Куди ходять хмельничани, якщо «природа кличе»?

Звичайно, мріяти про європейські «місця громадського користування» з музикою та підігрівом нам і не спадає на думку, але хотілося, щоб принаймні в центрі міста було де піти в туалет, а люди не шукали темних кутків і кущиків. Адже деякі туалети - у жахливому стані, а більшість з них зачиняють ввечері.
Куди ходять хмельничани, якщо «природа кличе»?

Після перевірки туалетів в держустановах міста журналісти «ВСІМ» продовжили свою ревізію, але тепер уже громадських. Як виявилося, вони уже давно потребують не тільки ремонту, а й генерального прибирання. 

 Всього в Хмельницькому є 9 діючих громадських вбиралень. Як запевнив «ВСІМ» начальник відділу благоустрою міста управління житлово-комунального господарства Микола Вишпольський, за ними постійно доглядають і щодня прибирають. Також на кожній автостанції та залізничному вокзалі є своя вбиральня. Окрім того, у кафе та ресторанах міста не повинні відмовляти людині, яка не є потенційним клієнтом закладу, у відвідання туалету. Але цього замало. У Хмельницькому мешкає понад 250 тисяч осіб. Враховуючи ці дані, вбиралень у нашому місті мало би бути втричі більше.


В парку Шевченка туалет орендує підприємець. Тимчасові його власники впускають людей всередину за 2 гривні. Запах тут зовсім не "Chanel" і навіть не звичайної хлорки. Двері закриваються не у всіх кабінках, та й мило тут зустрінеш не часто. Сушки для рук відсутня, зате є туалетний папір.     


Аналогічна ситуація в центрі міста у туалеті біля хмельницького СІЗО. Правда, ціна на вхідний квиточок тут менша на 50 копійок. Даний туалет належить власникам «Либідь-Плази». Вражає несправність зливу в бачках. Вода з них тут тече безперервно. У парку імені Чекмана, як запевнив Микола Вишпольський, є три туалети.Зовні будівлю дещо «прикрасили» та й всередині усе виглядає краще, ніж, приміром, років 5 тому.  Туалети є безкоштовними для всіх відвідувачі парку, тому й про запах всередині говорити не потрібно. У бідній день тут значно чистіше, аніж у вихідний. 

На автовокзалі №1 на перший погляд здається, що ремонт  не робився декілька десятків років. Але чистота і відсутність їдких ароматів наштовхують на думку, що заплатив 2 гривні недаремно. Особливо це розумієш, відвідавши інші платні клозети.
На автовокзалі №3, що поблизу овочевого ринку, найдешевший платний туалет в місті - всього 1 гривня. Зайшовши всередину, відразу розумієш, чому тут так дешево. Брудні стіни, поламані двері, непрацюючий злив... Одна із відмінностей від звичайного безкоштовного туалету – наявність туалетного паперу.Залізничний вокзал – це те місце, де можна відчути різницю між безкоштовним туалетом та платним. В першому ситуація така ж, як і в більшості клозетів міста. Комфортні умови для справляння своїх природних потреб отримати можна лише за гроші.
Також забракло слів, коли відвідали туалет у Дендропарку. Хоча не пройшло і трьох років, як його відкрили. Аромати тут просто нестерпні,  стіни - брудні, під ногами - калюжа...Біля Старокостянтинівського шосе в парку стоїть старий, уже не діючий туалет. Він  перетворився на звичайний смітник.

Вбиральня на міському пляжі теж не в найкращому стані. Двері тут закриваються погано. 

Стан громадських вбиралень в Хмельницькому не найкращий. Подекуди, м’яко кажучи, жахливий.  Кожен з таких громад­ських «закладів» має відпо­відати нормам, котрі забезпе­чують нормальне функціону­вання та не складатимуть не­зручностей хмельничанам. 

Коментарі (2)

Ви не авторизовані

  • Анонім

    И после статьи реклама: "Доставка їжі"))))
  • Анонім

    молодці,  що  підняли  цю  тему.Добре  було б  через  місяць  проаналізувати  результати.  і  дати  запит.  скільки   коштів  списали  .
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook