ЗСУ, Зеленський та Симчишин: кому довіряють хмельничани (СОЦОПИТУВАННЯ)

ЗСУ, Зеленський та Симчишин: кому довіряють хмельничани (СОЦОПИТУВАННЯ)
 • Соціологи опитали 650 хмельничан. 

 • Вони визначали, як містяни ставляться до суспільних інституцій, влади та чи почуваються в безпеці. 

 • Дізнавайтесь результати соцопитування. 

Нещодавно серед жителів Хмельницького провели соцопитування. Темою дослідження стала суспільно-політична ситуація в місті станом на середину грудня 2022 року. Соціологи дізнавались як містяни ставляться до суспільних інституцій, представників центральної і місцевої влад та інші актуальні питання. 

Опитування проводили представники київської дослідницької компанії «Соціополіс» на замовлення громадської організації «Громадська ініціатива дій (ГІД) методом телефонного інтерв’ю. У ньому взяли участь 650 хмельничан. Про це йдеться на сторінці організації. 

Кому довіряють хмельничани

Згідно результатів опитування жителі Хмельницького найбільше довіряють:

Чи відчувають себе в безпеці хмельничани

Згідно з результатами соціологічного опитування, станом на середину грудня 2022 року майже 77% опитаних жителів Хмельницького в цілому відчувають себе у безпеці у зв’язку з військовою агресією, яку здійснює росія проти України. 

У повній безпеці себе відчувають 26,3% опитаних, а 50,4% – скоріше у безпеці, ніж у небезпеці. Близько 22% опитаних містян в цілому відчувають себе в небезпеці у зв’язку з військовою агресією Росії. Серед них 17,9% респондентів відчувають себе скоріше у небезпеці, ніж у безпеці, а 4% респондентів відчувають себе у повній небезпеці.

До кого хмельничани ставляться позитивно

Соціологи також визначили які служби, організації та структури мешканці Хмельницького сприймають позитивно. З’ясувалося, що найбільш позитивне ставлення, згідно з результатами опитування, зафіксоване до Збройних сил України (96,5% ставляться повністю або частково позитивно і лише 0,8% – повністю або частково негативно). Далі — до волонтерів та волонтерських організацій (92,6% і 3,3%), Православної церкви України (77,9% і 8,9%), Служби безпеки України (74,4% і 18,6%), Національної поліції України (72,4% і 25%), засобів масової інформації (в цілому) (64,7% і 30,8%). 

Також позитивне ставлення зафіксоване до Української греко-католицької церкви та Римсько-католицької церкви в Україні (повністю та частково позитивно ставляться до них 64,3% і 55,7% опитаних відповідно). 

Але разом з тим, чимало опитаних хмельничан не змогли визначитись із ставленням до них, – 27% і 35,5% відповідно.  

Переважно негативно жителі Хмельницького ставляться до судової системи України (48% повністю та частково негативно ставляться і лише  33,9% – повністю та частково позитивно) та до Української православної церкви (73,4% і 13,4% відповідно).

Лідери довіри у хмельничан

Згідно з результатами дослідження, хмельничани найбільше довіряють Володимиру Зеленському та Валерію Залужному. До них позитивно ставляться 85,5% і 80,8% опитаних відповідно, а серед тих, хто ставиться до них позитивно, відсоток відповідей «повністю позитивно» значно перевищує відсоток відповідей «скоріше позитивно».  

Далі за рівнем довіри йдуть Денис Шмигаль, Руслан Стефанчук та Андрій Єрмак. Всі вони також мають позитивний баланс підтримки, але він є значно нижчим, порівняно з двома лідерами рейтингу довіри (від усіх опитаних рівень позитивного ставлення до них становить понад 55%). 

Скоріше позитивно, ніж негативно жителі Хмельницького ставляться до заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка (позитивно ставляться – 24,7%, негативно – 22,1% опитаних, але при цьому нічого не знають про нього 47,1% опитаних хмельничан).

А от серед місцевих представників влади та нардепів найбільш відомим є міський голова Олександр Симчишин. Нічого не знають про нього лише 2% опитаних. 

Досить високий рівень відомості мають також народний депутат України Сергій Лабазюк (нічого не знають про нього 12,1% опитаних), голова обласної військової адміністрації Сергій Гамалій (15,3%) та голова обласної ради Віолета Лабазюк (20,3%). Середній рівень відомості зафіксований в народного депутата України Миколи Стефанчука (нічого не знають про нього 48,1% опитаних).

 

Та абсолютним лідером довіри серед містян є мер Олександр Симчишин. До нього позитивно ставляться 90% опитаних (в тому числі повністю позитивно – 69% опитаних), а негативно – лише 7,1% опитаних. 

Високий рівень довіри зафіксований також в голови ОВА Сергія Гамалія – позитивно ставляться до нього 69,6% опитаних (в тому числі повністю позитивно – 40,1% опитаних), а негативно – лише 9,7% опитаних. 

Понад третина опитаних хмельничан позитивно ставляться до очільниці обласної ради Віолети Лабазюк (в тому числі повністю позитивно – 12,5%, а частково позитивно – 22,1% опитаних), але при цьому негативно ставляться до Віолети Лабазюк 42,6% опитаних.  

Ставлення до народних депутатів України Сергія Лабазюка і Миколи Стефанчука є в цілому нейтральним (різниця «позитивних» і «негативних» оцінок становить близько нуля). Так, до Сергія Лабазюка позитивно ставляться 42,9%, а негативно – 42,6% опитаних, до Миколи Стефанчука позитивно ставляться 23,9%, а негативно – 24,1% опитаних. 

 

Щодо ЗМІ, то опитування стосувалось лише телемарафону «Єдині новини». Згідно результатів, 42,6%  хмельничан дивляться телемарафон кожного дня або майже кожного дня.

 Ще 19,6% опитаних дивляться телемарафон один або кілька разів на тиждень, а 11% – рідше одного разу на тиждень. 

Взагалі не дивляться «Єдині новини» («національний єдиний телемарафон») 26,8% дорослих жителів Хмельницького.

 

А як би ви проголосували?

Читайте також: “Сила любові”: хмельничани відправили вантажівку подарунків дітям Херсонщини (ФОТО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (127)
 • Галина Ничаюк

  На першому місці ЗСУ, але не до оцінювати місцеву владу, тоже не можливо.Місто з теплом, водою, каналізацією, періодично зі світлом.Працюють магазини, є хліб і до хліба.Немає ще чого Бога гнівити.Слава Україні!
 • Sigizmund Stoiko

  Симчишина на нари пора
 • Vadim Skazeli

  А до чого тут Симчишин, може ще Чарлі Чапліна добавте його більше знають
 • Микола Стельмах

  Тільки ЗСУ молодці

keyboard_arrow_up