Після перевірки туалетів в держустановах міста журналісти «ВСІМ» продовжили свою ревізію, але тепер уже громадських. Як виявилося, вони уже давно потребують не тільки ремонту, а й генерального прибирання.
Всього в Хмельницькому є 9 діючих громадських вбиралень. Як запевнив «ВСІМ» начальник відділу благоустрою міста управління житлово-комунального господарства Микола Вишпольський, за ними постійно доглядають і щодня прибирають. Також на кожній автостанції та залізничному вокзалі є своя вбиральня. Окрім того, у кафе та ресторанах міста не повинні відмовляти людині, яка не є потенційним клієнтом закладу, у відвідання туалету. Але цього замало. У Хмельницькому мешкає понад 250 тисяч осіб. Враховуючи ці дані, вбиралень у нашому місті мало би бути втричі більше.
В парку Шевченка туалет орендує підприємець. Тимчасові його власники впускають людей всередину за 2 гривні. Запах тут зовсім не "Chanel" і навіть не звичайної хлорки. Двері закриваються не у всіх кабінках, та й мило тут зустрінеш не часто. Сушки для рук відсутня, зате є туалетний папір.
Аналогічна ситуація в центрі міста у туалеті біля хмельницького СІЗО. Правда, ціна на вхідний квиточок тут менша на 50 копійок. Даний туалет належить власникам «Либідь-Плази». Вражає несправність зливу в бачках. Вода з них тут тече безперервно. У парку імені Чекмана, як запевнив Микола Вишпольський, є три туалети.Зовні будівлю дещо «прикрасили» та й всередині усе виглядає краще, ніж, приміром, років 5 тому. Туалети є безкоштовними для всіх відвідувачі парку, тому й про запах всередині говорити не потрібно. У бідній день тут значно чистіше, аніж у вихідний.
На автовокзалі №1 на перший погляд здається, що ремонт не робився декілька десятків років. Але чистота і відсутність їдких ароматів наштовхують на думку, що заплатив 2 гривні недаремно. Особливо це розумієш, відвідавши інші платні клозети.
На автовокзалі №3, що поблизу овочевого ринку, найдешевший платний туалет в місті - всього 1 гривня. Зайшовши всередину, відразу розумієш, чому тут так дешево. Брудні стіни, поламані двері, непрацюючий злив... Одна із відмінностей від звичайного безкоштовного туалету – наявність туалетного паперу.Залізничний вокзал – це те місце, де можна відчути різницю між безкоштовним туалетом та платним. В першому ситуація така ж, як і в більшості клозетів міста. Комфортні умови для справляння своїх природних потреб отримати можна лише за гроші.
Також забракло слів, коли відвідали туалет у Дендропарку. Хоча не пройшло і трьох років, як його відкрили. Аромати тут просто нестерпні, стіни - брудні, під ногами - калюжа...Біля Старокостянтинівського шосе в парку стоїть старий, уже не діючий туалет. Він перетворився на звичайний смітник.
Вбиральня на міському пляжі теж не в найкращому стані. Двері тут закриваються погано.
Стан громадських вбиралень в Хмельницькому не найкращий. Подекуди, м’яко кажучи, жахливий. Кожен з таких громадських «закладів» має відповідати нормам, котрі забезпечують нормальне функціонування та не складатимуть незручностей хмельничанам.