Новий епідсезон: яка ситуація на Хмельниччині з хворими на ГРВІ та коронавірус

- В Україні триває епідсезон захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірус.
- На Хмельниччині за тиждень захворіли 6 789 людей.
- Епідеміолог розповіла про нові випадки і вік хворих.
Восени українці найчастіше хворіють на грип, ГРВІ та коронавірус. До слова, за минулий тиждень зафіксували ще один смертельний випадок від Covid-19. Розповідаємо, яка ситуація із захворюваністю і якого віку пацієнти.
Сезон поширеності ГРВІ та грипу співпадає з холодними місяцями року. Відтак з 40 тижня (2 жовтня) в області розпочали щотижневий епіднагляд за захворюваністю. Про це журналістці vsim.ua розповіла лікар-епідеміолог ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Лариса Калінер.
На минулому тижні в області на грип та ГРВІ захворіло 6789 осіб. Проте, за словами епідеміолога, цей показник нижче порогового рівня на 13%. Тобто ситуація стабільна і для хвилювань наразі причин немає.
Якого віку найбільше хворих?
- діти від 0 до 4 - 125 осіб
- від 5 до 14 років - 2034 особи
- 15-17 років - 592 особи
- дорослі 18-29 років - 639 осіб
- 30 - 64 роки - 1795 осіб
- 65 років і старші - 474 особи.
Тобто, як і минулі тижні, частіше випадки хвороби фіксують саме серед дітей.
Для порівняння, на позаминулому - 42-му тижні, на Хмельниччині грипом та ГРВІ захворіли 6834 особи.
- Як бачимо, це практично один і той самий рівень. Лише на 41-му тижні в області було 7147 нових випадків. Варто додати, що всі ці рівні нижче порогового. Тому поки ми в спокійній ситуації щодо захворюваності, - пояснює Лариса Калінер.
Яка ситуація з коронавірусом?
За 43-й тиждень на Хмельниччині зареєстрували 449 випадків коронавірусу. Серед них - найбільше людей старшого віку.
Якого віку хворі?
- діти від 0 до 4 років - 13 осіб
- від 5 до 14 років - 10 осіб
- підлітки від 15 до 17 років - 5 осіб
- дорослі від 18 до 29 років - 47 осіб
- від 30 до 64 років - 241 особа
- пацієнти 65 років і старші - 133 особи.
Також за словами епідеміологів, на минулому тижні зафіксували один летальний випадок від Covid-19. Загалом з 40-го тижня померли вісім хворих.
Смертельних випадків від ГРВІ та грипу в області не було.
Читайте також:
- Симчишин розповів про табір у Головчинцях, який купує міська лікарня
- Органи померлого хмельничанина пересадили двом дітям та дорослому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.