“Ціною життя врятував підлеглих”. Хмельничанину Андрію Бахтову просять присвоїти звання Героя

“Ціною життя врятував підлеглих”. Хмельничанину Андрію Бахтову просять присвоїти звання Героя
Колаж vsim.ua
  • Хмельничанин загинув у віці 47-ми років.

  • Вдома залишились батьки, дружина і троє дітей. 

  • Розповідаємо про військові подвиги “Тихого” , який захищав країну з 2014 року.  

Рік тому, 10 серпня, в бою під Бахмутом на Донеччині загинув хмельничанин Андрій Бахтов. Він був нацгвардійцем, молодшим сержантом. Йому назавжди залишилось 47. У військового було троє дітей. 

Бахтова провели у вічність 7 вересня минулого року у Хмельницькому. А в травні близькі військового створили петицію про присвоєння йому почесного звання Героя України. Звернення зареєстрував Андрій Тетерук. 

— Прошу Вас присвоїти звання «Герой України» Бахтову Андрію Григоровичу, 1975 року народження (посмертно) — військовослужбовцю Національної гвардії України, який добровольцем з перших днів російської агресії в 2014 року став на захист Батьківщини та загинув за її свободу 10 серпня 2022 року під населеним пунктом Зайцеве на сході України, — йдеться в тексті петиції. 

Відео дня

Андрій Бахтов народився в Казахстані, однак виріс на Хмельниччині і був справжнім патріотом України. Цьому ж навчав і своїх учнів та послідовників. Мав дві вищі освіти: за першим дипломом – викладач фізичної культури і спорту, з другим – практичний психолог. А ще – тренер із багатьох видів спорту: бокс, біг, плавання, лижні гонки, стрільба, рукопашний бій, офіцерське триборство.

Перший бойовий досвід отримав під час участі в миротворчих місіях в Югославії. Завжди займав активну громадянську позицію. Брав участь у «податковому майдані». Під час Революції Гідності, у 2014-му, входив до керівництва Самооборони Майдану у Хмельницькому.

— Коли постала загроза територіальній цілісності України, навесні 2014 року Андрій Бахтов одним з перших долучився до формування добровольчого батальйону «Миротворець», став заступником командира батальйону. З гідністю та честю протягом 2014-2015 рр. на командних посадах захищав країну, беручи участь в боях під Словʼянськом, Попасною, Торецьком та в оточеному Іловайську, — додає автор звернення. 

У 2016 році його запросили в Академію внутрішніх справ для викладання, пізніше очолив там кафедру військової підготовки. Опікувався родинами загиблих побратимів із батальйону «Миротворець». 

В лютому 2022 року разом з кількома своїми учнями приєднався до ДФТГ «Свобода», а в квітні увійшов до батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення НГУ імені Сергія Михальчука як простий солдат. За словами побратимів, йому було все одно, де воювати і в якому статусі – він шукав можливість якнайшвидше потрапити на передову.

Він мав позивний «Тихий», однак важко переоцінити його вплив на добровольців, які, часто вперше в житті, опинилися на лінії вогню на одній із найскладніших ділянок фронту в травні-червні 2022 року – під Сєвєродонецьком. Він брав участь у плануванні операцій, постійно перебував на позиціях, у надскладній обстановці координував вивід бойових підрозділів і переправу через Сіверський Донець в умовах, коли росіяни підірвали мости через річку і тримали їх під постійним вогнем. Завдяки його досвіду і безпосередній участі підпорядковані йому підрозділи вийшли на підконтрольну територію практично без втрат. 

— Як би не було складно, як би нас не крили, а з’являється на позиції Тихий – і все стає на свої місця. Він вселяв упевненість і спокій, за ним ми готові були йти хоч у вогонь, хоч у воду, — казали побратими.

Після цього виходу за наполяганням бійців Андрій Бахтов був призначений в.о. командира 6-ї роти батальйону «Свобода». Буквально за кілька днів після цього рота вийшла на позиції під селищем Зайцевим на Донеччині, яке, попри шквальний вогонь противника та втрати, утримували до середини серпня.

Андрій Бахтов загинув 10 серпня 2022 року, кинувшись на порятунок своїм бійцям, коли побачив через дрон аеророзвідки, що до СП «Тренер» підходить ворожа ДРГ. Оскільки тривав бій і всі бійці були задіяні, він не роздумуючи прийняв рішення йти на підмогу удвох із зв’язківцем. На той момент росіяни уже захопили СП і командир потрапив у пастку. Але його смерть врятувала життя бійцю, який ішов слідом – командир і тут був попереду і прийняв вогонь на себе.

Побратим Бахтова розповів подобиці того жахливого дня:

— Перебуваючи на командній посаді Андрій Бахтов особистим прикладом надихав підлеглих в найскладніших умовах нищити ворога. 10 серпня 2022 року Андрій Бахтов загинув в бою з ворожою ДРГ, убезпечивши особовий склад від раптового нападу, врятувавши ціною свого життя решту підлеглих, — пише Андрій Тетерук. 

Він каже, що героїзм та самопожертва хмельничанина слугуватиме прикладом для майбутніх поколінь української нації. А присвоєння звання «Герой України» — це прояв пошани з боку держави до Андрія Бахтова і визнання його внеску в Перемогу над росією. 

Станом на 10.00 17 серпня петиція набрала 3 015 голосів з 25 000 необхідних. До кінця збору підписів залишилось всього 2 дні. Підтримати звернення можна за посиланням

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (25)
  • Лілія Трачук
    Вічне спочивання даруй йому,Господи
  • Зоя Пахалюк
    Вічна Пам'ять Герою 🕯️
  • Надежда Романовна
    Вічна пам'ять і слава Герою України царство небесне, співчуття рідним
  • Галина Зощук
    Царство небесне Вічна пам'ять Герою України 😪💔

keyboard_arrow_up