25 лютого перший хмельничанин отримав дозу вакцини від коронавірусної інфекції.
Станом на сьогодні в громаді вакцинували близько 70 мешканців.
У Хмельницькому триває вакцинація проти COVID-19. Її проводять препаратом «Oxford/AstraZeneca» (торгова марка «Covishield»). Минулого тижня, 25 лютого, першу дозу препарату отримав лікар-реаніматолог Хмельницької міської лікарні Вадим Свинцицький. Ми дізналися, як триває процес вакцинації у Хмельницькій громаді.
Станом на 09:00 сьогодні, 1 березня, вакцину ввели приблизно 70 особам. Про це журналістам vsim.ua розповів заступник міського голови Хмельницького Роман Примуш. Точної цифри немає, оскільки процес триває і кількість вакцинованих постійно зростає. До кінця дня планується ввести препарат ще 50-60 особам.
Минулої суботи, 27 лютого, видання «Сегодня» повідомило про випадки утилізації невикористаних вакцин в Україні. Це відбувається тому, що відкритий флакон можна зберігати не більше шести годин, а охочих вакцинуватися не вистачає для повного використання доз.
Роман Примуш розповів, що в Хмельницькому таких випадків не було — всі дози були використані. За словами чиновника, раніше вакцинувати можна було людей лише в межах визначених етапів. Зараз же, якщо залишаються невикористані дози, медики відразу переходять до наступних етапів.
— Раніше був чіткий поділ на етапи, тобто був перший етап, коли партія вакцини приходить, вакцинуємо тільки перший етап. Зараз вже такого поділу на етапи немає. Тобто, як тільки ми завершили вакцинування медиків COVID-закладів, ми переходимо до медиків інших закладів відразу, тобто не чекаючи нового постачання. Якщо, наприклад, є залишок вакцини і люди провакциновані з COVID-закладів, відразу в той самий день чи в наступний день ми продовжуємо вакцинувати по звичайних медичних закладах, геріатричних закладах і так далі за переліком, — розповів Роман Примуш.
Раніше у МОЗ повідомляли про запровадження 1 березня можливості стати в чергу на вакцинацію через додаток «Дія». Втім, фактично такий механізм зараз не працює:
— Поки механізму, як воно буде працювати, у нас немає. Ми працюємо таким чином — у нас є переліки, складені по закладах охорони здоров’я, по яких ми зараз проводимо вакцинацію, де особи дали згоду на проведення вакцинації. Поки через додаток «Дія» це не працює, але я думаю, що найближчим часом буде якась детальніша інформація, і вже тоді будемо коригувати свої дії з урахуванням цього додатку, — розповів Роман Примуш.
Нагадаємо, які саме етапи вакцинації передбачені в Україні.
Перший етап. Вакцинації підлягають:
персонал стаціонарних закладів охорони здоров’я, залучений для лікування COVID-19
персонал та підопічні інтернатних закладів соціального захисту
інші категорії з-поміж медиків
військовослужбовці, включаючи Збройні сили України та Національну гвардію України, які беруть участь в ООС на сході України
Другий етап. Вакцинації підлягають:
персонал інших закладів охорони здоров’я
працівники соціальної сфери
особи віком від 80 років
Третій етап. Вакцинації підлягають:
особи віком 65-79 років
працівники сфери освіти
працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Національну гвардію, Службу безпеки України, військовослужбовців ЗСУ та МВС
Четвертий етап. Вакцинації підлягають:
особи віком 60-64 роки особи
віком 18-59 років, які є в групі ризику по захворюванню на COVID-19
особи, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах
працівники місць обмеження волі та слідчих ізоляторів
П’ятий етап. Вакцинації підлягають інші верстви населення
Читайте також: Як проводитимуть вакцинацію проти COVID-19 на Хмельниччині
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.