5 років без житла. Хмельничани скаржаться на забудовника багатоповерхівки в Дубовому

5 років без житла. Хмельничани скаржаться на забудовника багатоповерхівки в Дубовому
 • Хмельничани придбали житло в будинку, який мав здатися у 2019 році.
 • Йдеться про ЖК “Злагода”, що в мікрорайоні Дубове.
 • Що розповідають і як все коментує забудовник?
 • Дізнавайтеся деталі в цьому матеріалі. 

Десятиповерхівка по вулиці Олександра Кушнірука вже 5 років стоїть “привидом”. Так її називають люди, які придбали там житло, та досі не заселилися. Йдеться про ЖК “Злагода”. Замовником будівництва було ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”. Засновником якого, за даними YouControl, є Хмельницька обласна державна адміністрація. Згодом підприємство припинило свою діяльність. Тоді забудовником-інвестором виступило ПМП “Лідер”. 

Чому будинок досі не здався в експлуатацію та що про це каже сам забудовник? Дізнавайтеся в цьому матеріалі. 

За все заплатили, а житла не отримали

Будинок мали здати в експлуатацію у 2019 році. В результаті - протягом 5 років люди продовжують чекати на переїзд до власної квартири. Про все це журналістці vsim.ua розповіла одна із власниць помешкання - пані Наталія, яка придбала житло безпосередньо в ПМП “Лідер”. 

Відео дня

За словами жінки, причина - в забудовнику, який не виконує своїх зобов’язань. Додає: від нього власники отримують лише одну відповідь - немає грошей. Саме тому новобудову досі не здали в експлуатацію. 

Нет описания.

- Ми 5 років не можемо отримати свого чесно купленого житла. Будинок досі не добудований. Там відсутні мережі електропостачання, частково не виконані сантехнічні роботи, відсутнє оздоблення під’їздів, благоустрій території. Загалом не виконані роботи, які передбачені договорами, - говорить вона.

Аби пришвидшити процес здачі будинку, власники житла вже сплатили наперед різницю за фактичну та проєктну площу квартир. Наталія каже: загальна сума за “додаткові квадратні метри” склала близько 4 мільйонів гривень. Однак і це, каже вона, не вплинуло на закінчення робіт у будинку. 

- Всі свої зобов’язання по оплаті ми виконали в повному обсязі. Але будинок так і не добудований. Забудовник своїх обов’язків не виконує й знову вимагає здійснювати доплати коштів. Щоб будинок здався, необхідно провести електропостачання, здійснити оздоблення, встановити насосні станції та облаштувати благоустрій. Це приблизно 3 мільйони треба. Забудовник ніякого кошторису не надає, - розповідає жінка.

Жінка говорить: серед власників квартир є близько 20 військових. Їхні сім’ї змушені винаймати житло попри те, що мають власне. Тож вона та інші власники квартир у ЖК “Злагода” вимагають, аби роботи в новобудові були завершені й будинок врешті здався. “Ми прагнемо, щоб наші військовослужбовці повертаючись з бойових дій, мали куди повернутись. Перебуваючи на бойових завданнях наші герої постійно переймаються за безпеку і прихисток своїх рідних, коли їх не має поруч, адже вони змушені орендувати квартири з яких їх можуть попросити виїхати”,  - додає вона. 

Пані Наталія та інші власники, які придбали квартири у ПМП “Лідер”, звернулися за юридичною допомогою до адвоката Ілони Смішної. Вона розповідає, люди доплатили кошти за різницю між фактичною і проєктною площею квартир, що становила 20 тисяч гривень за квадратний метр. Домовленість між власниками і забудовником полягала в тому, що за цей кошт будуть продовжуватися роботи, що необхідні для здачі новобудови в експлуатацію. Проте результату люди так і не отримали. А забудовник, обіцяючи також вкладати власні кошти, цього не виконує. 

- Коли забудовник сказав, що немає коштів на продовження будівництва, було вирішено знайти компромісне рішення. А саме - доплата інвесторами коштів, як різницю між проєктною та фактичною площею.  Домовленість була така, що ми ці гроші доплачуємо за конкретно виконані роботи. Тобто за ті, що треба зробити задля здачі будинку в експлуатацію. Проте кошторису надано так і не було. Гроші були сплачені напряму підрядникам, а деякі - забудовнику. В результаті, частково роботи були виконані, частково - ні. Власники житла щодня слідкують, чи вони виконуються, - пояснює Ілона Смішна.

Що про все каже забудовник

Наразі зданими житловими комплексами від забудовника “Лідер” в Хмельницькому є "Dream Tower" та "Сагайдачний". Компанія, згідно з інформацією порталу YouControl, була створена у 1995 році, та належить Богдану Сенчуку. Журналістка vsim.ua звернулася до нього за коментарем стосовно ЖК “Злагода”, що по вулиці Олександра Кушнірука. 

За словами Богдана Сенчука, його підприємством була виконана вся будівельна частина. І наразі - роботи продовжуються. Він пояснив, що затримка зі здачею об’єкта в експлуатацію пов’язана зі складною економічною ситуацією в країні, що виникла ще у 2019 році. Мовляв, знизилися продажі, а вартість матеріалів, за допомогою яких мали завершити об’єкт - зросла втричі. 

- Ще у зв’язку зі спалахом COVID-19 в країні погіршилася економічна ситуація. Тож на той час, як мав здатися будинок, його не змогли ввести в експлуатацію. ПМП “Лідер” виконало всю будівельну частину. Уже під’єднані зовнішні мережі, зараз виконуються внутрішні сантехнічні роботи й роботи по газу, встановлення котлів, лічильників і так далі. На сьогодні залишилася електрика, частина внутрішніх комунікацій, бо зовнішні вже проведені, оздоблення всередині під’їздів і благоустрій, - говорить Богдан Сенчук. 

Тож за його словами, процес проведення робіт не стоїть на місці. Каже - невдовзі мають отримати висновок експертизи проєкту. І тоді будуть готувати документацію на здачу будинку в експлуатацію. Богдан Сенчук каже - об’єкт планують здати наприкінці березня або у квітні цього року. 

 Ми слідкуватимемо за перебігом подій у цій справі та розкажемо вам подробиці. Стежте за оновленнями на нашому сайті. 

Читайте також: 14 питань про Хмельницький до чат-бота зі штучним інтелектом

 

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (36)
 • Читач23

  Інвестиції це завжди ризик. ДОговору купівлі-продажу ні в кого ж нема)
 • Йолана Забужко

  Work hard to get what you like, otherwise you'll be forced to just like what you get.
 • Лена Билюк

  Не пишіть тут,йдіть до мера міста,наймайте адвлката і позов до суду
  Зараз військовий час,хай забудовник відповість по закону
 • Злата Мухина

  Only two things we'll regret on deathbed – that we are a little loved and little traveled. — Только о двух вещах мы

keyboard_arrow_up