У Хмельницькому судили директора НВО №28, який влаштував на роботу своїх родичів

-
Він оформив на роботу сина та невістку.
-
При цьому не повідомив Департамент освіти, що є конфліктом інтересів.
-
Чоловік каже, погано знав закон «Про запобігання корупції».
Минулого тижня у Хмельницькому судили директора навчально-виховного об’єднання №28. Андрій Андрійчук обіймає цю посаду з 1 вересня 2020 року. Згідно умов контракту він керуватиме НВО впродовж 6 років.
Чоловік має 30 років педагогічного стажу, з яких 17 — на посаді директора. Чому ж Андрій Андрійчук потрапив на судову лаву?
За матеріалами справи посадовця судили за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Він прилаштував на роботу в навчальний заклад своїх сина та невістку і не повідомив про такі кадрові зміни у Департамент освіти та науки. Це є реальним конфліктом інтересів, йдеться у вироку.
Першою взяв на роботу невістку. У 2021 році вона отримала пів ставки лаборанта. Того ж навчального року ще за сумісництвом пів ставки інженера-електроніка. Згодом тесть її перевів з посади лаборанта на посаду асистента вихователя інклюзивної групи продовженого дня. У 2022 році з асистента вихователя жінка перейшла на декретне місце практичного психолога. А тоді стала вихователем групи продовженого дня. Також на декретне місце.
Сина Андрійчук прилаштував у НВО в березні 2022 на посаду вчителя трудового навчання та інформатики. А вже у вересні того ж року перевів його на посаду вчителя фізики.
У судовому засіданні Андрій Андрійчук підтвердив, що він і справді влаштував на роботу в заклад, де є директором, своїх родичів і не повідомив вище керівництво. Зробив це тому, що в недостатній мірі був обізнаний з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», зокрема щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
За це суд оштрафував Андрія Андрійчука на 4 250 гривень. Також він має сплатити ще 536 гривень судового збору.
Додамо, що Андрій Васильович Андрійчук має вищу освіту за двома спеціальностями. Він закінчив спершу Вінницький державний педагогічний інститут ім. М.Коцюбинського. Отримав спеціальність — вчитель трудового навчання і загальнотехнічних дисциплін. Згодом завершив навчання у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії. Спеціальність: "Управління навчальним закладом".
Має кваліфікацію: керівник підприємства, установи, організації (у сфері освіти та виробничого навчання).
За час роботи нагороджений грамотами та подяками управління освіти Хмельницької обласної державної адміністрації, почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, має Дипломи І,ІІ,ІІІ ступенів Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, нагрудний знак «Відмінник освіти України». А також є переможцем Всеукраїнського конкурсу «Директор школи ХХІ століття». Все це зазначено на сайті навчального закладу.
Читайте також:
-
У громадянки Білорусі конфіскували 6 гектарів земель у Шепетівській громаді
-
У Славутській громаді заборонили лаятися під час публічних заходів
-
В Україні перевірять усіх воєнкомів на корупцію: доберуться родичів, водіїв та коханок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Протидія корупції
А прийняти закон для кума, якого без відповідної освіти зробили генпрокурором України
Так значить можна було, то не корупція