Майже два місяці лікарі та медперсонал Хмельницької інфекційної лікарні на передовій. Щодня до них привозять нових хворих на COVID-19. Ризикуючи власним здоров’ям, медики надають усім хворим кваліфіковану медичну допомогу. Завдяки їм уже одужали 21 мешканець міста та області.
Пам’ятаєте пост вдячності від лікарки військового госпіталю? У ньому Ірина Жара, розповіла, як інфекціоністи працюють не покладаючи рук. Зранку до пізньої ночі у важких “скафандрах”, двох рукавичках та з потом на чолі.
“Ви просто собі не можете уявити, в яких умовах вони самовіддано працюють - окуляри залиті потом, мокрі від тих недихаючих комбінезонів, руки перебінтовані, та в двох перчатках. Вони потрапляють, стоячи на колінах перед тобою, у вени-нитки та ще й знаходять слова підтримки, всіма силами стараються підняти тобі настрій…”, - писала Ірина Жара після своєї виписки із інфекційної.
Деякі залишили сім’ї, щоб не наражати їх на небезпеку та переїхали до готелю “Енеїда”. Рідних вони не бачать тижнями. За все це держава пообіцяла “нагородити” медиків 300% доплатою до зарплати. Але, з’ясувалося, що ті навіть свою мізерну зарплатню (у декого вона не перевищує “мінімалку” - 4700 гривень), не можуть отримати. Про це головна лікарка Хмельницької інфекційної лікарні розповіла журналістам Телеграм-каналу “ХМ-inside”.
У відео Оксана Піддубна зазначила, що медики отримали зарплату лише за березень. У квітні їм виплатили лише аванс. Щоб повністю розрахуватися із медиками не вистачає 700 тисяч гривень. Національна служба здоров’я просто не виділила ці кошти для покриття зарплат інфекційної.
Ми неодноразово зверталися до НСЗУ. Дзвонили, писали листи. Зверталися, до міської, обласної ради та в обласний Департамент охорони здоров’я. Аде на сьогоднішній день це питання не вирішено і в нас буде заборгованість перед працівниками. Про жодну доплату в 300% уже й не йдеться. За технічними проблемами, ми не змогли відкрити рахунок, бо нас не включили в мережу. У кращому випадку ми зможемо отримати ці гроші лише після свят, - зазначила Оксана Піддубна.
Медичні заклади у місті стали комунальними підприємствами. Вони тепер автономні та мають свої рахунки в банках. Зарплату медпрацівникам виплачує НСЗУ. Якщо інші заклади можуть підписати пакети на різні види допомоги: амбулаторна, стаціонарна, хірургічна, то інфекційна не може цього зробити. Вона є вузькопрофільним закладом і надає специфічну стаціонарно-терапевтичну допомогу. Відповідно кошти для зарплати працівникам, отримує лише по цьому одному пакету. А на нього на поточний місяць НСЗУ виділили мало коштів. Відповідно - виникла проблема із виплатою повної зарплати для працівників лікарні, - зазначив Борис Ткач.
300% доплати медики таки отримають, каже посадовець. І станеться це найближчим часом. Проблему з технічними труднощами, за словами Бориса Ткача, уже вирішили. Однак була затримка надходжень від МОЗ. Хоча в міністерстві прозвітували, що гроші виділили ще два тижні тому, до Хмельниччини вони дійшли лише днями.
Спочатку дійсно був тимчасовий технічний збій системи й інфекційна лікарня не потрапила до списку на виплату 300%. Зараз вже все добре, їх включили до мережі. Але проблема в іншому - була затримка коштів від МОЗ. Вони просто не прийшли у встановлений час. Їх мали перерахувати на ОДА, ті на Департамент охорони здоров’я, а ті вже мали спрямувати ці виплати на заклад, - пояснив Борис Ткач.
Наразі кошти для доплати медикам уже в розпорядженні Хмельницької ОДА. Про це журналістам vsim.ua розповіла прес-секретар адміністрації Інна Михайлова.
Наразі здійснюються розрахунки по працівникам. Кому і скільки потрібно перерахувати. Це питання одного-двох днів. Тож свої зароблені кошти, медики і персонал інфекційної отримають найближчим часом, - зазначила Інна Михайлова.
Що стосується заробітної плати, то керівництво міста та області написали звернення до НСЗУ. Поки відповіді від них не отримали ні в міській раді, ні в ОДА.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.