Наприкінці січня цього року частину хмельничан збурила новина про ще одну платіжку за газ. Тоді у «Хмельницькгазі» розповіли, що плату за газ та плату за його транспортування відокремили. Через це українці й почали отримувати два документи замість одного. Деяких містян це обурило. Мовляв, такі нововведення є незаконними. Про це люди писали в коментарях на нашому сайті.
Згодом газовики зібрали прес-конференцію і розповіли про плату за доставку газу детальніше. Крім того, пояснили - куди будуть йти сплачені хмельничанами кошти. До слова, мешканці Хмельниччини платять різну суму. Все залежить від їхнього користування газом та річного споживання газу за рік. Так, встановлений орієнтовний розмір середньої платіжки за доставку:
Платити мають і клієнти, які газ не споживають. Як раніше пояснювали в “Хмельницькгазі”: газовики забезпечують подачу природного газу в помешкання усім. Це і ремонти газопроводів, і підтримання тиску, і робота аварійної служби. У разі відсутності споживання плата за доставку наступна:
Та сумлінними громадянами на Хмельниччині є не всі. Станом на 1 вересня компанія "Хмельницькгаз" зафіксувала майже 15.6 мільйонів гривень боргів за доставку газу, з яких уже сплачено 8 мільйонів.
На сьогодні, 2 вересня, борг споживачів області за доставку становить більше 20 мільйонів гривень. Зокрема:
Такі дані подає начальник хмельницького відділення АТ “Хмельницькгаз” Лілія Костецька. За її словами, саме борги не дають можливості газовикам виконувати свої функції та забезпечувати безаварійне постачання газом мешканців області.
За словами прессекретаря “Хмельницькгазу” Лесі Андрейко, газорозподільна система в області є найстарішою в Україні. А її протяжність сягає майже 18 тисяч кілометрів. Через закінчення терміну дії експлуатації, установки періодично потребують ремонту. На це витрачають кошти з кишені хмельничан. Загалом за рахунок користувачів проводять наступні роботи:
За кошти, сплачені за доставку працює цілодобова газова служба “104”. Закупляється спецавтотранспорт й необхідні інструменти. А також оплачується електроенергія, що потрібна для захисту газопроводів від корозії. Крім того, купуються лічильники для безкоштовної заміни та встановлення і виплачують зарплату працівникам.
У “Хмельницькгазі” звітують - з початку цього року замінили 21 кілометр підземних сталевих газопроводів і 24 станції катодного захисту для убезпечення газопроводів від корозії. Повідомляють і про те, що споживачам безкоштовно замінили 4 332 побутових лічильників.
Та всі ці дані лише на паперах. Тож журналісти vsim.ua дізналися, що і як наразі в місті роблять газовики. Ми були в різних мікрорайонах міста та мали змогу спостерігати за їхньою роботою. Гортайте далі та дізнавайтеся про це детальніше.
Журналісти vsim.ua відвідали центр міста, Південно-Західний мікрорайон і Книжківці. Побачили, що нині роблять та вже зробили.
Центр міста. Протягом двох тижнів тут тривають ремонтні роботи, через які частина Кам’янецької “потопає” в заторах. Там триває заміна старого сталевого газопроводу на новий - поліетиленовий. Адже під час однієї з перевірок, працівники “Хмельницькгаз” виявили витоки. Тож мусили взятися за роботу екстрено. Детальніше про це ми розповідали в нашому матеріалі.
Південно-Західний мікрорайон. Неподалік міського перинатального центру, що на Хотовицького, працюють газовики. Роботи виконують в садовій зоні. Щось копають, і дістають з-під землі. Про те, що відбувається, розповів майстер групи ЕХЗ ПАТ “Хмельницькгаз” Олег Графський. Чоловік працював на місці разом з колегами.
Відтак, газовики рятують анодний комплекс від корозії металу. Простішими словами - продовжують термін експлуатації газопроводу. За допомогою бурової установки викопують так звану свердловину. На глибину 8 метрів опускають електроди. За допомогою кабелів дістаються до самої станції. А далі подається струм, що і надає можливість мережам слугувати довше.
Тут виконуються роботи по заміні анодного заземлювача установки катодного захисту. У зв’язку з тим, що вже вийшов термін експлуатації - вийшов з ладу анодний комплекс. Ми його замінюємо новими матеріалами і за новими технологіями. Це потрібно, щоб збільшити термін експлуатації газопроводу і забезпечити безперебійне газопостачання, - пояснює майстер.
А в мікрорайоні Книжківці нещодавно замінили газорегуляторний пункт на більш сучасний. Всього таких в місті встановили 5. Та на цьому не кінець, кажуть працівники “Хмельницькгаз”.
Так, новий газорегуляторний пункт знижує тиск газу з середнього на низький. А також дозволяє підтримувати його на певному рівні. Основна його перевага - захист від підняття тиску на виході регулятора.
Даний газорегуляторний пункт Львівського заводу РГК Продакшн. Таких в Хмельницькому ми вже встановили 5. Цього року плануємо цю цифру збільшити на 7. У газорегуляторному пункті розміщене нове та сучасне обладнання, що забезпечує безперебійне і безаварійне постачання споживачів. Пункт відповідає всім заходам безпеки: має багато ступенів захистів від таких факторів, як підняття тиску на виході з регулятора, - пояснює головний інженер ПАТ “Хмельницькгаз” Юрій Коломієць.
Виконуючи всі вище перераховані роботи, газовики звертаються до хмельничан із проханням вчасно сплачувати за доставку газу. А саме до 20 числа кожного місяця. Мовляв, саме від цього залежить якісне постачання газу користувачам.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.