Історія 23-річного військового Олександра Асмана, який загинув на Донеччині
- На війну Олександр Асман пішов добровольцем у лютому 2022-го.
- Захищав країну на різних напрямках. Під обстрілами забирав тіла загиблих побратимів, ризикуючи власним життям.
- 23-річний воїн загинув на Донеччині. Вдома його не дочекались рідні.
- Розповідаємо історію Олександра Асмана.
«Він не йшов на війну, щоб стати героєм чи заробити собі ім’я. Відважно пішов добровольцем. Казав, що не буде тут сидіти і ховатись не буде…», – ці слова про Олександра Асмана. Йому було 23 роки.
До війни хлопець працював кухарем у ресторані. Мріяв про сім’ю та комфортне життя, про спокій та затишок.
У перші дні повномасштабного вторгнення записався у добровольці й вирушив на фронт. Розповідаємо історію воїна Олександра Асмана, який загинув, захищаючи Україну.
«Їхав з Летичева на велосипеді у військкомат»
Олександр родом із селища Летичів. Тут провів дитинство, закінчив школу. А згодом вступив до ліцею харчової промисловості й переїхав до Хмельницького, де навчався на кухаря.
«Він був дуже добрим і справедливим», – так про хлопця говорять його друзі.
Сніжана була знайома з Олександром п’ять років. Дівчина ділиться спогадами про нього. Каже: він завжди всім старався допомогти.
– Отак могла йти бабуся, а він би пішов в магазин, накупляв їй продуктів і витяг з кишені гроші, щоб дати. Бо їй важливіше. Ну дуже добра людина. Сильно любив своїх друзів. Це була душа компанії, він завжди всіх веселив, підіймав настрій. Обожнював музику і прогулянки, дуже любив котиків. Був впертий і справедливий. Якщо чогось хотів – завжди це виконував, – розповідає дівчина.
До війни Олександр працював кухарем в одному з ресторанних комплексів міста.
А коли почалось повномасштабне вторгнення, 27 лютого – пішов добровольцем і став на захист країни.
– Він поїхав з Летичева на велосипеді в військкомат. Ніколи не служив, не тримав зброї, але відважно пішов добровольцем, – каже Сніжана.
«Під обстрілами забирав тіла загиблих побратимів»
Олександр Асман служив у складі 19-го окремого стрілецького батальйону. За понад два роки захищав країну на різних гарячих напрямках фронту. За словами друзів, обороняв Київщину на початку вторгнення, воював на Ізюмському напрямку, на Харківщині та в Донецькій області.
Останнім часом перевівся на дрони.
«Військові обов’язки виконував на відмінно, користувався шаною та авторитетом серед колег і підлеглих. Мав високий рівень мотивації до військової служби та професійного самовдосконалення», – розповіли про воїна на сторінці його рідної громади.
Хлопець більш за все мріяв про перемогу. Друзі кажуть: вірив в це до останнього подиху.
– Він казав: «Як закінчиться війна, хочу, щоб ми всі з друзями поїхали відпочивати». Він любив Дністер. Планував сім’ю, дитину. Дуже хотів жити в селі, хотів спокою і затишку. В нього була ціль – побудувати хороше майбутнє. Хотів, щоб його пам’ятали таким, який він є, – пригадує Сніжана.
Наприкінці грудня Олександр з побратимами захищав країну в Краматорському районі на Донеччині. Сніжана розповідає, як він ділився з нею тим, що доводилось переживати на фронті.
– Він під обстрілами біг на поле бою і забирав тіла померлих воїнів, щоб повернути їх батькам. Все робив для того, при цьому ризикуючи своїм власним життям. Він не міг їх там залишити…І коли евакуювали села і люди залишали тварин, він носив їм відрами і воду, щоб вони вижили, – ділиться дівчина.
Олександр Асман загинув 28 грудня. Сталося це в районі населеного пункту Терни на Донеччині. Військовому було 23 роки.
Герой назавжди повернувся додому. «Живим» коридором його зустрічали у рідній громаді 31 грудня. А тоді на площі Героїв Майдану відбулась церемонія прощання із молодим захисником.
У воїна залишились мама, старший брат, який теж стояв на захисті країни, тітка, бабуся і прабабуся.
Читайте також:
На Хмельниччині попрощались із чотирма воїнами. Імена
Трьох військових з Хмельницького району відзначили посмертно. Імена
Передноворічний обмін полоненими: додому повернули трьох жителів Хмельниччини
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Марина Марина
Наталия Горбатова
Olga Mikhaylevskaya
Редколіс Вікторія
Юрий Войтович reply Редколіс Вікторія