Ротавірус: чим небезпечне захворювання та як захиститися

- З початку року в Україні на ротавірус захворіли понад 3 тисячі дітей.
- Найбільше хворих віком від 1 до 4 років.
- Розповідаємо про симптоми хвороби та як від неї вберегтися.
За перших 6 місяців 2022 в Україні зареєстрували 3 533 випадки ротавірусного ентериту, з них 3 388 — у дітей. В Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб стверджують, що найчастіше хворіють діти віком від року до 9. Зокрема, захворіли:
- 342 дитини віком до 1 року
- 1 982 дитини віком 1–4 роки
- 856 дітей у віці 5–9 років
- 180 дітей віком 10–14 років
- 28 дітей у віці 15–17 років.
Серед дорослих зареєстрували 145 випадків захворювання.
За цей період було 8 спалахів ротавірусного ентериту. Найчастіше, кажуть медики, спалахи виникали в пунктах для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб — 6 (75,0%) та дошкільних закладах — 2 (25,0%).
— Ротавіруси є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку в усьому світі. Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок, — зазначають на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ.
Джерелом хвороби є людина. Інфікуватися можна як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час прийому їжі.
Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні:
-
починається із блювання
-
потім настає часта діарея, що триває протягом чотирьох-восьми днів
-
характерна субфебрильна температура (37–37,5ºС).
Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми, такі як втрата апетиту, зневоднення.
Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає насамперед боротьбу зі зневодненням. Тож варто буквально випоювати вашого малюка.
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. Вона застосовується з 6-тижневого віку, бажано до 16 тижнів, та має бути завершена до 24 тижня. Курс вакцинації складається з двох доз, інтервал між якими складає не менше чотирьох тижнів, згідно даних Державного експертного центру МОЗ.
В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом. Найпоширенішою є вакцина «Ротарикс». Станом на 26 липня за даними сайту Tabletki.ua її вартість коливається від 627 до 850 гривень.
Друзі, маєте щеплення від ротавірусу? Можливо, зробили вакцину своїм дітлахам?
Читайте також:
-
Як заспокоїти дитину під час гучних звуків сирени чи гуркоту, — МОЗ
-
Люди віком 60+ зможуть отримати другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Юлия Петренко
Анна Манько
Татьяна Коваленко
Ирина Тарасенко