«Люди гинули на вулицях, зупинках», - подружжя харків’ян про життя до евакуації в Хмельницький

-
Ірині та Анатолію досі тяжко згадувати про пережите.
Світло пропало майже одразу, а за ним - і газ. Воду добували, розтоплюючи сніг. Готувати їсти надворі ставало все небезпечніше. Обстріли не припинялися…
Ірині та Анатолію дуже важко згадувати ті часи. Майже пів року минуло, а все – наче вчора. Їхній Харків – перед очима. Сусіди по багатоповерхівці, знайомі, друзі…
«Однієї ночі було особливо лячно, - зізнаються. - І навіть не від обстрілів. До них вже звикли. Десь о 2-ій чи 3-ій ночі в під’їзді почулися крики, а потім - стукіт у двері, прохання вийти… Всі були настільки налякані, що не могли навіть поворухнутись. Так і прочекали всю ніч, сидячи біля дверей і прислухаючись до кожного шероху».
Люди, оповідає подружжя з тремтінням у голосі, гинули на вулицях, у себе вдома, на зупинках громадського транспорту. Страх за рідних ставав просто нестерпним…
Продукти завершувалися, холод не відступав. Як психолог за освітою Ірина розуміла, що треба зважуватися на щось кардинальне. Але їхати з рідної домівки вони з Анатолієм все ж не спішили. Аж поки …не побачили в дворі танк. Його дуло було направленим на їхню багатоповерхівку.
Нашвидкуруч зібравши мінімум необхідних речей, вирушили на залізничний вокзал. Евакуаційний потяг, переповнений втомленими харків’янами, довгий, як ніколи, шлях до Хмельницького, обійми знайомих і сльози полегшення й водночас туги за рідним домом…
«Разом з цією війною у душі кожного українця з’явилася величезна прірва, яка вже ніколи не загоїться, - каже пані Ірина. - Через неї виходить біль за наших рідних та близьких, наших мужніх Героїв, які поклали своє життя, заради нашого майбутнього, за наших дітей — цвіт нації, який вбивають кляті окупанти».
…Про це сильне духом подружжя харків’ян розповіли в Хмельницькій обласній раді.
Їхні серця б’ються вірою та палають надією, що перемога прийде дуже швидко, й вони назавжди повернуться в свій рідний Харків.
Читайте також:
- Війна очима азовця зі Шепетівщини
- Пліч-о-пліч на фронті: історія про батька й сина з Ярмолинеччини
- «Ми тут, щоб наші діти не бачили війни», - легендарний танкіст з Хмельниччини
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.