У Львові хмельничанці видалили 15-сантиметрову пухлину

У Львові хмельничанці видалили 15-сантиметрову пухлину
Тут і далі — фото Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру
  • Все почалося з ущільнення на шиї, на яке Катерина мало звертала увагу.
  • Потім дівчина сильно вдарилася у шию, і пухлина почала сильно рости.

Мешканка Хмельницького на ім'я Катерина помітила на своїй шиї невелике ущільнення. Вона мало звертала на нього увагу, а згодом сильно вдарилася у шию. Відтоді дівчина почала стежити за утворенням та помітила, що воно швидко росте. Дискомфорту Катерина не відчувала, але рідні злякалися й змусили звернутися до лікарів. Про це своїй сторінці у Facebook пише Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, що розташований у Львові. Вік дівчини не зазначають, але назва закладу вказує на те, що їй ще немає 18 років.

У Хмельницькому Катерині зробили операцію, але видалити пухлину не вдалося. Тоді вона звернулася до львівських лікарів. Там встановили остаточний діагноз — альвеолярна саркома м'яких тканин. Це злоякісне новоутворення невідомого походження, яке найчастіше виникає у дітей та підлітків. Альвеолярною її називають тому, що клітини пухлини організовані подібно до альвеол у легенях (маленькі пухирці, через які відбувається потрапляння повітря в кров та продуктів дихання у зворотному напрямку).

— Це — рідкісна пухлина з несприятливою локалізацією. Утвір поширювався майже до хребта і у будь-який момент міг перетиснути важливі нервові й судинні структури шиї. Проте за таких розмірів негайне оперативне втручання було неможливим. Ми провели хіміотерапію і лікування дало позитивний результат. Нам вдалось зменшити пухлину на більш ніж 50 відсотків, —  розповів онколог Северин Фернеза.

Відео дня

На момент операції пухлина мала діаметр 15 сантиметрів. Вона частково знищила м'язи та нерви у місці свого розташування. За даними комп'ютерної томографії виявили, що утворення небезпечно прилягає до деяких судин. Однак хірурги впоралися з завданням, а крім того ще й провели пластику рубця він попередньої операції.

Зараз Катерина відновлюється вдома, але її ще лікуватимуть онкологи.

На зображенні може бути: 1 особа, усміхається та текст

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up