Притула у Хмельницькому: основне про візит відомого волонтера

-
Cергій Притула приїжджав у Хмельницький, аби прозвітувати про роботу благодійного фонду.
-
Розповідаємо про основне з його візиту.
Вчора, 28 лютого, в університеті управління та права імені Леоніда Юзькова, хмельничани мали змогу зустрітися із Сергієм Притулою. Для цього попередньо варто було зареєструватися у відповідній формі, про що ми вам розповідали раніше.
Зустріч розпочалася о 16 годині. Притула зібрав повний актовий зал охочих послухати його звітність щодо роботи БФ. Розпочалося все із відео, яке показали присутнім. На кадрах, зібраних за два останні роки – анонси зборів, закуплена техніка, результат її роботи тощо.
Хто утримує фонд та який найбільший донат
За два роки повномасштабної війни на фонд Притули перерахували суму 6 616 410 472,69 гривні. Було 8 136 290 транзакцій. Найбільшим донатом є 1 мільйон доларів, в травні 2022 року. Найменшим – 1 копійка.
Сергій Притула розповів про “внутрішню кухню” фонду. За його словами, в соцмережах поширюють фейк про те, що 20% з донатів українців йде на утримання фонду.
Він розповів: щоденно є певні витрати. Наприклад, на канцелярію, пальне для автівок, оренду складу для зберігання закупленого, зарплату працівників тощо. Тож БФ залежний від донорів, які донатять на окремий рахунок для їхньої підтримки. Це, наприклад, можуть бути фізичні особи. Та, в основному, говорить Притула, фонд утримують українські бізнеси. Серед них – “Нова пошта”, “Uklon”, “Rozetka”, “Ajax” та інші.
- Ми маємо певний бюджет, від якого ми мусимо відштовхуватися і розуміти, скільки ми собі людей можемо дозволити. Тому за деякими напрямками роботи важко, бо ми не можемо собі дозволити HR, відділ кадрів чи ще одного фінансиста. Тепер треба конкурувати з корпоративним сектором, щоб заманити толкового спеціаліста. Ті люди, які в нас працюють – великі фахівці та молодці. Вони погоджуються на меншу зарплату на ринку, бо в них є свої мотивації. Наприклад, багато людей в нас працює з тимчасово окупованих територій – Маріуполя, Херсонщини, Запорізької області. Вони працюють, бо розуміють, що своїми діями пришвидшують можливість повернутися до себе додому, – сказав Сергій Притула.
Що закупили за два роки
Фонд Притули працює за таким напрямками: мілітарний, гуманітарний, освітній. Саме за першим напрямком збирають найбільше коштів, – розповів волонтер. Зі всіх донатів на фонд 84% надійшло з України, решта – з-за кордону. Країнами, з яких є найчастіше перераховують гроші, є Польща та США.
Фонд Притули відомий своїми мегапроєктами. Саме за допомогою них вдалося зібрати найбільші суми коштів:
-
“Народні Байрактари”= “Супутник” – 602 мільйони доларів
-
“На Помсту” – 352 мільйони доларів
-
“Народні Спартани” – 236 мільйонів доларів
-
“Можем павтаріть!” – 177 мільйонів доларів
-
“Виявляємо – знищуємо” – 121 мільйон доларів
-
“Дістанемо ворога всюди” – 101,6 мільйона доларів.
Що стосується мілітарного напрямку, то за два роки повномасштабної війни було закуплено:
-
33 229 бронежилетів та амуніції (у перші місяці вторгнення)
-
243 ударних БпЛА
-
199 розвідувальних БпЛА
-
848 дронів
-
12 047 FPV-дронів
-
10 851 одиниці для оптики
-
1 150 шт. проєкт ігла + тепловізор
-
20 198 одиниць для зв’язку
-
1 254 транспорту
-
95 човнів
-
157 броньованої техніки
-
53 одиниці трофейної броні
-
282 командно-штабних машин
-
193 425 одиниць для тактичної медицини
-
4 400 одиниць автономного живлення
-
19 914 одиниць електроніки.
Гуманітарний напрям фонду Притули містить в собі такі проєкти: охорони здоров’я, реконструкція та облаштування захисних споруд (Safe&Smart), тимчасового модульного житла NEST, гуманітарного розмінування, швидкого кризового реагування. Загальна сума акумульованої допомоги – 295 921 963, 56 гривні.
Щодо освітнього напрямку, то в рамках роботи фонду проходить навчання цивільного населення. Його проводять у спеціальних центрах, які є у 19 областях країни. Також забезпечується навчання військових за 12 програмами підготовки. Останнє відбувається за допомогою партнерства із військовою школою “Боривітер”.
Наприкінці виступу Притула наголосив присутнім про важливість кожного донату українців. Мовляв, люди мають взяти собі за звичку “донатити, як дихати”. Адже кожна сума – це захист країни від ворога.
Нагадаємо: Сергій Притула з 2014 року займався волонтерською допомогою українській армії, як приватна особа. У 2020 році він разом з командою створив благодійний фонд для надання допомоги медикам, людям з інвалідністю, а також розвитку напрямів освіти та інклюзії.
Після початку повномасштабного вторгнення росії, благодійний фонд сфокусувався на допомозі захисникам країни та цивільним, які постраждали від російської агресії.
Читайте також: Пенсії, НМТ та інше: про головні зміни в березні для хмельничан
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Oksana RudykЩо тут робив цей брехун?
-
ОленаХАЙ ПОВЕРНЕ ГРОШІ ЯКІ БУЛИ СКИНУТІ ДЛЯ ЗСУ. БРЕХАТИ,ДУРИТИ ЛЮДЕЙ ВСІ ВМІЮТЬ
-
Олег ЛевандовськийДосить брехні! Ми вже ситі владою клоунів в країні.
-
Alex VarmintНічого не змінюється, на минулих виборах Коломойський вкладався і привів до влади Зеленського. Тепер інший олігарх Пінчук веде свою фігуру в особі Притули до влади. А результат буде очевидним, будуть красти, красти і красти.