За тиждень на коронавірус в Хмельницькій області захворіли більше тисячі людей

-
Кількість хворих за останній час стала вдвічі більшою.
-
Від ковіду померли четверо людей.
-
Дізнавайтеся, що радять робити медики, аби не захворіти.
Кількість хворих на CОVID-19 в Хмельницькій області останніми тижнями продовжує зростати. За останній час захворіли вдвічі більше людей, аніж минулого тижня. Актуальні дані статистики наприкінці лютого — на початку березня 2023 року оприлюднили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Скільки людей захворіли на коронавірус?
Медики зазначають, що в період із 24 лютого по 2 березня в області на COVID-19 захворіли 1 026 пацієнтів. Це на 163 випадки більше, аніж попереднього тижня. Нагадаємо, тоді зафіксували 863 хворих.
До медзакладів госпіталізували 151 пацієнта (на 14 більше). Одужали 698 людей (на 139 більше). Разом з тим, від ускладнень, спричинених COVID-19, померли 4 хмельничан.
Аби не хворіти у весняний період, лікарі рекомендують дотримуватись протиепідемічних заходів:
-
одягайте маски у місцях масового перебування людей та громадському транспорті
-
дотримуйтеся соціальної дистанції
-
регулярно мийте й обробляйте руки.
Якщо ж відчуваєте погіршення стану здоров`я — не займайтеся самолікуванням та звертайтеся за консультацією до лікаря.
— Різке зниження температури, переохолодження та інші суміжні фактори можуть стати причиною погіршення стану здоров'я громадян. Тому варто пам`ятати про профілактику поширення інфекційних хвороб. Відтак, радимо дотримуватись протиепідемічних заходів - носити маски у людних місцях та громадському транспорті, зберігати соціальну дистанцію, регулярно мити й обробляти руки. При виникненні симптомів – не займайтеся самолікуванням та невідкладно зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря або найближчої амбулаторії, — додають медики.
Переглянути перелік пунктів та центрів вакцинації у Хмельницькій області можна за посиланням.
Нагадаємо, ще 24 січня 2023 року у МОЗ повідомили, що в Україні зареєстрували першого хворого пацієнта з мутацією варіанту «Omicron» XBB.1.5 або «Кракен». Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не вакцинувалась проти коронавірусу. Згодом «Кракен» підтвердили і на Тернопільщині.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.
Які симптоми коронавірусу
Пригадаймо симптоми хвороби. На перший погляд симптоми зараження коронавірусом SARS CoV-2 нагадують симптоми знайомої нам застуди або "звичайного грипу".
Часті симптоми COVID-19:
-
температура
-
сухий кашель
-
втрата нюху та смаку
Іноді проявляються і такі симптоми:
-
нежить
-
біль у м'язах
-
слабкість
-
біль у горлі
-
задишка
-
головний біль
-
запалення легень
Рідко проявляється діарея (радше у дітей). Натомість той, хто чхає і у кого нежить, швидше за все, має застуду або звичайний грип.
А от втрата нюху та смаку є частим симптомом при COVID-19, а при застуді чи грипі не проявляється, навіть, якщо через закладений ніс або запалене горло нюх і смак притуплюються.
Ці типові симптоми можуть проявлятися, але не обов'язково. У багатьох хворих інфекція протікає асимптоматично або ж проявляються лише незначні симптоми.
Якщо ви ж здорові та перебуваєте в безпеці, за першої ж нагоди медики радять вакцинуватися від коронавірусу. Адже щеплення є найбільш дієвим захистом від COVID-19. Саме у такий спосіб можна уникнути важкого перебігу хвороби та летальних наслідків.
Читайте також:
- Міська лікарня отримала обладнання від Іспанії та медрозхідники із Ватикану (ВІДЕО)
-
Лікарня у Городку отримає 3 апарати «штучної нирки» з Німеччини
-
Хмельницький госпіталь ветеранів отримав обладнання на півтора мільйона гривень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.