Юрій Кошарський 3 роки працює далекобійником. Возить товари з України до Євросоюзу. За цей час де лишень не побував. За плечима десятки рейсів. Вдома його завжди чекає любляча дружина Лєна та маленький синочок Владик. З приходом карантину життя Юрія не змінилося. Каже, що в такий складний для країни час не можна припинити закордонні надходження до бюджету держави. Відтак, два тижні тому, як завжди, вихідні пройшли у зборах. Черговий рейс далекобійника проходив через три країни: Польща, Німеччина та Нідерланди. Звідти Юрій повернувся у понеділок, 23 березня. Зараз знаходиться вдома на самоізоляції. Враженнями від карантинної Європи чоловік поділився із журналістами vsim.ua.
“Там все по-іншому. Всі дотримуються карантинного режиму, вулиці зовсім пусті, тотальний контроль з боку поліції та суцільна злагодженість усіх структур. Там я себе почував у безпеці. Чого не скажу про Україну” - так кількома словами Юрій описав все, що відбувається в Європі.
Його рейс, як завше, розпочався із проходження митного контролю. На кордоні між Україною та Польщею довелося добряче попотіти в салоні вантажівки. Людей не випускали на вулицю. Польська сторона дозволяла одночасне перебування на пункту пропуску не більше трьох транспортних засобів. Тому були значні затримки.
Одна партія оформилася на кордоні, виїхала, тоді лише запускали іншу. В приміщенні митниці також дозволялося знаходитися не більше ніж трьом особам, - зазначає Юрій.
Жодних блокпостів між країнами Євросоюзу, за словами Юрія, немає. На минулому тижні їх намагалася запровадити Польща на в’їздах зі Словаччини, Німеччини, Чехії. В результаті утворились кілометрові черги й все скасували.
Вони перевіряли усіх, хто мав в'їжджати на територію Польщі. Стояв блокпост, людям міряли температуру, вони заповнювали анкету. Вказували звідки й куди їдуть, номер телефону та адресу, де будуть проводити карантин. Протрималися такі блокпости три дні. Бо утворилися страшні черги. До прикладу, черги на польсько-німецькому кордоні виросли аж до Берліна. А це орієнтовно 60-70 кілометрів. Поляки побачили, що ефективності нуль. Лише йдуть затримки, в тому числі з німецької сторони, бо це скупчення людей на автомагістралі. Тому все скасували, - розповідає Юрій.
Польщу Юрій здебільшого минав транзитом, а от найбільше часу пробув у Німеччині. Там і супермаркети відвідував, і з місцевим карантинним режимом встиг ознайомитися. Каже, що люди там дуже свідомі. Вулиці пустують. Поліція працює в посиленому режимі, містом курсують патрулі, а супермаркети піклуються про дезінфекцію покупців.
Ми прямуємо автомагістралями. В будь-якому випадку контактуємо з людьми. На заправну станцію заходиш, в магазин, на розвантаженні. Але там ти впевнений у своїй безпеці. В них на досить високому рівні проводять карантинні заходи. Де б ти не зайшов, між людьми встановлена дистанція 1,5-2 метри. Ніхто близько один до одного не підходить. На автомагістралях раніше були платні вбиральні - зараз вони всі безкоштовні. Це зробили для того, щоб люди дотримувалися санітарних норм. Двері в туалет відкриваються автоматично, немає ніяких ручок. Рукомийники з датчиками руху. Все безконтактно. Між покупцем та продавцем встановлено захисне скло. Розраховуватися просять переважно карткою, а не готівкою. Контактів, через, які б могла передаватися інфекція фактично немає, - розповідає Юрій.
За словами чоловіка, в Німеччині він зіштовхнувся з високим рівнем самосвідомості громадян. Їм, як зазначає чоловік, залишається лише дотримуватися рекомендацій. Про забезпечення всім необхідним подбала держава.
Там всі стараються сидіти вдома. Жодного пенсіонера на вулиці не побачиш. Молодь просто так по вулиці не гуляє. В супермаркетах повно продуктів, їх ніхто не розгрібає. Перед входом у кожен магазин є дезінфектори. Ти заходиш лише після того, як продезінфікував руки. Далі на вході - одноразові рукавички. Їх обов’язково одягаєш, бо маєш справу з продуктами. В супермаркети запускають лише певну кількість людей. Чекають черги на вулиці. Там також наклеєні червоні лінії й люди стоять на відстані. Якщо в Україні потрібно оббігати десяток аптек і не знайдеш жодної маски, то в них їх достатня кількість. І все надають безкоштовно. Маски та антисептики можна взяти в будь-якому супермаркеті. Вони є на вході, бери та користуйся, - розповідає чоловік.
В Нідерландах карантинного режиму, за словами Юрія, дотримуються не гірше ніж у Німеччині. Там зачинені всі кав’ярні та розважальні заклади. Ресторани та заклади харчування працюють лише на винос або як доставка.
Якщо це винос, то заходити в заклад можуть не більше 3 людей. Там також усюди червоні лінії. В супермаркетах, як і в Німеччині, є дезінфектори та рукавички.
Повернення додому проходило вже з незначними затримками. На українській стороні Юрій заповнював анкету та вказав свої паспортні дані. Далі заповнив колонку з адресою проходження самоізоляції. Часто фактичне місце проживання не збігатися з пропискою, тому вона стоїть в анкеті окремо. Каже, що українські прикордонники не затримувалися на довгі інструктажі, поміряли лише температуру і дозволили продовжити рух.
“Коли я приїхав додому, перше, що зробив - скинув з себе весь одяг ще на вулиці. Все закинув у пральну машинку й пішов у душ, а вже потім вітався із родиною”, - зазначає Юрій.
Я прекрасно розумів, що на мені можуть бути якісь мікроби. А наражати на небезпеку родину я не хотів. До того ж, дружина нагадала про заходи безпеки ще по дорозі. Я заздалегідь склав весь одяг у пакети й вдома все виправ, - додає Юрій.
Наразі чоловік знаходиться на повній самоізоляції. Каже, що почуває себе прекрасно, але все ж воліє дотримуватися заходів безпеки. Йому час від часу телефонують із санепідеміологічного контролю та запитують про стан здоров'я. Родина Юрія живе у приватному будинку. Чоловік каже, що за територію свого господарства не виходить взагалі.
Зараз весна - роботи по господарству, купа, тому займатися є чим. За ворота взагалі не виходжу. У мене є батьки у місті. Але вони у групі ризику, обоє пенсіонери. Тому спілкуємося ми наразі лише у телефонному режимі. Буквально кілька годин тому мені телефонували місцеві епідеміологи. Попросили зателефонувати сімейному лікарю та щодня сповіщати йому про мій стан, - розповідає чоловік.
В суботу Юрій знову збирається в черговий рейс. Каже, що з дому викличе таксі, дістанеться до своєї вантажівки й знову рушить за кордон.
Всі міжнародні перевізники працюють у звичному режимі. Тільки дотримуються більшої гігієни ніж зазвичай. Припинити ми роботу не можемо, це значний удар по економіці країни. За себе не боюся. Підсумовуючи, можу сказати, що у власній безпеці за кордоном я впевнений. Там ризик заразитися коронавірусом менший ніж в Україні. Це 100%, - наголосив Юрій Кошарський.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
напр каже,що там де велика захворюванність гриппом, не знаю який А чи який то коронавірус менше пройде, небагато буде.
Я не лікар але може лікарі скажуть не може ж людина перехворіти в одночас двома цими видами грип і корона.
Тобто він мав на увазі країни я яких постійно епідемія гриппу , карантини, то їх мало затронить коронавірус. Тому що головне місце займає той вірус який в них постійно
напевно Італія І Іспанія мало хворіють на грип, все-таки вони і теплі більше країни, особливо Іспанія. клімат середземноморський
А от ми країни СНГ живемо в холодному помірному але в нас зими суворі і холодні. та й житття якесь злидневе.
Тому надіюсь нас ця хвиля пронесе...хочеться почути наших лікарів з інфекційної ,що вони думаютть
мала на увазі Україну, Росію, Білорусію та інші в кого клімат як в нас і грип постійно в холода