У Хмельницькому зареєстрували 2 хворих на бруцельоз. Які симптоми хвороби?

У Хмельницькому зареєстрували 2 хворих на бруцельоз. Які симптоми хвороби?
Фото ілюстративне
 • Пацієнтам 33 та 35 років. 

Бруцельоз — це інфекція, яка передається від хворих тварин людині. Вона вражає опорно-руховий апарат, нервову та статеву системи організму. За даними ВООЗ, в світі щорічно реєструється біля 500 тисяч нових випадків захворювання людей бруцельозом.

А в Україні майже щорічно реєструються поодинокі випадки захворювання цією інфекцією серед людей. Так, в 2021 році зареєстрували 2 випадки, в 2022 році – 1 випадок. В Хмельницькій області за останні роки жодного випадку захворювання на бруцельоз не було.

Але в жовтні цього року в Хмельницькій інфекційній лікарні зареєстрували одразу два випадки бруцельозу. Обидва підтверджені лабораторно і не пов’язані між собою. Пацієнтам 33 та 35 років

Відео дня

У хворих спостерігаються такі симптоми — лихоманка, ломота в тілі, біль в суглобах, в’ялість, зниження апетиту. Перебіг хвороби середньої важкості. Про це повідомили в інфекційній лікарні. 

Епідеміологи встановили, що обоє вживали м’ясні продукти, серед них — в’ялене м’ясо та сири.

Чим небезпечний бруцельоз

Бруцельоз – це інфекційне захворювання. Він вражає три системи організму, з частим розвитком хронічних форм та інвалідизації. Джерелом інфекції є хворі на бруцельоз тварини: велика і дрібна рогата худоба, свині, інколи можуть бути коти та собаки.

Основний шлях передачі інфекції людині – це вживання заражених продуктів (непастеризоване молоко, сир, термічно необроблені м’ясні продукти та субпродукти тощо). Рідше зустрічається контактний шлях передачі через пошкоджені шкірні або слизові оболонки. В групі ризику є робітники м’ясокомбінатів, підприємств з переробки молочної сировини, пастухи, фермери, тваринники.

Симптоми бруцельозу

Інкубаційний період захворювання — 1–4 тижні. Однак у деяких випадках він може тривати до двох місяців.

Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40 °С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах і суглобах, а також обмеженням рухливості суглобів. Поширені симптоми бруцельозу:

Часто бруцельоз спричиняє алергічні захворювання — висипи, дерматити. Також уражається опорно-рухова система — розвиваються артрити, поліартрити, синовіти, бурсити, тендовагініти.

Ураження нервової системи проявляються невритами (наприклад, лицьового або слухового нерва), неврозами та ішіорадикулітами.

Внаслідок ураження сечостатевої системи у жінок відбувається розлад менструального циклу, може розвинутися ендометрит. Якщо жінка вагітна, може статися викидень. У чоловіків з боку сечостатевої системи розвиваються епідидиміти і орхіти.

Територія України за останні роки є вільною від бруцельозу сільськогосподарських і свійських тварин. Однак є реальний ризик завезення хвороби з інших країн, особливо враховуючи високу міграцію населення в період військових дій в Україні.

Для профілактики бруцельозу необхідно дотримуватися наступних правил: не вживати сире молоко; не вживати молочні продукти та м’ясо з невідомих джерел; споживати продукти лише відомого походження; вживати м’ясо тільки після термічної обробки; не купувати молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (24)
 • Неля Гайдамаха

  В Україні продукти харчування неперевіряються може бути що хочеш і яке хочеш і премікси купляють хто які хоче всі хімики
 • Дмитро Бурдинюк

  ЕеееЄ??!  
  А прі чьом тут цьотка з базару?
  Якщо вони споживали інший продукт.
 • Наталия Викторовна

  Оферту - бруцельоз у Хмельницькому - залишено БЕЗ АКЦЕПТУ!!!
  ЗАБОРОНЯЮ!!! РУЙНУЮ!!! АНУЛЮЮ!!!
  Ізтини!!!
  Рішення на найвище БЛАГО всіх, кого це стосується!!!
  БлагоДарую!!! БлагоДарую!!! БлагоДарую!!!
 • Інеса Потоцька

  Неякісна перевірка лабораторії, яка на ринку дає дозвіл на продажу м'яса.

keyboard_arrow_up