Ампліфікатор у Хмельницькому запрацює на повну. Чому чекали 2 тижні?

Ампліфікатор у Хмельницькому запрацює на повну. Чому чекали 2 тижні?
  • Тести на коронавірус тепер робитимуть у Хмельницькому і не чекатимуть підтвердження з Києва.
  • Прилад область отримала ще 21 березня, але його не могли використовувати повноцінно.
  • Пояснюємо чому так.

З початком карантину щоразу, як хмельницькі лікарі запідозрювали у хворого COVID-19, вони зразки біоматеріалів та відправляли його до Києва. Лабораторне тестування ПЛР-тестами проводили лише в столиці. 

Вже 23 березня у Хмельницькій ОДА повідомили, що відтепер такі тести будуть проводити і в Хмельницькому. Сказали, що було придбано за сприяння спонсорів ампліфікатор і його вже освоюють працівники ДУ "Лабораторний центр МОЗ у Хмельницькій області", де його і встановили ще 21 березня.

Тестування все ж почали проводити і в Хмельницькому. Але все ж відправляли зразки і в Київ і Центрі громадського здоров'я. І лише після отримання підтвердження із столиці повідомляли про те, що виявили випадок інфікування коронавірусом або ж скасували підозру на захворювання.

Робили так через те, що прилад мав пройти верифікацію. Тобто, мали бути здійсненні певну кількість позитивних і негативних тестів водночас у Хмельницькому та Києві і вони мали співпасти. Раніше Олег Балашов (в.о. директора ДУ "Лабораторний центр МОЗ у Хмельницькій області) говорив, що таких тестів потрібно виконати 5 позитивних і 10 негативних. Зазначив він це під час онлайн-брифінгу оперативного штабу при ОДА.

Та повну верифікацію ампліфікатор пройшов після виконання більшої кількості тестів. Виконали 5 позитивних і 25 негативних. Про це йдеться у повідомленні Хмельницької ОДА від 2 квітня. Тому відтепер немає необхідності відправляти зразки в Київ і чекати результатів звідти. Робитимуть його у Хмельницькому і результат дізнаватимуться впродовж 4 годин. На це чекали два тижні після отримання ампліфікатора.

Читайте по темі: Хмельниччина отримала 31 комплект ПЛР-тестів для діагностики COVID-19. На скільки їх вистачить

Нагадаємо, на Хмельниччині підтверджено 10 випадків захворювання на коронавірус. Три із них виявили вчора, 2 квітня. Відомо, що двоє хворих із Хмельницького, ще один із Шепетівки. Що відомо про пацієнтів, інфікування в яких виявили раніше, читайте ТУТ,

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
11:36 На Хмельниччині вночі збили ворожий дрон 11:04 Розшукують хмельничана Віктора Кубова. Він зник із лікарні 10 днів тому 10:42 В ДТП загинув 27-річний хмельничанин — його збила вантажівка 10:01 Олена Зеленська відвідала Хмельниччину: причина візиту Від читача 09:31 Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко: Під час відрядження на Харківщину зосередив увагу на безпеці мешканців прифронтових громад. 09:30 Знайшов картку в смітнику і витратив гроші: на Хмельниччині оголосили підозру 22-річному чоловікові 21:01 До -14° вночі: якою буде погода 19 лютого на Хмельниччині 20:31 Завтра у Хмельницькому попрощаються із загиблим воїном Володимиром Пястуком 20:15 Планові відключення світла у Хмельницькому на 19 лютого 19:58 20 найуспішніших бізнесменів Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА) 19:30 У потязі, який курсує через Хмельницький, виявили п’яну провідницю 19:07 Скільки заробили начальники хмельницьких «ЖЕКів» у 2025 році (ІНФОГРАФІКА) 18:42 На щиті — троє військових з Хмельниччини: Руслан Наникін, Андрій Худий та Дмитро Шереметинський 18:11 Брати-близнюки з Хмельниччини хотіли переплисти Дністер до Молдови — їх затримали (ВІДЕО) 17:39 Майже 800 проваджень і реальні вироки: як карають за ухилення на Хмельниччині 17:01 Переправляли до Румунії за 16 тисяч доларів: на Хмельниччині затримали двох чоловіків 16:21 Для Тетяни Крупи вкотре послабили запобіжний захід 15:39 На Хмельниччині пропонують роботу з безкоштовним житлом. Які є вакансії та скільки платять 15:01 Купував авто для ЗСУ і втратив гроші: на Хмельниччині шахраї ошукали чоловіка 14:12 Зупинилось серце. У Хмельницькому попрощались з військовим Валерієм Глушиком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up