“Запаси вичерпалися”: як карантин вплинув на життя тварин в зоокутках Хмельницького

“Запаси вичерпалися”: як карантин вплинув на життя тварин в зоокутках Хмельницького
 • Зоокутки міста забезпечують себе за рахунок відвідувачів.
 • Карантин загальмував цю систему.
 • Тож деякі тварини нині знаходяться на межі голодування. 

Місця, де можна подивитися на кроликів, ведмедів та кізочок, є популярними серед містян. Більшість з них навідуються до зоокутків разом із малечею. Адже дітлахам особливо цікаво на власні очі побачити лисицю чи красеня лева. Особливо такі прогулянки популярні в теплі пори року. Винятком стала цьогорічна весна. Через карантин, зоокуточки вже давно ніхто не відвідує. 

“Зараз всього вистачає”

Один із зоокутків міста знаходиться в парку Чекмана. Про його фінансування та утримання ми вже писали раніше. До слова, основну роль в його забезпеченні відіграються саме відвідувачі. Адже вхід до зоокутка платний. Саме за рахунок цих коштів тварини мають що їсти. Про це розповів директор КП Парки і сквери Олександр Боднарчук. 

Оскільки нині містяни сидять по домівках, в самому зоокутку - жодної душі. Ніхто не навідується до них вже більше місяця. Виникає питання: як виживають тварини?

Головний інженер зоокутка Тарас Панасюк розповів, що наразі жодна тварина не голодує. Мовляв, всі вони ситі та здорові. Все це - завдяки запасам, що були зроблені заздалегідь.

“Запаси вичерпалися”

А от в іншому зоокуточку міста ситуація більш критична. Адже запас їжі для тварин вже закінчився. Бюджет зоокутка не наповнюється, а їсти брати наші менші хочуть. Йдеться про приватний зоокуток Пальохіна. 

Про те, що звіринець потребує допомоги, чутно і в соцмережах. Хмельничани на своїх сторінках активно поширюють дописи із проханням допомогти. “Зоокуточок на Західно-Окружній потребує допомоги для годування тварин: вівса, ячки залишилося на 2 дні”, - йдеться в повідомленні.

Цю інформацію підтвердив і сам власник зоокутка Сергій Пальохін. Чоловік каже, така ситуація виникла через те, що тварин у його звіринці стало більше. Відповідно що й запаси вичерпалися. Раніше вони збагачувались за рахунок тих самих відвідувачів. Змінив ситуацію карантин. Тож власник зоокутка вимушений просити допомоги.

Наразі в зоокутку Пальохіна живе близько 150 тварин. Їжею, за словами власника,  зараз забезпечені лише хижі тварини. Мовляв, свіже м’ясо постачає скотобійня та птахофабрика. А от інші тварини потребують овочів, фруктів та круп. Зокрема, до зоокуточку можна привозити пшоно, овес чи ячмінь. Нагадаємо, що знаходиться він за адресою: вул. Степанкова 3/1. 

Читайте також: Безпритульні собаки Хмельницького: як їм живеться та хто їм допомагає

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (7)
 • Таня

  Я  написала про куточк в пару нашому. Я туди ходила не на тваринок потішитись, як вони голодні сидять в брудних клітках з брудними тарілками, а купити їм поїсти. В нас все давиться на жалість, випустіть того ведмедя в ліс, ведмедицю.
  Вони там вже з розуму сходять с ваших кліток.
 • Таня

  А Сергій Пальохін чим ще займається?
 • Таня

  Мені працівники кутка сказали,що ведмежатам неможна давати води.
  А коли я купила бутилку в них в кіоску здається, то відкрила і вони через сітку лапами бутилку ловили, я їх через сітку поїла і вони пили так ніби вже сто днів без води.
  Це все бізнес і давити на жалість. Вхід там був колись 5 чи 10 гривень.
  Це на наші грощі вони там страждають. Я маю платити за вхід туди, купляти печиво і воду. І ще мало. ще голодають.
  Лисицю ви всі бачили? Це кошмар. Це не лисиця була а щось страшне. худе, очі злякані.
  Я мовчати вже не буду.
 • Таня

  Випустіть тварин їх туди, де їх зловили. Кошмар якийсь. Я постійно туди ходила і годувала тварин і ведмежатам давали води. Води там не було, я купувала в бутилках. Але ж  я теж не резинова. Там срач і нема чим їх доглядати.
  Хай допомають ті,хто водить туди дітей тішитись з цих нещасних тварин.
  Або напишіть Грінпіс, що в Україні голодають тварини в клітках.

  Smirnov S reply Таня

  Таня, напишіть свою адресу, підвезем вам ведмедя до хати.

  Омон Ра reply Smirnov S

  А ты всё по-прежнему стрелки переводишь. Херой...

  Таня reply Smirnov S

  Якби ви в мене його взяли, то могли б і привезти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up