Випускають юристів та психологів: історія заснування МАУП у Хмельницькому

-
Навчальний заклад створили в 1996 році.
-
Спершу це був навчально-консультаційний пункт.
-
Розповідаємо детальніше.
Майже 30 років роботи. Хмельницький інститут імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ» МАУП» є відокремленим структурним підрозділом Міжрегіональної Академії управління персоналом. Він створений у червні 1996 року. Наразі здійснює підготовку фахівців за денною та заочною формою навчань на 5 кафедрах. Знайомимо з історією навчального закладу.
Спершу був навчально-консультаційний пункт
Ідея створити такий навчальний заклад у Хмельницькому з’явилася у 1995 році, адже на той час в регіоні не було ВНЗ, який здійснював підготовку управлінських кадрів. Приступили до підготовчих робіт: знайшли приміщення, персонал й вже за рік у Хмельницькому було відкрито Навчально-консультаційний пункт МАУП.
У 1998 році Навчально-консультаційний пункт реформували у Хмельницьку філію МАУП. Навчання проводилося за денною та вечірньою формами. Заразом представництва філії з’явилися у Кам’янці-Подільському, Нетішині, Шепетівці та Славуті. Згодом Кам’янець-Подільське та Тернопільське представництва стали самостійними філіями Міжрегіональної Академії управління персоналом.
У 2003-му, після придбання приміщення, філія отримала статус Інституту, який назвали на честь Митрополита Київського і всієї України, Настоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира. Саме приміщення має площу 8 000 кв. м, де розташовано понад 50 нових аудиторій, актовий зал на 650 місць, читальний зал бібліотеки на 80 місць, спортивний зал, тренажерний зал, мультимедійні аудиторії, конференц-зал, медіацентр, нові комп’ютерні класи, їдальня, гуртожиток для іногородніх студентів, спортивні майданчики.
У 2004 році в інституті було створено кафедру українського православ'я і теології та запроваджено викладання дисциплін «Основи християнської моралі» та «Історія Християнської Церкви».
У 2008 році у складі Інституту розпочав роботу Хмельницький економіко-правовий коледж МАУП, який надає освітні послуги у сфері фахової передвищої освіти.
Сучасний інститут МАУП
Наразі навчання в інституті та коледжі здійснюється за денною і заочною формами, такими освітніми рівнями, як «бакалавр», «магістр» та освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр». Спеціальності підготовки:
- право;
- психологія;
- туризм;
- економіка;
- фінанси, банківська справа та страхування;
- облік і оподаткування.
Всього діє 5 кафедр. Одна з них – кафедра економіки та управління була створена у 1999 році. Серед базових дисциплін, які викладаються є: «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Економічна теорія», «Економічний аналіз», «Організація виробництва», «Планування діяльності підприємства», «Стратегія підприємства», «Управління витратами», «Інвестування» тощо. Діє студентський науковий гурток «Оeconomia».
Кафедра права та правоохоронної діяльності (до 1 вересня 2017 р. – кафедра комерційного та трудового права) заснована 31 серпня 2001 року. При кафедрі діє науковий гурток з актуальних проблем державотворення та захисту прав людини в Україні.
Кафедра психології була створена у 2006 році на основі кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін. Пізніше її реорганізували та з 2015 року вона знову існує як самостійний підрозділ. Кафедра забезпечує викладання 43 дисциплін. Мета студентського наукового гуртка – формувати науковий світогляд, допомагати молодим дослідникам опанувати методологію і методи наукового пошуку.
У 2004 році в інституті було створено кафедру українського православ'я і теології. Основні завдання полягають в забезпеченні викладання базових богословських дисциплін та вихованні духовно багатої особистості.
Історія кафедри туризму, рекреації, кроскультурної комунікації та фундаментальної підготовки розпочалася у 2002 році. Мета кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері туризму в умовах розбудови в Україні креативного суспільства; підготовки здобувачів вищої освіти до самостійного життя, праці в умовах війни та повоєнної відбудови, освічених, конкурентоспроможних, активних та відповідальних громадян. На базі кафедри також діє студентський науковий гуртожиток.
Читайте також:
Найстаріший медзаклад на Поділлі: історія Кам’янець-Подільського медичного коледжу
Готували фахівців на «Укрелектроапарат»: історія Хмельницького політехнічного коледжу
Від технікуму-інтернату до Кам’янець-Подільського державного інституту: історія закладу
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ирина СтароваЧерговий тіпа 'учбовий' заклад з викачки грошейЛеонід Громишин reply Ирина СтароваВ Польщі краще?
-
Юрій КузьменкоНе підходе ,мені треба навчитися програмуванню.
-
Оксана ОлексейчукА ранише було пидпримство, а тепер у нас вси психологи и юристи)Леонід Громишин reply Оксана ОлексейчукТак то "совєтське" було його , а не наше, ось його і декомунізувала влада, а наше треба збудувати, а якщо Ви мрієте за колись то тоді чемодан вокзал росіяОксана Олексейчук reply Оксана ОлексейчукОлександр Дзюблюк молодець, гарний хлопчик, сидай 5.Олександр Дзюблюк reply Оксана ОлексейчукОксана Олексейчук в українській мові і рідна і вірно пишеться через " і " А то літера И написана дивна рИдна мова у васОксана Олексейчук reply Оксана ОлексейчукОлександр Дзюблюк ридноюОлександр Дзюблюк reply Оксана ОлексейчукОксана Олексейчук вирно? Це якою мовою?Оксана Олексейчук reply Оксана ОлексейчукОлександр Дзюблюк все вирно ,проспали УкраинуОлександр Дзюблюк reply Оксана ОлексейчукОксана Олексейчук какустранупрасралиМикола Марковський reply Оксана ОлексейчукПо моєму - ти і школу не закінчувала.Микола Марковський reply Оксана Олексейчук