Проїзд по 1 гривні та візит Януковича: підбірка новин Хмельницького з 2000-их

- Підвищення цін, приїзд Януковича й ремонт доріг.
- Що відбувалося в Хмельницькому у 2000-х?
- Зібрали новини з архіву газет.
Понад 20 років журналісти ВСІМ розповідають читачам про новини Хмельницького. Раніше для містян виходила друкована газета. На її сторінках публікувалася інформація про життя міста. Розміщувалися інтерв’ю з відомими хмельничанами та репортажі зі свят та вулиць Хмельницького.
У сучасному світі друковані ЗМІ відійшли на задній план. Тепер дізнатися новини міста можна у набагато зручнішому форматі - зі смартфона чи комп’ютера. Тож звичайні газети більшістю стали сприйматися як такий собі “раритет”.
Друковані випуски газети “ВСІМ” тепер зберігаються в архіві. Ми зібрали з них 10 новин про події у Хмельницькому, що відбувалися влітку 2004 та 2007 року. Переглядайте їх і згадуйте про минуле міста разом із нами.
Підняття цін на таксі
2004 рік. У Хмельницькому підняли ціни на проїзд у таксі. Все це - через здорожчання пального. Тоді плату за послуги збільшили на одну гривню. У газеті ВСІМ повідомляли:
- Якщо раніше мінімальна вартість проїзду становила 4 гривні, то з 1 червня 2004 року - ціна буде 5 гривень.
Тоді у хмельницькій асоціації водіїв приватного таксі та автосервісу казали, що хоч і підвищення цін на бензин продовжується, та зростання вартості проїзду не планується.
Ледь не згоріла “толкучка”
“Вогонь міг усе знищити”, - так про пожежу на речовому ринку писали журналісти ВСІМ у 2004 році. Тоді зайнявся кіоск на вулиці Геологів, 8/3. Завдяки тому, що небайдужі викликали пожежників, вогонь не поширився територією.
Згодом були встановлені причини займання. Виявилося, що власниця кіоску порушила правила пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання.
У Хмельницький приїхав Янукович
14 липня 2004 року у Хмельницький приїхав тодішній прем’єр-міністр Віктор Янукович. Його зустрічали на майдані Незалежності із плакатами: “Янукович - наш президент”. Він призначив нову голову Хмельницької облдержадміністрації. Ним став Віктор Коцемир.
Окрім візиту до обласного центру, Янукович відвідав атомну електростанцію в Нетішині.
Ціни на продукти
Ситуація на ринку продовольчих товарів постійно змінювалася. Ціни на продукти коливалися в залежності від сезону. Вартість деяких продуктів дорожчала.
Так, у червні, 2004 року, середні ціни в Хмельницькому були наступними:
-
гречка (1 кг) - 3 грн.
-
картопля (1 кг) - 0, 5 - 0, 6 грн.
-
капуста (1 кг) - 1 грн.
-
цибуля (1 кг) - 3 - 3, 5 грн.
-
буряки (1 кг) - 0,7 грн.
-
морква (1 кг) - 1,1 грн.
-
огірки (1 кг) - 2,5 - 3 грн.
-
часник (1 кг) - 5 - 6 грн.
-
олія (1, 5 л) - 4 грн.
-
яловичина (1 кг) - 19 - 20 грн.
-
свинина (1 кг) - 20 - 25 грн.
-
сало (1 кг) - 12-13 грн.
-
молоко (1,5 л) - 1,7 - 1,8 грн.
-
сир (творог, 1 кг) - 4 - 5 грн.
-
сметана (1 л) - 5 - 6 грн.
-
яйця (10 шт.) - 3 - 3, 2 грн.
Здорожчання хліба
У липні 2007 року хмельничанам повідомили про здорожчання хліба в області. Пояснювали, що вартість продукту багато в чому залежить від урожаю, що зібрали. Тоді літня засуха вдарила по семи областях Півдня. Саме це стало причиною підвищення ціни. Адже саме з Південної України на Хмельниччину доставлявся значний відсоток високоякісного борошна.
Отож, у 2007 році середня ціна хліба по області складала:
-
пшеничний з борошна І гатунку:
був - 2,07 гривень, став - 2, 20 гривень
-
хліб житньо-пшеничний:
був - 1, 79 гривень, став - 1, 84 гривень.
-
хліб з борошна вищого гатунку:
був - 1, 83 гривень, став - 2, 40 гривень.
“Очистка” міста від дерев
11 липня 2007 року була опублікована новина про “очистку” міста від старих дерев. Таке рішення прийняли після смертельної трагедії поблизу Дитячого світу. Тоді на перехожих впала гілка з дерева. Один із них - загинув. Інша жінка, що проходила повз, отримала травму хребта й була госпіталізована.

До того як сталася вище описана трагедія, мали зрізати старі дерева лише в трьох локаціях міста. Проте після загибелі випадкового пішохода в центрі міста, сухостої прибрали в більшій кількості місць. А саме - біля поліклініки МВС, на зупинці “Торговельний центр”, біля Дитячого світу й на Старокостянтинівському шосе.
Затоплені вулиці, розбиті тротуари
Влітку 2007 року в Хмельницькому підняли питання будівництва доріг і тротуарів. Тоді чимало мешканців міста повідомили, що під час дощу в місті підтоплює вулиці. Зокрема - на проспекті Миру. У газеті було опубліковане фото цього факту.
“Розбиті бордюри, вищерблені й роздовбані бруківки прибудинкових територій, у яких після дощів утворюються величезні калюжі - ось такий стан тротуарів у місті. Проте далеко не в повному обсязі виконуються роботи з їх облаштуванням. За словами заступника міського голови Івана Прокопця, цьогоріч з міського бюджету виділено 8 мільйонів гривень на облаштування доріг. Проте коштів на ремонтні роботи тротуарів майже не передбачено”, - йшлося на сторінках газети ВСІМ.
Туалетами влада займатися не хоче
У 2007 році в Хмельницькому була не достатня кількість громадських туалетів. Так вважали хмельничани. Тоді “Спецкомунтранс” утримував на балансі чотири громадські вбиральні. З них фактично лише один був у комунальній власності - поблизу Кам’янецького переїзду.
У той час найкращим приватним туалетом у місті, на думку хмельничан, був той, що в сквері Шевченка. На той час вхід до нього складав 65 копійок. У газеті ВСІМ повідомляли:
- У літній період, коли хмельничани віддають перевагу відпочинку на свіжому повітрі, елементарні людські потреби можуть стати проблемою в Хмельницькому. Проте начальник “Спецкомунтрансу” Анатолій Королюк проблем із вбиральнями не бачить. Водночас констатує: ними ніхто займатися в Хмельницькому не хоче.
Замінування кінотеатру Шевченка
Того літнього дня у 2007 році правоохоронці отримали повідомлення про замінування кінотеатру Шевченка. “Там знаходиться бомба”, - сказав у слухавці 17-річний хлопець. Цю ж саму інформацію молодик повідомив рятувальникам.
Працівники поліції та пожежники виїхали на місце події. Там взялися перевіряти заклад на наявність вибухівки. Нічого не знайшли. “Псевдомінера” затримали й притягнули до відповідальності.
Перенумерування й здорожчання маршруток
Влітку 2007 року хмельничанам повідомили про перенумерування маршруток та підняття вартості проїзду.
Відбулися наступні зміни:
-
№4а (Ружична-Ракове) змінили на №18
-
№7а (Лезневе-Катіон) змінили на №43
-
№29а (Озерна-Катіон) змінили на №49
-
№34а (автостанція №1-Шаровечка) змінили на №54.
Влітку 2007 року вартість проїзду в маршрутках була різною. “Золотою серединою” вважалися розцінки в “Богданах” - 80 копійок. Однак згодом ціну в усіх маршрутках і автобусах підняли до однієї гривні. Також тоді в Хмельницькому розширилася транспортна мережа - відкрили чотири нових маршрути.
Читайте також: Дізналися ціни на послуги Хмельницького перинатального центру
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.