Історії загиблих хмельничан, які ще не мають звання Героя

- Рідні загиблих воїнів збирають підписи, аби їм присвоїли найвище звання – Герой України.
- Волонтери кажуть: петиції підписують зараз не так активно. Тому організували ініціативу.
- Розповідаємо детальніше.
Валентин Федорович – 21-річний «азовець» з Хмельницького. Він загинув при обороні Маріуполя 22 березня 2022-го.
Дмитру Дуді було 33. Хмельничанин загинув під час бойового завдання на Курщині. Сталося це 18 лютого цього року. Обоє – добровольці.
Рідні двох загиблих воїнів зареєстрували петиції, аби їм присвоїли звання Героя України.
Таких історій чимало. Повідомлень із проханням «підпишіть петицію» все більше. Але збирати підписи для рідних стає важче.
Волонтери Мистецької сотні «Гайдамаки» організували ініціативу – поєднали благодійний концерт із підписом петицій для загиблих Героїв.
Розповідаємо детальніше.
Загинув при обороні Маріуполя
Валентин Федорович – 21-річний боєць «Азову» родом з Хмельницького. Позивний «Парагвай».
Він був єдиною дитиною в сім’ї. За словами рідних і друзів, із самого дитинства хлопець мав чітку політичну позицію.
Вищу освіту Валентин здобув у Хмельницькому університеті управління та права. Про нього ми вже розповідали на нашому сайті: Історії наймолодших воїнів з Хмельницького, які віддали життя за Україну.
Коли йому ще не було 18, хлопець активно брав участь у політичному житті громаді, займався волонтерством та пропагандою здорового способу життя. Був учасником молодіжних і патріотичних організацій «Національний корпус» та ГО «Сокіл». В 2018 році Валентин пройшов курс підготовки десятників «Школи молодших командирів імені Аксьона і Хоми». А в 17 років вирушив на Донбас як доброволець «Правого сектору». У 2019-му хмельничанин вступив до «Азову», але тривалий час зберігав це в таємниці. Воював під Мар’їнкою та Авдіївкою, а також у різних гарячих точках на Луганщині й Донеччині.
Повномасштабне вторгнення військовий зустрів у Маріуполі, де виконував бойові завдання.
«Валентин зберігав оптимізм, вірив у перемогу, не боявся виконувати бойові завдання та надихав своїм прикладом відстоювати місто до кінця», – розповідали побратими.
«Азовець» обороняв місто як командир мінометного розрахунку. Своє останнє бойове завдання провів у складі піхотної групи. «Парагвай» загинув при обороні Маріуполі 22 березня 2022-го. Сталося це під час удару ворожим ФАБом.
Тіло Валентина побратимам вдалось забрати із місця загибелі. Його особистість підтверджували ДНК-тестами. Поховати Героя змогли 17 травня 2024 року у Хмельницькому.
Військового нагородили орденом «За мужність» III ступеня.
Рідні створили петицію до Президента, в якій просять Валентину Федоровичу присвоїти звання Героя України.
Підтримати звернення можна за посиланням.
Пішов добровольцем попри здоров'я
Дмитро Дуда народився у Хмельницькому. З дитинства займався спортом – спортивною гімнастикою, сучасними танцями, змішаними бойовими мистецтвами ММА та армреслінгом. Неодноразово виборював нагороди на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
У 2022-му Дмитро пішов до військкомату, але через стан здоров’я його визнали обмежено придатним. Тим часом, чоловік займався волонтерством і допомагав ЗСУ.
В 2024 році Дмитро таки долучився до війська. Він добровольцем пішов служити до 41-ої окремої механізованої бригади. Там він опанував професію артилериста.
Останнім часом військовий виконував завдання на курському напрямку.
«Під час свого першого бойового завдання Дмитро проявив надзвичайну мужність та професіоналізм, влучним пострілом знищивши броньовану техніку та 12 солдатів противника», – розповідали побратими.
Дмитро Дуда загинув під час бойового завдання 18 лютого 2025 року. Трапилось це в селі Гончарівка, Суджанського району, курської області. Тоді його автомобіль був уражений FPV-дронами.
У воїна залишилась маленька донька Мія.
Рідні зареєстрували на розгляд президента петицію. У ній просять присвоїти Дмитру звання Героя України.
«Дмитро Дуда був справжнім патріотом, мужнім воїном та люблячим батьком. Його героїчний шлях є прикладом незламності духу та відданості Україні», – йдеться у тексті звернення.
Підтримати петицію можна за посиланням.
Чому важко зібрати підписи для петицій?
Цієї суботи, 22 березня, волонтери Мистецької сотні «Гайдамаки» провели черговий благодійний концерт. Також влаштували ініціативу, аби допомогти рідним загиблих Героїв зібрати підписи.
Останнім часом для сімей військових це стає все важчим. На думку волонтерів, проблема у технічних моментах та часом – у байдужості.
Цього разу в Хмельницькому збирали підписи для двох воїнів. Це 21-річний «азовець» Валентин Федорович та 33-річний Дмитро Дуда.
Як розповідає vsim.ua волонтерка «Гайдамаків» Марина Українець, вона і сама зіштовхнулась із труднощами у підписі петицій.
– Ця ініціатива виникла в наших волонтерів полонської філії «Гайдамаки» (Головний медіа центр). Вони проводили збір підписів для місцевого жителя, загиблого на війні. Люди приходили, а волонтери їх навчали, як це правильно зробити. Виникла ідея зробити таку ініціативу і в Хмельницькому. До цієї суботи я теж не могла підписати петицію. Робиш якісь дії, але в певний момент далі не пропускає. Тому вважаю, що це дуже класна ініціатива, щоб пояснити і показати людям, – пояснює Марина Українець.
Ініціативу вирішили поєднати з благодійним концертом на підтримку ЗСУ.
– На нашому концерті об’єднались дві родини загиблих воїнів. Наші волонтери зупиняли людей і просили, щоб вони підписали петиції. Хтось сам підходив. Ми навчали і показували, – каже волонтерка.
За словами Марини Українець, труднощами у підписанні петицій можуть бути технічні моменти. Та інколи і байдужість людей.
– Під час концерту були люди, які відповідали, що не мають часу, поспішають. Але все одно дуже багато хмельничан відгукувались.
Подібну ініціативу волонтери Мистецької сотні «Гайдамаки» вирішили продовжити.
В подальшому будуть поєднувати вже традиційні концерти на підтримку ЗСУ зі збором підписів для присвоєння звання Героя.
Як правильно підписати петицію?
- Натискаємо на «Авторизуватися»
- Переходимо в «Bank ID НБУ»
- Обираємо зручний банк
- Виконуємо інструкції при вході в банк (у кожного індивідуальні)
- Після входу в банк, натискаємо «Підтвердити»
- Повертаємось у браузер, натискаємо «Продовжити»
- Гортаємо до голосів, натискаємо «Підписати».
«Волонтери – Гайдамаки спільно з Головний медіа центр запрошують приходити на благодійні акції у підтримку ЗСУ і тих, хто бажає навчитися підписувати петиції, а також закликають приходити родини, які збирають підписи. Адже обʼєднавшись у спільну команду, можна навчити більше людей правильно підписати петиції, обмінятися підписами, а також зібрати необхідні голоси для своїх найдорожчих», – закликають волонтери.
Подібні ініціативи анонсуватимуть на своїй сторінках у соцмережах. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.
Читайте також:
Хмельниччина втратила двох військових. Їм було 34 та 32 роки
«Я ношу обручку і чекаю, що він повернеться»: історія зниклого Богдана Ужвюка з Хмельниччини
«Відчула гордість та ейфорію»: зенітниця шепетівської бригади розповіла, як збила ракету
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Любов Коваль
Зоя Оксенчук
Natalia Bukovska
Natalia Bukovska