50 днів війни: скільки пар одружилися в Хмельницькому за цей час

50 днів війни: скільки пар одружилися в Хмельницькому за цей час
Фото зі сторінки міського відділу ДРАЦС у Facebook
  • Хмельничани продовжують створювати сім’ї.
  • Скільки пар побралися за останні 50 днів і кому можна одружуватися без присутності в РАЦСі?

У міському РАЦСі активно фіксують шлюби хмельничан. Узаконюють свої стосунки також переселенці, які тимчасово мешкають в Хмельницькому. 

За один день побралися 14 пар

За 50 днів війни у Хмельницькому зареєстровано 518 шлюбів. Так, 6 квітня побралася пара військових. А 7 квітня чоловіком і дружиною стали 14 пар. Світлиною однієї з них діляться на сторінці відділу ДРАЦС у Facebook. Жінка вбралася у вишиту сукню в українському стилі. Чоловік обрав вишиванку, що поєднав із класичним костюмом. Саме в такому вбранні вони сказали “Так” одне одному. 

Крім того, за час війни в Хмельницькому народилося 379 малюків. Про все це розповіла начальниця міського відділу ДРАЦС Марина Зубова.

Відео дня

"Коли, як не зараз"

Також за 3 місяці цього року в області одружилися 1 940 пар. Про це повідомляє начальник центрального відділу ДРАЦС у Хмельницькому Тетяна Войтко. За її словами, це на 763 шлюби більше, ніж за такий же період минулого року. Також за перший квартал 2022 року на Хмельниччині народилося 2 248 малюків. 

Так, у Волочиську 5 квітня сім’ю створили Ірина та Віталій, який є військовослужбовцем. Додому він приїхав на кілька днів. Тож вирішив побратися з коханою. Вже після перемоги України вони планують влаштувати справжнє святкування.

Під час війни можуть реєструвати шлюби без присутності наречених

У період воєнного стану українцям, як і раніше, для реєстрації шлюбу потрібно подати заяву до будь-якого відділу ДРАЦС. При цьому жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним. Крім того, шлюб можна зареєструвати в той самий день. 

Для військовослужбовців та поліцейських встановлена особлива процедура реєстрації шлюбу. А саме - без особистої присутності одного чи двох наречених. Про це йдеться в постанові Кабміну “Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану”.

  • особа, яка належить до переліченої категорії згідно з постановою, складає відповідну заяву про укладання шлюбу та подає її командиру чи керівнику, яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві та забезпечується її передача до відділу ДРАЦС, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу.
  • Шлюб реєструється у відділі ДРАЦС без присутності одного з наречених у день отримання заяви, на якій засвідчено підпис одного з наречених;
  • факт реєстрації шлюбу засвідчується актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця, поліцейського, іншої особи з категорії, визначеною постановою, та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування).

‌У такому разі акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з відсутніми нареченими.

Читайте також: Війна почалася 8 років тому. Пригадуємо, як це відбувалося

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Хмельницького на vsim.ua

    ‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews

keyboard_arrow_up