Смерть матері у лікарні: жителька Хмельниччини хоче притягнути лікарню до відповідальності

- Жителька Хмельниччини Сніжана втратила маму, яка померла на лікарняному ліжку.
- Тоді її не змогли врятувати в Ізяславській міській лікарні.
- З того часу минуло два роки. В поліції відкрили вже друге кримінальне провадження.
- Розповідаємо продовження історії.
Жителька Хмельниччини Любов Рижко померла у лікарні в Ізяславі. За три дні в медзакладі стан жінки погіршився – врятувати її не змогли. Рідні скаржились на халатність лікарів, неналежне виконання ними обов’язків, а також інші порушення у лікарні. З того часу минуло два роки.
До журналістів vsim.ua звернулась молодша донька померлої жінки на Сніжана. Впродовж цього часу її боротьба за справедливість триває. Жінка зверталась у різні інстанції – від поліції, Міністерства охорони здоров’я до Державної аудиторської служби. Все – аби притягнути медиків Ізяславської лікарні до відповідальності.
Розповідаємо нові подробиці цієї історії.
Передісторія
Все сталося у 2023-му. Тоді до журналістів звернулась жителька Хмельниччини Сніжана та поділилась власною трагедією. Жінка втратила маму – 76-річна Любов Рижко померла на лікарняному ліжку.
Пенсіонерка була родом із Нового Села, що у Шепетівському районі. Близько десяти років спостерігалась і проходила лікування у КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня».
Туди жінка потрапила 17 серпня 2023 року. Зі слів доньки, почалось все з поганого почуття матері та «швидкої», яка відмовилась приїжджати на виклик. Сніжана розповідала, що у мами почало віднімати ногу та були сильні болі в шиї. Запідозрили ознаки інсульту. Додає: тоді на «103» сказали, що стан не критичний – «їдьте самі». Так пані Любов опинилась в неврологічному відділенні Ізяславської лікарні, куди її привезла старша донька Аліна.
Тоді ж рідні отримали перелік і кількість ліків, які потрібно було купити. Також в медзакладі зазначили, що має бути хтось в палаті, адже за пацієнткою не має кому доглядати.
За словами близьких, стан Любові Рижко погіршувався з кожним днем. Її паралізувало, що могло свідчити про передінсультний стан. Та переводити хвору в реанімацію лікарі не поспішали.
Як додає Сніжана, призначене лікування не враховувало наявності у матері кардіостимулятора. Жінці ставало все гірше.
Напередодні смерті жінка спілкувалась з мамою телефоном. Їй відняло мову і вимовляла вона лише звуки. Тоді медсестра сказала, що з ночі пацієнтка у важкому стані. І рідним слід негайно приїхати. В реанімацію Любов Рижко перевели лише коли діти прибули до лікарні. Як переконана Сніжана – було вже запізно. На якийсь час стан хворої змогли стабілізувати. Але 20 серпня жінка померла.
Публікація, кримінальне провадження і нові деталі
Рідні стали звинувачувати лікарів у халатності. Розповідали, що за останні 5 років, які Любов Рижко провела на стаціонарі в Ізяславській лікарні, виписки про це не отримали. Озвучували попередні діагнози жінці на словах.
Нагадаємо, цю історію ми розповідали у вересні 2023 року. Тоді близькі звертались у різні інстанції щодо службового недбальства лікарів. Це були МОЗ, Уповноважений Верховної ради з прав людини, департамент охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації, Національна служба здоров’я України та поліція.
Сніжана розповідала, що правоохоронці спочатку не хотіли відкривати справу через відсутність криміналу.
Та вже після публікації на нашому сайті кримінальне провадження таки відкрили. за статтею «Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого».
Тоді ж розслідування провели і в самій лікарні. У підсумку завідуючу неврологічним відділенням звільнили з посади, а також дали догани іншим медпрацівникам.
Порушення на 2 мільйони
Та на цьому історія не завершилась. Додамо, що другий рік триває розслідування щодо вказаної вище кримінальної справи – результату поки немає. Як розповідає vsim.ua Сніжана, правоохоронці кажуть, що проводять судмедекспертизу і тривають допити.
Тим часом, рідні звинувачують лікарню у розкраданні бюджетних коштів. Мова йде про численні порушенні у закладі, в тому числі й права на безоплатну медичну допомогу. Адже близькі померлої Любов Рижко оплачували її лікування самостійно. Через це за справу взялась Держаудитслужба.
За словами Сніжани, кілька місяців вона боролась за те, аби аудитори провели фінансовий контроль діяльності лікарні. Поскаржилась на численні порушення, які були під час лікування її матері – платні послуги та купівля лікарських засобів. На це неодноразово скаржились й інші пацієнти Ізяславської лікарні.
– Мені вдалось зробити так, щоб Управління західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області провело фінансовий контроль для того, щоб не прикривались факти розкрадання бюджетних коштів. Держаудитслужба прислала мені відповідь – у лікарні знайшли багато порушень. Куди ті гроші йдуть, які виділяються по пакету НСЗУ?, – каже Сніжана.
Що повідомили у Державній аудиторській службі про результати перевірки Ізяславської лікарні?
«В ході аудиту досліджено наявність залишків лікарських засобів та медичних виробів, що рахувались по даним бухгалтерського обліку Лікарні», – повідомили у відповіді на звернення.
Також лікарня не уклала договору про надання медичних послуг на платній основі, через що померла Любов Рижко не змогла «скористатись програмою медичних гарантій в повному обсязі та пройти комп’ютерну томографію безкоштовно». Окрім цього, в переліку було чимало ліків, які рідні купували за власний рахунок.
За результатами перевірка Держаудитслужба знайшла чимала порушень. В особистій розмові позивачці повідомили, що порушень виявили на 2 мільйона гривень.
З подібним зверненням про порушення права на безоплатну медичну допомогу донька померлої пацієнтки звернулась цього року і до Національної поліції. Просила відкрити кримінальне провадження. Мовляв, скарги про дії/бездіяльність працівників лікарні та НСЗУ не дали результату.
Наразі відомо, що за даним фактом 7 травня в поліції відкрили ще одне кримінальне провадження за частиною 1 статті 184 Кримінального кодексу – Незаконна вимога оплати за надання медичної допомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров'я.
Додамо, що за це по закону загрожує до 1 700 гривень штрафу або арешт на шість місяців.
Слідкуйте за перебігом справи на нашому сайті.
А чи були ви свідками порушення права на безоплатну медичну допомогу та халатності лікарів? Чи писали скарги та звертались до контролюючих органів? Діліться у коментарях!
Читайте також:
Спалах кору на Хмельниччині: найбільше хворіють діти
Онлайн-запис на прийом запрацював в Хмельницькій обласній лікарні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ira MoonНажаль нічого дивного. Моїй мамі двічі відмовляли в госпіталізації на швидкій та відмовили з направленням з поліклінікі. Хамили, казали, що зараз військових багато. Так і не зрозуміла, до чого це було, жінки з чоловіками у різних палатах. Та ніби інші - вже не люди. Ніби вони не працювали в цій країні все життя та не платили податки на цю псевдо-медицину. Допомогу не надали. І поки з мамою сиділи на приймальному, неодноразово чула по телефону одразу надзвонюють: ало, Іван Васильвоич, це Галя, ми приїхали, батько з'в щось і просрався. Все, одразу на візок і в палату, екстрена госпіталізація, вже нема ні військових, нікого. Вот така в Хмельницькому зараз медицина, то що казати про села, на кшталт Ізяславу...
-
Оксана ЕмельяноваЕсліб лкарів саджали по тюрмам то вони би відповідально ставилисьь до своїх обовязківГалина Янович reply Оксана ЕмельяноваОксана Емельянова у Вашому тексті 9 помилок. Ви точно не лікар. За ту зарплату, яку лікарі мають, вони і так роблять дуже багато. І вчаться довго. А якби всі за все отримували вироки, то лікарів не було б. Боялися б люди йти на таку роботу.
-
Виктория ВладимировнаІзяслав славиться смертями... Не вона перша
-
Валентина ФаяДумаю її це не вдасться. Там своя мафія.