На Володимирській, 85 двері відкрив обласний серцево-судинний центр. Ремонтні роботи там тривали майже два роки. Капітально там відремонтовано 2 900 квадратних метрів. Центр складається з шести поверхів. Як розповів головний лікар Андрій Кланца, в рік медзаклад може приймати близько 50 тисяч амбулаторних пацієнтів і дві тисячі людей з гострими станами.
Серцево-судинний центр урочисто приїхав відкрити голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Журналісти vsim.ua транслювали брифінг із ним на нашій сторінці у Facebook. Переглянути можете тут.
У новому закладі будуть виконувати трансплантацію серця. Головний лікар розповів, що на це вже отримали ліцензію й готуються до проведення таких операцій. А розпочати цей процес сподіваються цьогоріч. Дмитро Разумков сказав, що такі операції фінансуватиме держава. Мовляв, це включено в пілотний проєкт.
Ремонт центру обійшовся майже в 70 мільйонів гривень. 50% суми виділили з обласного бюджет, решту - з державного. Про це розповів заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, який був присутній на відкритті серед представників місцевої влади.
Майже два роки в закладі виконувалися фасадні роботи, ремонт внутрішніх приміщень, замінювали комунікації, будувалася киснева станція, станція автономного електропостачання й закуплялося сучасне медичне обладнання. Найдорожче з нього - два ангіографи. Він призначений для лікування судин серця. Вартість одного, за словами Володимира Гончарука, понад 20 мільйонів гривень.
Екскурсію серцево-судинним центром провели не для всіх журналістів. Всередину пустили лише групу одного з місцевих телеканалів. З приїздом в Хмельницький представників теперішньої влади, така ситуація трапляється не вперше. Востаннє хмельницьких журналістів не пускали до президента Зеленського. Детальніше про це - Хмельницьких журналістів не пустили до Зеленського: що про це думають експерти.
Втім пізніше ми все ж заглянули всередину. Медзаклад складається із шести поверхів. Є нульовий поверх зі службовими приміщеннями й конференц-залами. На першому знаходиться рецепція, гардероб і катетеризаційна лабораторія. Саме там розташоване найдорожче обладнання за більш як 20 мільйонів гривень. Лабораторій із ним є дві. Посередині між ними є пультова кімната. З неї лікар може спостерігати за процесом через екран комп’ютера. Як пояснила старша медсестра Олена, за допомогою ангіографа можна здійснити вхід в судини серця.
На другому поверсі серцево-судинного центру - їдальня та поліклініка. На третьому теж розташована поліклініка і є приймальня директора. Четвертий і п’ятий поверх призначені для інтервенційної кардіології. Тобто для лікування пацієнтів з ішемічною хворобою серця і набутими вадами серцево-судинної системи.
Шостий поверх медзакладу призначений для інтенсивної терапії. Там лікуватимуть, наприклад, пацієнтів з інфарктом. Тут розташовані ліжка, дефібрилятори, апарати штучної вентиляції легень, монітори й шприцеві насоси.
Головний лікар зазначив, що за відсутності серцево-судинного центру хмельничан із хворобами серця лікували у відділенні обласної лікарні та в обласному госпіталі ветеранів війни. У новому закладі на Володимирській вже закріплено 300 осіб медперсоналу. А перших пацієнтів готові прийняти вже з понеділка, 26 квітня.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
.
Їх візит це самопіар!Привласнення праці інших собі-це так низько !
це як приїхати до пологового за чужою дитиною і казати що вона " твоя праця"!