Від землетрусу до рекорду: якою була весна в Хмельницькому в різні роки

Від землетрусу до рекорду: якою була весна в Хмельницькому в різні роки
  • Пригадуємо події, які відбулися навесні в Хмельницькому, в різні роки.
  • Дізнавайтеся про них в цьому матеріалі.

Спорудження транспортної розв’язки, встановлення рекорду та землетрус, що налякав мешканців міста. 

Якою була весна в Хмельницькому в різні роки? Зібрали події, що назавжди увійшли до історії міста. Дізнавайтеся про них далі. 

Спорудження водонапірної вежі

19 березня 1910 рік. У Хмельницькому, в мікрорайоні Дубове, спорудили водонапірну вежу. Її збудували військові 35-го Бєлгородського уланського полку. 

Відео дня

Конструкція складалася з двох свердловин, насосної станції та водонапірної вежі. Вона забезпечувала потреби військових, а саме –  будинки для офіцерів та їх родин, солдатські казарми, шпиталь та конюшні. А міський водогін був побудований пізніше, в 1928 році. 

У 2020 році в Хмельницькому підіймали питання щодо спорудження оглядового майданчика на водонапірній вежі. Вартість реставрації мали визначити ще в 2021-му. 

Землетрус у Хмельницькому

У Румунії згадують наслідки руйнівного землетрусу, поштовхи якого відчули в  Україні, Молдові та Болгарії | Південь сьогодні
Румунія. Фото з відкритих джерел

4 березня 1977 рік. Близько 22 години у Хмельницькому відбувся землетрус. Місцеві мусили залишити свої помешкання. Ось, що згадують містяни про той вечір в спільноті Історія Проскурова у Facebook:

- Достаменно пам'ятаю той момент. Реакцію людей в центрі міста бачив на свої очі. Нажаль сам не зрозумів що то було... Стояли ми з товаришами на зупинці де нині "Ощадбанк". Саме в той день вперше отримав водійське посвідчення. А після того троха посиділи в кафе Театральне, випили, то стояли в той момент там біля 22-00 чекали автобус на Гречани. Я тоді подумав що мабуть перепив так що земля ходором ходить))... Але коли з 9-ти поверхівки (де нині Перша аптека) почали вибігати люди в спідній білизні наспіх накинутій верхній одежі, тільки тоді зрозуміли що то був землетрус. Коли ті мешканці стали розповідати як люстри і меблі рухались…

- Найбільше, що запам'яталось з того землетрусу: те, як люди виходили з багатоповерхових будинків, зупинялись під ними і дивились догори, на дах. Ніби сподівались там побачити того, хто розхитує їхні будівлі.

Гіпоцентр землетрусу, про який йде мова, знаходився у горах Вранча – найбільш сейсмічно активній частині Румунії. Магнітуда становила 7.5. В результаті, в Румунії загинуло близько 1 578 людей. Було пошкоджено або зруйновано близько 32 900 будівель. 

Ударна хвиля була відчутна майже в усіх країнах Балканського півострова, а також у радянських республіках - Україні та Молдові, хоча й з меншою інтенсивністю. 

Транспортна розв’язка на Кам’янецькій-Святослава Хороброго

Немає опису світлини.
Фото зі спільноти Історія Проскурова

18 травня 1986 року, в Хмельницькому, на перехресті Кам’янецької та Святослава Хороброго, було споруджено транспортну розв’язку у двох рівнях. 

Проектно-кошторисну документацію моста -шляхопроводу розробив спеціалізований проектний інститут «Укрдіпрошлях».

Формування академії прикордонних військ України

12 квітня 1995 року Кабмін прийняв рішення сформувати у Хмельницькому, на базі Інституту прикордонних військ України, академію прикордонних військ України. Того ж дня урядовці надали навчальному закладу ім’я Богдана Хмельницького. Вже через кілька років академія отримала статус Національної.

У вищому навчальному закладі навчають майбутніх охоронців кордону, також проводять підготовку офіцерів, офіцерів запасу, докторів філософії. Курсанти проходять стажування на державних кордонах, можуть отримати посвідчення водія. 

Більше про те, як заснували заклад, ми розповідали в окремому матеріалі. 

Пам’ятник Героям та жертвам Чорнобиля

В Хмельницькому вшанували ліквідаторів Чорнобильської аварії | Хмельницька  міська рада
Фото зі сторінки ХМР

26 квітня 2011 року, на перехресті Кам’янецької та Прибузької, відкрили пам’ятник «Героям та жертвам Чорнобиля».

Всього на меморіал з міського бюджету було виділено 810 тисяч гривень. Його створював архітектор Сергій Козак та скульптор Автанділ Гігаурі.

- Апостол разом з Стелою розкинувши руки утворюють хрест. Це є символ розп’ятої України, яка надзвичайно багато втратила через катастрофу в Чорнобилі. Ангел уклонився на коліна, а у підніжжі його голови тих героїв, які постраждали від радіації, - розповідав скульптор меморіалу. 

Стела виготовлена з бетону і є мов саркофагом для ангела. Інші частини скульптури виготовлені з граніту та мармуру. Загальна висота пам’ятника – 8 метрів.

Найбільша кількість близнюків в одній локації

31 травня 2018 року, напередодні міжнародного Дня захисту дітей, у Хмельницькому відбувся парад двійнят та близнюків. До нього долучилися 96 пар близнюків та двійнят міста, віком від одного до 16 років.

На заході був присутнім представник Книги Рекордів України. Так, було встановлено рекорд із зібрання найбільшої кількості близнюків в одній локації.

Читайте також: У замку на Хмельниччині облаштований готель: де саме і скільки коштує ніч

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up