Місця, де можна подивитися на кроликів, ведмедів та кізочок, є популярними серед містян. Більшість з них навідуються до зоокутків разом із малечею. Адже дітлахам особливо цікаво на власні очі побачити лисицю чи красеня лева. Особливо такі прогулянки популярні в теплі пори року. Винятком стала цьогорічна весна. Через карантин, зоокуточки вже давно ніхто не відвідує.
Один із зоокутків міста знаходиться в парку Чекмана. Про його фінансування та утримання ми вже писали раніше. До слова, основну роль в його забезпеченні відіграються саме відвідувачі. Адже вхід до зоокутка платний. Саме за рахунок цих коштів тварини мають що їсти. Про це розповів директор КП Парки і сквери Олександр Боднарчук.
Оскільки нині містяни сидять по домівках, в самому зоокутку - жодної душі. Ніхто не навідується до них вже більше місяця. Виникає питання: як виживають тварини?
Головний інженер зоокутка Тарас Панасюк розповів, що наразі жодна тварина не голодує. Мовляв, всі вони ситі та здорові. Все це - завдяки запасам, що були зроблені заздалегідь.
Зараз в нас тварини живуть нормально. Ще до карантину ми зробили запас всього. Тож харчуються вони нормально, їхній раціон не зменшився. На скільки цих запасів вистачить, поки не можу сказати. Але зараз всього вистачає - каже Тарас Панасюк.
А от в іншому зоокуточку міста ситуація більш критична. Адже запас їжі для тварин вже закінчився. Бюджет зоокутка не наповнюється, а їсти брати наші менші хочуть. Йдеться про приватний зоокуток Пальохіна.
Про те, що звіринець потребує допомоги, чутно і в соцмережах. Хмельничани на своїх сторінках активно поширюють дописи із проханням допомогти. “Зоокуточок на Західно-Окружній потребує допомоги для годування тварин: вівса, ячки залишилося на 2 дні”, - йдеться в повідомленні.
Цю інформацію підтвердив і сам власник зоокутка Сергій Пальохін. Чоловік каже, така ситуація виникла через те, що тварин у його звіринці стало більше. Відповідно що й запаси вичерпалися. Раніше вони збагачувались за рахунок тих самих відвідувачів. Змінив ситуацію карантин. Тож власник зоокутка вимушений просити допомоги.
Ми восени запаслися всіма необхідними продуктами.Тоді була певна кількість тварин. Буквально місяць тому їх стало більше. Додалося ще 20 тварин. Так і стали йти більші витрати їжі й запаси вичерпалися. Раніше ми виживали за рахунок того, що люди жертвували нам. Приходили відвідувачі, платили за вхід 20 гривень. Ці кошти і йшли на харчування. Під час карантину ніхто не ходить, і ще не знаємо, як довго він триватиме. - каже Сергій.
Наразі в зоокутку Пальохіна живе близько 150 тварин. Їжею, за словами власника, зараз забезпечені лише хижі тварини. Мовляв, свіже м’ясо постачає скотобійня та птахофабрика. А от інші тварини потребують овочів, фруктів та круп. Зокрема, до зоокуточку можна привозити пшоно, овес чи ячмінь. Нагадаємо, що знаходиться він за адресою: вул. Степанкова 3/1.
Читайте також: Безпритульні собаки Хмельницького: як їм живеться та хто їм допомагає
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Таня
Вони там вже з розуму сходять с ваших кліток.
Таня
Таня
А коли я купила бутилку в них в кіоску здається, то відкрила і вони через сітку лапами бутилку ловили, я їх через сітку поїла і вони пили так ніби вже сто днів без води.
Це все бізнес і давити на жалість. Вхід там був колись 5 чи 10 гривень.
Це на наші грощі вони там страждають. Я маю платити за вхід туди, купляти печиво і воду. І ще мало. ще голодають.
Лисицю ви всі бачили? Це кошмар. Це не лисиця була а щось страшне. худе, очі злякані.
Я мовчати вже не буду.
Таня
Хай допомають ті,хто водить туди дітей тішитись з цих нещасних тварин.
Або напишіть Грінпіс, що в Україні голодають тварини в клітках.
Smirnov S reply Таня
Омон Ра reply Smirnov S
Таня reply Smirnov S