Хмельницький бізнес працює: 4 приклади роботи під час війни

- Хмельничани продовжують працювати в умовах воєнного стану.
- На які труднощі натрапляють та що змінилося в їхній роботі?
- Поспілкувалися з чотирма представниками місцевого бізнесу.
Підприємці Хмельницького продовжують відновлювати роботу. Зробити це мешканців Західної України закликав прем’єр-міністр. Все це - для підтримки економіки. Тож чимало людей повернулися до робочих місць й стали працювати в умовах воєнного стану.
Раніше ми вже розповідали вам про чотирьох підприємців Хмельницького, які повернулися до роботи. Читайте про це в матеріалі - Хмельницькі підприємці відновлюють роботу: чотири приклади. Деякі з них розповіли, що наразі не розраховують на прибуток. Оскільки працювати під час війни не так вже й просто. Разом із тим, ФОПи не припиняють роботу й продовжують сплачувати податки. І майже в один голос говорять - наразі це важливо для країни.
Журналістка vsim.ua поспілкувалася ще із чотирма місцевими підприємцями. Всі вони ведуть бізнес в різних галузях: розважальній, медичній, у сфері торгівлі та інших. Хмельничани розповіли, як відновили роботу, з якими складнощами стикаються та як війна вплинула на функціонування їхнього бізнесу.
Оксана Мельник, директор оздоровчо-розважального комплексу “СВ-Клуб”
- Ми надаємо послуги у сфері готельно-ресторанного бізнесу, оздоровлення та спорту. З початку війни на базі “СВ-Клубу” організовано прихисток для вимушених переселенців та збір необхідних речей та медикаментів для ЗСУ та ТО. Частину продуктів та матраци із покривалами закупили першого ж дня і багато допомоги поступило від наших хмельничан та волонтерів. Наш ресторан працював постійно, годуючи усіх переселенців. Кожного дня ми годували близько 900 осіб, адже готували і для інших штабів, а приймали до 450 людей кожного дня. Зараз близько місяця проживають 153 людини, які втратили своє житло. Ми їх розмістили у залі для проведення танцювальних заходів, залах для аеробіки, єдиноборств, кросфіті та у банному комплексі Терми.
- Зі зменшенням кількості переселенців та запитами клієнтів ми частково відновили роботу згідно з комендантською годиною. Наш спа-салон Spa Relax надає не повні послуги, адже майстрів із Таїланду посольство забрало до їхньої країни з метою безпеки. Тому наразі ми не можемо надати послуги по проданих сертифікатах саме на тайський масаж. Відповідно на основі тайської натуральної косметики, яка виготовлялася для нас під замовлення, теж не надаються послуги. Тож деякій косметиці є заміна.
- Відновивши роботу, ми маємо можливість забезпечити наших працівників заробітною платою, оплатити комунальні, адже для приватних установ не діє скасування комунальних за утримання біженців, а також маємо можливість і далі харчувати та надавати прихисток біженцям із гарячих точок. Також ми дбаємо про клієнтів і на їх прохання відновили роботу, адже наші послуги допомогають покращити емоційне, фізичне та психічне здоров'я. Для ЗСУ ми зробили спеціальні пропозиції: безкоштовні тренування у тренажерному залі.
- “СВ-Клуб” запрошує вас зняти стрес, оздоровитись у 8 парних світу, порелаксувати у басейнах, завітати на оздоровчий масаж, привести до ладу нервову систему в тренажерному та кросфіт залах, зіграти в теніс та більярд й смачно поїсти.
Алла Шихалєєва, директор розважального парку для святкувань дитячих днів народжень “Дитяча планета”
- Під час війни ми розпочали роботу лише на вихідних. Вже із 1 квітня ми плануємо працювати повноцінно. Звісно, що графік роботи відрізняється від довоєнного. Ми працюємо лише до 18 години. Банкети зараз майже не замовляють. Натомість відпочити та провести час з дітьми люди приходять, адже у нас найбільша ігрова зона у Хмельницькому. За кількістю, відвідувачів зменшилось майже вдвічі.
- Дякуючи нашим постачальникам, продукти нам привозять своєчасно, тож майже все є в наявності. Наша команда вважає, що економіка має працювати. У нас досить великий штат працівників і нам всім треба жити далі й заробляти кошти. Крім того, діти зараз дуже напружені. Ситуація в країні сильно впливає на їхній психічний стан. Ми розуміємо, що відчинивши свої двері, даємо можливість відволіктися і дітям, і батькам від страшної реальності - війни. Діти мають бути щасливими та посміхатися.
- Серед наших гостей дуже багато людей з інших міст, які переїхали у зв'язку з бойовими діями. Водночас попит на наші послуги зараз впав.
Тетяна Гольдюк, співзасновниця оптики “Gold Vision”
- У нас сімейний бізнес разом з чоловіком у сфері медицини та торгівлі. Надаємо наступні послуги: діагностика зору дитячого та дорослого офтальмолога, нічні (ортокератологічні) лінзи, зорова терапія, тобто апаратне лікування, продаж окулярів для зору, контактних лінз, засобів по догляду за ними, продаж сонцезахисних окулярів, виготовлення та ремонт окулярів.
- У період з 1 по 13 березня здійснювали лише продаж контактних лінз. А з 14 березня ми повноцінно відновили роботу. Наш робочий день скоротився на 3 години. Зараз оптика працює з 10:00 до 17:00, у неділю вихідний. Переважна більшість клієнтів з розумінням ставиться до нових реалій і змін в нашій роботі. До нас приходять як постійні клієнти, так і гості з інших міст.
- Зараз доставка товару є не такою регулярною, як до війни. Оскільки більшість складів постачальників були розташовані в Києві. Раніше на виготовлення окулярів потрібно було 3 робочі дні, зараз орієнтовно 7-10 днів. Астигматичні контактні лінзи почали грузити виключно упаковками. Саме тому люди тепер не купують їх поштучно.
- Наша команда вирішила відновити роботу, оскільки ми потрібні нашим клієнтам. Водночас співробітники потребують заробітної плати. Ми не припиняємо платити податки, тому працювати необхідно. Це важливо для підтримки економіки України та допомоги воїнам ЗСУ. До того ж окрім постійних клієнтів в Хмельницькому зараз є багато внутрішньо-переміщених осіб. Їм необхідні наші послуги та товари. Зір - це те що буде завжди актуально для людини. Наша команда продовжує дбати про це.
Володимир Жолкевський, співвласник торгової марки “Балабеник”
- Ми займаємося виробництвом і продажем напівфабрикатів “Балабеник”. Наша команда відновила роботу на другий день після початку війни. Раніше ми працювали до 21 години. У зв’язку із комендантською годиною - до 19. Клієнтів у нас збільшилося майже на 50%. Основна маса покупців зараз - це переселенці.
- На початку війни в нас були проблеми із постачанням, а саме із сировиною: сиром, молоком та іншими продуктами. Оскільки раніше ми все закуповували в Житомирі та Харкові. У зв’язку з цими подіями, там всі заводи зупинили свою роботу. Перший тиждень взагалі не було сировини. Зараз ситуація стала кращою. Космічних цін наразі немає і проблем із постачанням, на щастя, теж.
- Ми розширили штат працівників. У нас працює чимало біженців. Наша команда тільки за те, щоб працювати, підіймати економіку, розширювати робочі місця й сплачувати податки. Наша продукція потрібна людям - це ще одна причина, чому ми відновили роботу. Займаємося також волонтерством - передачею напівфабрикатів благодійним організаціям.
Через війну залишити території, де ведуться бойові дії, вирішили не тільки мешканці, а й підприємства. Вони намагаються перемістити виробничі потужності у місця, де можна безпечно відновити роботу. Зокрема, привабливим регіоном у цьому плані є й Хмельниччина. Наразі Хмельницька обласна військова адміністрація шукає вільні приміщення, території та законсервовані потужності, де можна розмістити евакуйовані підприємства. Таких об’єктів вже зареєстровано 383, і їхній перелік постійно поповнюється. Детальніше про це читайте тут - Що відомо про підприємства, які евакуюються на Хмельниччину.
Крім того, в Хмельницькому запустили проєкт “Гаряча кнопка для бізнесу”. Його мета допомогти розв'язати проблемні питання чи отримати фахову консультацію експерта в стислі терміни та у зручний спосіб. Проєкт розроблений для керівників та власників бізнесу, представників суб’єктів господарювання та для фізичних осіб-підприємців. Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити спеціальну форму.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Новини Хмельницького на vsim.ua
‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews
Надюшенька Надюшенька
Павло Малащук
Olga Grigoruk