10 % усіх ліків на ринку України не відповідає стандартам якості чи є фальсифікованим стверджують у МОЗ. І хоча якість ліків контролюють відповідні держслужби, але ймовірність натрапити на фальсифікат досі існує. Як не стати жертвою таких "не ліків" та не попастися на звичайну крейду у коробці?
Порадами поділилася виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Фейсбук.
Перш за все, Супрун радить утриматись від купівлі лікарських препаратів в кіосках, підземних переходах чи на сайтах, де не вказують контактної інформації та адреси аптеки. Купуючи ліки в аптеці також варто бути уважним.
Обов'язково перевірте ліцензію медзакладу на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, якщо маєте сумніви. Ліцензія має знаходитися в куточку споживача, або ж її можна запитати у провізора.
По-друге, слід звернути увагу на упаковку ліків. Варто оглядати її цілісність, перевіряти дані виробника, термін придатності, реєстраційний номер, склад, назву препарату. Також, для врахування потреб людей з вадами зору, на упаковці повинна бути назва лікарського засобу зазначається шрифтом Брайля.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
наталия литвак
Sasha Emelchuk reply наталия литвак