
- У комунальних і приватних медзакладах міста працює всього 15 терапевтів.
- Ми склали їхній рейтинг за підписаними деклараціями із пацієнтами.
- Дізнавайтеся, чому терапевтів у місті так мало.
Із квітня 2018 року українці можуть самостійно обрати фахівця, який надає первинну медичну допомогу. Йдеться про сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Таким чином пацієнти укладають декларацію. Платить за їхнє обслуговування Національна служба здоров’я України. Саме тому декларацію можна укласти лише в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоров’я.
Раніше ми вже розповідали вам про найпопулярніших сімейних лікарів і педіатрів у Хмельницькому. Це визначали за кількістю укладених декларацій. Цього разу ми підготували рейтинг терапевтів, які працюють в медзакладах, що уклали договір із Національною службою здоров’я України. Серед них - комунальні й приватні лікарні. Згідно із даними, що подані на сайті НСЗУ, в Хмельницькому працює 15 терапевтів. У порівнянні з сімейними лікарями це в понад 10 разів менше, а з педіатрами - в більш як 2 рази.
Головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Гесаль пояснює: сімейні лікарі працюють із пацієнтами від 0 років, а педіатри - до 18. Водночас терапевти лікують людей від 18 років. За її словами, більшість лікарів цієї спеціальності свого часу перевчилися й пройшли первинну спеціалізацію. Тобто, стали сімейними лікарями.
Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна
стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми
витратили багато часу та зусиль для її написання.
Ми віримо в те, що
незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу
оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі
найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати
безкоштовно після авторизації.

Головний редактор vsim.ua