Підірваний будинок на розі Свободи та Проскурівської: дізнавайтеся історію та складайте пазл

Підірваний будинок на розі Свободи та Проскурівської: дізнавайтеся історію та складайте пазл
  • Споруду збудував міщанин Берлянт у 1911 році.

  • Згодом вона опинилася у руках радянського військового відомства.

  • А з початком війни її підірвали відступаючі червоноармійці.

  • Складайте пазл та дізнавайтеся, як виглядав будинок.

1911 року міщанин Бейріш Берлянт збудував триповерховий прибутковий будинок на розі сучасних Свободи та Проскурівської. Спершу охочих орендувати приміщення тут було мало, адже вартість була високою. Але наприкінці 1912 року відразу два поверхи винайняло управління Подільської залізниці. Термін оренди складав 15 років, але гроші спершу внесли лише за 5 — до 1917. Про це на своїй сторінці у Facebook розповідає «Віртуальний музей міста Хмельницького» з посиланням на краєзнавця Сергія Єсюніна.

Після встановлення радянської влади Подільську залізницю націоналізували, управління ліквідували, а будинок Берлянта передали військовому відомству. У 1920-х роках тут розміщувалися організації місцевого гарнізону, у 1930-х — штаб кавалерійського корпусу Червоного козацтва та управління 105-ї особливої ділянки «Військбуду».

У перші дні німецько-радянської війни будинок підірвали відступаючі сили радянської армії. За розповідями очевидців, таким чином знищили архіви військових установ, які тут перебували. Після завершення війни на місці будинку облаштували сквер. 1953 тут встановили пам’ятник Максиму Горькому. 1997 року сквер повністю перебудували, а центрі встановили пам’ятник жертвам репресій «Янгол скорботи». Його авторами є скульптори Микола та Богдан Мазури.

Пропонуємо вам скласти пазл із фото цієї будівлі. Долучайтеся до гри та запрошуйте друзів.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Любов Сердунич
    9.37
  • Роза Прекрасная
    Знищена окраса міста
  • Сергей ВОЛОЩИК
    9:45
  • Sasha Emelchuk
    5:23
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:40 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 10 січня 20:12 Погода у Хмельницькому: прогноз на тиждень 19:19 Реабілітаційне відділення за 53,6 млн відкрили в Хмельницькій обласній лікарні 18:30 На Хмельниччині попрощалися з бійцем «КОРДу» Миколою Кузьомком photo_camera Від читача 19:34 Цікава арифметика. Як змінився розмір пенсій з 1 січня 2026 року для тих, хто "досяг 65 років" і має стаж 30/35 років? 17:52 На Хмельниччині зріс попит на електрокари 17:18 Виготовляли рідини для електронних сигарет: на Хмельниччині судитимуть 6 «ділків» 16:46 У Славуті попрощалися із Ярославом Ліпським, якого вважали зниклим безвісти 16:43 «Ворог виснажиться першим»: 1 Окремий Центр БпС СБС представив бачення української інтелектуальної армії нового зразка (пресслужба 1-го ОЦ БпС) 16:17 У Хмельницькому судитимуть чоловіка за розбещення 10-річної дитини 15:32 Чому Хмельницький не скрізь почистили від снігу? Пояснення комунальників 14:42 Зникла акушерка-гінеколог Анжела Ніколайчук: хмельничан просять допомогти у пошуках 14:02 Скільки коштує розчистити двір від снігу у Хмельницькому 13:35 У школах Кам’янця-Подільського продовжили канікули до 18 січня 13:05 У Меджибожі із пожежі врятували жінку photo_camera 12:41 У Красилові збили чоловіка. Він у лікарні 12:01 У Хмельницькому буде суд над дилерами, в яких вилучили наркотиків на 1,5 мільйони photo_camera 11:42 Дистанційка чи очне навчання: як працюватимуть школи Хмельницького з 12 січня 11:02 У Хмельницькому чоловік вкрав з гіпермаркету техніку. Його затримали в ломбарді 10:32 ДТП на Хмельниччині: мікроавтобус збив жінку на велосипеді
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up