“Собак з кожним днем все більше і більше, а вигулювати їх нема де”, - із такими словами до місцевої влади звернулася хмельничанка Оксана Пермякова. Жінка є автором петиції, в якій просить облаштувати територію для вигулу собак в кожному мікрорайоні та парку міста. Аби звернення розглянули, воно має набрати 500 підписів. Наразі його підтримали 96 осіб. До кінця збору залишилося 27 днів.
У своєму зверненні Оксана Пермякова пише, що через відсутність спеціально відведених місць для вигулу тварин, люди між собою конфліктують. За її словами, страждають і самі чотирилапі. Адже вони залишені можливості гуляти без повідка і намордника.
Хмельницький потребує створення огороджених територій для вигулу собак в кожному мікрорайоні міста та парку. Собак з кожним днем все більше і більше, а вигулювати їх нема де. Закликаємо створити для собак огородженні території. Задля безпеки та комфорту людей. Наші домашні улюбленці, як діти, які потребують побігати. Згідно Закону України вони мають право на території. Площа зони для вигулу тварин не повинна бути менша за 30 відсотків маршрутів, які розташовані на територіях парків та скверів. До цього часу в жодному парку такі зони не створені та не облаштовані!
Така бездіяльність створює у мешканців міста конфліктні ситуації між власниками тварин та іншими громадянами, а також практично поставила всіх власників тварин поза законом. Власники тварин не хочуть порушувати закон, але влада не залишає вибору. Крім того, всі засуджують жорстоке ставлення до тварин, але всі забувають, що постійне перебування собаки на повідку і в наморднику - це теж прояви жорстокості. Сподіваюсь, що цей крик знайде відгук і всі власники тварин зможуть спокійно, без постійного остраху, насолоджуватись прогулянками зі своїми улюбленцями, - пише хмельничанка.
Щоб міська влада розглянула вищевказану петицію, необхідно зібрати потрібну кількість підписів. Поки збір триває, журналісти vsim.ua перевірили, що є в місті для вигулу собак.
Сьогодні у Хмельницькому господарів із чотирилапими можна зустріти чи не на кожному кроці. Гуляють зі своїми улюбленцями здебільшого в парках, скверах чи поблизу зелених зон. Наприклад, мешканці центральної частини міста ходять на прогулянку в парк Чекмана, Франка чи сквер Шевченка. Жителі інших мікрорайонів звикли до вигулу своїх хвостатих в інших місцях. Скажімо, на стадіоні чи ділянці із зеленими насадженнями.
Влітку в усіх вищеперерахованих місцях напрочуд людно. Найчастіше можна помітити матусь із дітьми. Поки дорослі сидять на лавках, малі захоплені іграми. Тим часом, поряд розгулюють великі й малі породи собак. Їхні господарі ведуть чотирилапих на поводку. Деяких можна зустріти і в наморднику. Саме така картина розгорнулася поблизу заводу “Новатор”. Затишна зелена територія із лавками та затінком користується популярністю серед місцевих. Тож не дивно, що майже весь час тут людно.
Вигул собак тут передбачений. Адже на обидвох зелених ділянках розташовані контейнери для собачих фекалій. “Будь ласка, приберіть за своїм улюбленцем”, - написано на них. Контейнер складається з ящика для відходів та відділення, у якому мають знаходитися рукавички і пакети. Втім там виявилося пусто.
Подібні контейнери для собачих фекалій є і в парку Чекмана. На території знаходиться дві таких урни. Першу встановили три роки тому. Складається вона із ящика для відходів та ящика, у якому мали б бути пакети, аби прибрати за собакою. “Я відповідальний власник, тому що прибираю за своїм улюбленцем”, - написано на контейнері. Журналісти vsim.ua поцікавилися чи відповідальні власники чотирилапих у Хмельницькому. Для цього опитали випадкових перехожих, які гуляли із собаками. Що вони відповіли, читайте далі.
Ми живемо тут неподалік. У парку гуляємо в менш людних місцях. В туалет собака ходить подалі в траву. Я не прибираю за Жужою, бо вона це робить на далеких-далеких тропах. Я бачила, що в парку встановлені контейнери для фекалій. Ми не користуємося ними. Я і не помічала, що ними хтось користується. Адже собаки ходять в туалет здебільшого на траву, а не на асфальт.
У парку ми гуляємо рідко. Частіше біля нашого будинку, що тут неподалік. У нашому дворі багато хто вигулює собак. Зазвичай беру з собою пакетик і так прибираю за Бусьою. Якщо немає пакетика - то беру листочок і намагаюся далеко закинути. Туди, де люди не ходять. Контейнерами для фекалій не користуюся, бо там немає пакетиків. А взагалі такі речі потрібні в місті. Можливо, колись до людей все таки прийде розуміння, як слід прибирати за собаками.
Ми нещодавно прийшли до парку. Собаки ще не встигли сходити в туалет. У мене є з собою пакетики. Контейнери для фекалій я бачив, але ще ними не користувався. Взагалі я мешкаю в Києві. У моєму житловому комплексі такі урни встановлені. Там всі ними користуються і дуже часто.
Згідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів” контейнери для собачих фекалій мають бути розташовані у зоні для їхнього вигулу. Окрім них, на передбаченій ділянці має знаходитися огородження й інформаційні таблички. Органи місцевого самоврядування мають забезпечувати вивезення та утилізацію фекалій домашніх тварин.
Тема відведення ділянки для вигулу собак піднімалася в місті ще три роки тому. Тоді хмельничани зверталися до міської ради із проханням облаштувати спеціальні місця. Наприклад, у 2017 обіцяли виділити земельні ділянки для цього. Тоді начальник управління ЖКГ Хмельницької міської ради Василь Новачок повідомляв журналістам vsim.ua, що місця для потенційних “собачих ділянок” у місці є. Їх мали передати на розгляд до департаменту архітектури.
Рік тому ми повторно зверталися до начальника управління ЖКГ Хмельницької міської ради. Запитали, чи виділили в місті ділянку для вигулу собак. Василь Новачок відповів: “Наразі таких немає”.
Чи з’являться в Хмельницькому зони для вигулу собак? Питання, що висить в повітрі роками. Ми поставили його директору департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради Олександру Чорнієвичу. Натомість отримали відповідь: відведення ділянок наразі планується. Мовляв, для їх облаштування розглядають територію скверів і парків.
Наразі офіційно ділянок, які мають статус для вигулу собак, в місті немає. В управлінні ЖКГ планують їх відвести. Але поки до завершення цієї процедури ми не дійшли. Для цього потрібна велика зелена територія. Можливо, якесь рішення з’явиться цього року або вже наступного. Ймовірно, це буде територія за рахунок скверів або відведена територія в одному з парків, - каже Олександр Чорнієвич.
Допоки пошук території для вигулу собак в місті триває, пропонуємо обрати таку самостійно. Друзі, де, на вашу думку, необхідно облаштувати ділянку для чотирилапих? Відповіді залишайте в коментарях.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Мало місця - купіть собі будинок в приватному секторі. Немає грошей? А кого це хвилює. Потрібно зменшити свої хотілки, і проблема зникне автоматично.
Я ось хочу Боінг 787 біля свого будинку в дворі паркувати. Але земля, іфраструктура, дозволи буде коштувати дорожче самого Боінга.
Тому з псами - в приватний сектор або в село.