На трьох вулицях - до 20 людей: чим живе хутір Золотарка на Хмельниччині

На трьох вулицях - до 20 людей: чим живе хутір Золотарка на Хмельниччині
Світлини зі сторінки «Суспільне Хмельницький»
  • Нема ні магазину, ні аптеки, ні школи.
  • Раз на тиждень приїжджає машина з хлібом.

Золотарка. Хутір на Городоччині. Тут всього три вулиці, на яких зосталося не більше 20 мешканців. 

85-тирічний Геннадій Деревіцький – єдиний житель вулиці Квітневої. Чоловік любить читати. Бібліотекарка Олена Мельник принесла йому замовлені історичні романи. Українською. Російських книжок хуторчани більше не признають.

Відео дня

На подвір’ї газди красується сушарка. Хвалиться «Суспільном», змайстрував її власноруч. Восени сушив для вояків ЗСУ фрукти, що нарізали односельчанки. Аж три мішки яблук передав на армію.

Ганна Нарольська мешкає на другій вулиці хутора. Уже 35 років. Розводить кролів, курей. А ще ніколи не замикає дверей оселі.  Каже, чужі до Золотарки ні не заходять, ні не заїжджають. Та й самої Золотарки на карті вже кількадесят років, як немає.

Раз у тиждень на хутір приїжджає хіба машина з Кам’янця. Привозить хліб й до хліба. А так ні аптеки, ні магазину, ні школи чи дитсадка вже давно тут немає. Хоч колись були.

Інтернет, щоправда, тягне. Чимало жителів користуються соцмережами. А бібліотекарка Олена Мельник навіть веде сторінку хутірської книгарні та крупинка до крупинки збирає матеріали про свою рідну Золотарку.

«Колись розповідала моя бабуня, що хутора тут не було, - зазначає. -  Ще в мене є така карта, я її віднайшла, 1887-го року, тут був фільварок пана Пулавського. Щоб виробляти цукор, потрібен був камінь вапняк. А там в нас, на тому кар'єрі, був камінь. І пан продавав його за золото. Так звідти та пішла назва».

Односельчан жінка йменує своєю великою та дружньою родиною. Наголошує, спільно вони і в радості, й у горі.

«Ну, останнє весілля, яке ми гуляли всім хутором, ще дев'ять років тому було, - пригадує. - Весілля мого сина. На вулиці стояв великий шалаш, і там було до 200 осіб».

Скільки таких хуторів як Золоторка нині на Хмельниччині? Колись у них, як й тут, мешкали сотні людей, а нині – заледве кілька десятків набереться.

Ви знаєте про такі? Розкажіть про них, будь ласка.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Lena Selezneva
    Скільки людей лишилося без житла через напад росії ,цілі села пусті,є будинки,є де жити,здавалося б саме час відродити село, але ні. Нонсенс.

keyboard_arrow_up