Зимовий час 2023: коли хмельничанам переводити годинник

Зимовий час 2023: коли хмельничанам переводити годинник
  • Розповідаємо коли вперше та чому почали переводити стрілки годинників в Україні та світі, навіщо це робити та якого дня відбудеться перехід на зимовий час. 

  • А також чи впливає це на організм та яким чином. 

Традиційно в Україні переводять годинники двічі на рік. Роблять це восени та навесні. Все для того, аби збалансувати біологічний та календарний час, а ще зекономити електроенергію. На зимовий час ми переводимо стрілки годинника восени на годину назад.

Зимовий час 2023: коли потрібно переводити годинники

В Україні переводять стрілки годинників на зимовий час в останню неділю жовтня. У 2023 році це буде 29 жовтня о 4:00.

О цій порі стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад. Після переведення годинника на зимовий час хмельничани спатимуть на годину довше.

Відео дня

Додамо лиш, що більшість сучасних годинників, включаючи мобільні телефони та комп’ютери, автоматично налаштовуються на новий час. Проте, власникам гаджетів, які потребують ручного переведення або не під’єднані до інтернету, слід враховувати зазначений час переходу та правильно налаштувати їх.

Трохи з історії “переведень”

Нині у світі майже 80 країн використовують такий метод. Але вже кілька років поспіль Європа задумується над тим, щоб скасувати переведення.

Вперше переводити годинники запропонували ще у 1784 року. Таке рішення ухвалив посол США в Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. А ось перехід на літній час приписують уроженцю Англії Вільяму Віллетту. В Україні годинники переводять від 1981 року. Основна мета — щоб люди мали змогу довше працювати та менше використовували штучне освітлення.

Вплив на організм

Вчені зауважують, що перехід на зимовий час може бути особливо небезпечним для людей, які мають схильність до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. 

Так, вчені з Каролінського інституту в Сольні, Швеція, провели велике дослідження та прийшли до висновку, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується ризик інфаркту. Головною причиною цього є зміни в тривалості сну, які впливають на функціонування серцево-судинної системи.

Адаптація до нового часу потребує уваги та дбайливості. Щоб полегшити цей процес, ось кілька корисних порад:

Цікаві факти 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • viktor

    Мільйонами років господом Богом встановленний біологічний ритм.Не в дватцатому сторіччі найшлися йолопи які рішили що вони боги і давай вмішуватися в ритм Всесвіту і до чого це привело у 23 тьому сторіччі крім знущяння з планети ні до чого,пійдіть і полічить бошку,чим перш за все вмішуватися в природу.
  • Читач57

    Пареводити годинники це нісенітниця,вдумайтесь  як можна економити електроенергію?Якщ о раніше ввечері вмикаєш освітлення то  раніше ранком вимикаєш і навпаки.Якась нісенітниця,тільки на психіку людей діє негативно.

keyboard_arrow_up