Готували фахівців на «Укрелектроапарат»: історія Хмельницького політехнічного коледжу

Готували фахівців на «Укрелектроапарат»: історія Хмельницького політехнічного коледжу
  • Заклад заснували, як електромеханічний технікум у 1965 році. 

  • Наразі в коледжі щороку готують майже 1 700 спеціалістів. 

  • Розповідаємо детальніше.

Шість відділень, сім спеціальностей та можливість продовжити навчання у Львові. Хмельницький політехнічний фаховий коледж був заснований у 1965 році. Першими його студентами стали 157 юнаків та дівчат, які вступили на відділення «Електромашинобудування» і «Обробка металів різанням». Детальніше про становлення вищого навчального закладу розповідаємо далі. 

Історія заснування та розвитку 

Поштовхом до створення навчального закладу стало будівництво заводу трансформаторних підстанцій, наразі – «Укрелектроапарат» у 1957 році. Тоді там працювали 3 000 робітників, які займалися виготовленням електричного устаткування на 30 мільйонів карбованців на рік. Тому існувала значна потреба у кадрах. 

Тоді у 1965 році рішенням Подільського раднаргоспу у місті Вінниця був створений Хмельницький електромеханічний технікум. Тоді він розміщувався у приміщенні колишньої школи №9 (нині по вулиці Чорновола). За сприяння директора заводу Микола Петраша й допомозі базового підприємства ХЗТП, було створено й обладнано 12 кабінетів і лабораторій. 

Відео дня

Першим директором став Іван Алтухов. Педагогічний колектив склали 13 викладачів. У 1965 році відбувся перший набір студентів – це були 157 юнаків та дівчат, які вступили на відділення «Електромашинобудування» та «Обробка металів різанням». У період із 1971 по 1974 роки були завершено будівництво нового приміщення, обладнано 24 кабінети та лабораторії, відкрили нову спеціальність «Технік-технолог по експлуатації верстатів з числовим програмним управлінням». 

Наступні роки у закладі приділяють значну увагу розширенню матеріально-технічної бази, методичній роботі, обладнанню механічних та слюсарних майстерень, створенню навчально-методичного комплексу. 

Протягом наступних 30 років, починаючи із 1984 року, в закладі відкривають все більше нових спеціальностей, серед яких «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж», «Менеджмент у виробничій сфері», «Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем», «Економіка підприємства». У 1988 році на базі вечірнього відділення було засноване заочне відділення. 

У лютому 1991 року технікум одним із перших закладів України отримав статус коледжу. 23 березня 2015 року Хмельницький політехнічний коледж було приєднано до Національного університету «Львівська політехніка». У 2018 році вперше за історію існування навчального закладу було здійснено додатковий зимовий набір випускників закладів професійно-технічної освіти.Після закінчення коледжу випускники можуть продовжити навчання у філії Національному університеті «Львівська політехніка», яка працює на базі коледжу, для одержання повної вищої освіти за скороченою формою. 

Сучасний ХПК 

Сьогодні в структуру Хмельницького політехнічного фахового коледжу входять 6 відділень: програмної інженерії, комп’ютерної інженерії, економіки та менеджменту,  інженерної механіки, автомобільного транспорту, заочного навчання. Готують фахівців за наступними спеціальностями:

  • «Інженерія програмного забезпечення»;
  • «Комп’ютерна інженерія»;
  • «Автомобільний транспорт»;
  • «Прикладна механіка»;
  • «Галузеве машинобудування»;
  • «Економіка»;
  • «Менеджмент».

У коледжі студенти мають змогу отримати водійські посвідчення категорії «В». Є курси з інформатики, програмування, 3-D моделювання. Завдяки підписаній угоді з американськими партнерами, заклад отримав 60 місць за ліцензованою програмою «SOLIDWORKS», що дає змогу видавати сертифікати для роботи не тільки в Україні, а й в Європі та США. Крім того, з метою підготовки сертифікованих фахівців з розробки та експлуатації комп’ютерних мереж, Інтернет-речей та програмування розпочато співробітництво з американською компанією Cisco Networking Academy.

Навчально-виробнича підготовка забезпечується тісним зв’язком з виробничими підприємствами Хмельницького. Наприклад, ПАТ Завод «ТЕМП», ПАТ «Укрелектроапарат», ПАТ «Хмельниччина – Авто», ПП – автоцентр «ЛИГА – II»,, СТО «Універсал», ПМП «Кристал», ПП  «Open System», компанією «Stfalcon» й іншими. 

Із 2018 року на базі коледжу діє інноваційний проєкт – підрозділ Tech StartUp School.

У травні 2020 року хмельницькі політехніки – перші й на той час єдині в Україні власними силами змонтували та налагодили роботу сонячної станції на даху навчального закладу. Там було встановлено 60 сонячних панелей загальною потужністю 22,5 кВт•год., які генерують близько 3 000 кВт•год. електроенергії в місяць.

З початку повномасштабного вторгнення, педагоги та студенти сплели 16 000 м2 маскувальних сіток, 150 штук «кікімор». Також виготовляють «буржуйки», протитанкові їжаки, скоби для бліндажів. Відправляють на передову генератори, вогнегасники, павербанки, реманент (сокири, лопати, ліхтарики, окопні свічки тощо). Наші волонтери налагодили виготовлення сухих борщів і супів, сухариків, чаїв та інших харчові продукти й багато іншого. 

Читайте також: 

Від технікуму-інтернату до Кам’янець-Подільського державного інституту: історія закладу

Понад 63 тисячі випускників: історія Подільського державного університету

Від Проскурівської школи до базового медичного коледжу: історія закладу

Читали лекції для військових УНР: історія найбільшого університету Кам’янця-Подільського

Понад 30 років готують прикордонників: історія заснування НАДПСУ імені Богдана Хмельницького

На місці інституту була садиба священника: історія заснування ХКТЕІ

Один із наймолодших вишів: історія Хмельницького університету управління та права

Понад 100 років роботи: історія Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

Спочатку був просто факультет: історія Хмельницького національного університету

Тут вчився Пономарьов: історія Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В. І. Заремби

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
  • Віктор Довбуш

    Сергій Яценко Ви, напевно, ще не спілкувалися з людьми, які отримали якісну освіту. А коледж, на мою думку, був у трійці ВНЗ Хмельницького. Зараз не знаю.
  • Илона Сидорчук

    Людмила Сімороз так, багато знайомих є успішними працівниками в ІТ сфері, які закінчили заклад
  • Kola Dubov

    Да менеджери економісти айтішники а де специ і це по всій Україні заводів і фабрик не потрібно китай нам все дасть. Розвалили освіту

    .

    Богдан Андрієнко reply Kola Dubov

    а як же прикладна механіка Автомобільний транспорт та галузеве машинобудування?
  • Юлечка Дмитриева

    "Коледж - мрія механіків!

keyboard_arrow_up