ТОП-5 фільмів, які знімали на Хмельниччині

- На Хмельниччині знімали кіно і за часів радянської влади, і в наші дні.
- Кадри мальовничих місць та сучасних вулиць потрапили до відомих стрічок.
- Вмощуйтеся зручніше і дивіться підбірку.
Яких тільки краєвидів, місць та пам’яток немає на Хмельниччині. Старовинні замки, маєтки та мальовничі пейзажі - все це створює неймовірну картинку не лише для сучасних камер смартфонів. Запримітили хмельницьку красу ще давним давно. І зробили це режисери й сценаристи зі всієї України.
Щоправда, перше кіно в області відзняли не на тлі красот, а серед звичайнісіньких вулиць Проскурова. Зробив це відомий кінорежисер Олександр Довженко в 1938 році. Тоді в місті відзняли фрагменти стрічки “Щорс”. Переглянути їх зможете далі.
Свідком зйомок став тодішній місцевий мешканець Микола Юзиков. Він бачив, як усе відбувалося. За його розповідями, в центрі міста побудували тимчасовий будинок з балконами. Це були декорації.
-
Жив я тоді у помешканні напроти готелю, тому добре бачив, як наступні дні, кожного ранку, Довженко збирав на вулиці біля готелю свою команду, виносили бутафорію, апаратуру і відправлялися на зйомки. Артисти, як правило, виходили вже загримовані та одягнені у відповідні костюми. Особливу увагу привертав досить популярний тоді актор Євген Самойлов, виконавець ролі Миколи Щорса. Він завжди ходив у червоноармійській формі, із шаблею на боці, і в такому вигляді навіть заходив у магазин або на ринок. Дивне видовище було, коли на перехресті вулиць Примакова і Соборної робітники кіногрупи з дерева і полотна побудували тимчасовий будинок з балконом. Здалеку навіть не здогадаєшся, що він бутафорський. Біля будинку знімалися епізоди, коли з балкона з промовою до бійців виступив Боженко, - із розповідей чоловіка.
Пропонуємо познайомитися і з іншими кіно, що були зняті на теренах області. Підготували для вас 5 стрічок. Серед них і фільми, і серіали. Гортайте далі та переглядайте.
"Балада про доблесного лицаря Айвенго" (1983)
Повертаючись з турніру, Седрик і його люди потрапили у засідку та були захоплені в полон. Серед полонених виявилися прийомна дочка Седрика - леді Ровена й поранений на турнірі Айвенго. Бранців доправили у замок Реджинальда Фрон де Бефа.
“Зачароване кохання” (2008)
У селі Самчики, що на Старокостянтинівщині, кінематографісти знімали сцени телевізійного серіалу «Зачароване кохання». Локація відомого маєтку Чечеля слугувала місцем для зйомок не однієї стрічки.
Прем'єрний показ відбувся у лютому 2008 року на «Інтері». Увесь фільм має 62 серії і у них повно містики.
У село, дізнавшись про хворобу матері, приїжджає головна героїня серіалу Женька. Повернення дівчини співпадає з низкою дивних подій. Про хворобу матері дівчина дізнається з телеграми, яку насправді ніхто не відправляв, дорогою додому до неї потрапляє загадковий пакунок. Коли Женька випадково торкається до нього, "щось" спалахує і згоряє у неї в руках. А напередодні її приїзду таємничим чином зникають троє геологів з міста. У селі починають хворіти люди, корови дають чорне молоко, мруть кури. Селом ширяться чутки: Женька - відьма. Адже колись тут жили чародійки, а бабуся самої дівчини також знається на чаклунстві. Ці здогадки починають втілюватись у життя.
“Вовче сонце” (2013)
Маєток Чечеля в Самчиках у 2013 році став локацією ще для одного серіалу - "Вовче сонце". Сюжет пригодницької драми розгортається у 1924 році. Молодий чекіст Михайло Останін виконує надзавдання - вступає у банду контрабандистів. Він проникає на територію Польщі, де зосереджені війська Ромовського. Діє під ім'ям свого друга дитинства, поляка, який загинув у боях з червоними на півдні Росії.
У цій грі Останіну вдається стати офіцером для особливих доручень самого Ромовського. Але крім авантюрно-пригодницького сюжету в цій історії існує й романтична лінія - герой закохається і змушений буде обирати між коханням і виконанням обов'язку.
"Тіні незабутих предків" (2013)
У сюжеті зображені наші часи. Двадцятирічний юнак Іван, студент Чернівецького університету, живе звичайним студентським життям, страждаючи від нерозділеного кохання. Але одного дня, у процесі чергового привертання до себе уваги університетської красуні, він стає причиною зникнення зґарди, яка дев'ять років тому була знайдена в Карпатах та передана університету як цінний експонат. Після цього на тілах його восьми друзів з'являються знаки, що точнісінько повторюють контури магічної зґарди.
"Кріпосна" (2019)
В сюжеті дії відбуваються в 19 столітті. Це історія 18-річної Катерини. Вона вихована своєю хрещеною як панянка «шляхетної крові», але насправді кріпосна найбагатшого поміщика в Ніжині Червінського. У боротьбі за свою свободу і право бути щасливою їй доведеться пережити смерті найближчих людей, стати власністю жінки, яка її ненавидить, вижити під час народного повстання, врятуватися від переслідувань маніяка і знову бігти від того, хто хоче отримати її більше всього на світі.
Зйомки ще одного фільму почали проводити у Хмельницькому минулого літа. Мова йде про екшн “Між крадіїв”. Планувалося, що перша серія вийде восени цього року.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Знято в Дунаївецькому районі, кіностудія Довженко.
Справжній шедевр!