В Укрзалізниці хочуть створити окремі жіночі купе

В Укрзалізниці хочуть створити окремі жіночі купе
Фото Укрзалізниці
 • Це роблять задля безпеки прекрасної статі.

 • Скористатися такими купе зможуть жінки, трансжінки та мами з дітьми до 6 років.

 • Нововведення тестуватимуть кілька місяців, а потім вирішать чи робити їх постійними.

В Укрзалізниці працюють над комплексним підвищенням безпеки поїздок. З цією метою планують створити в потягах окремі жіночі купе та протестувати їх. Про це повідомляє прес служба перевізника. 

— Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі, — кажуть в Укрзалізниці. 

Одним із таких стане «пілот» з жіночими купе і в Україні. Скористатися такими купе зможуть жінки, трансжінки та мами з дітьми до 6 років будь-якої статі. На першому етапі купити квитки у жіночі купе можна буде тільки через мобільний застосунок Укрзалізниці. 

— Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків, — зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

Що потрібно, аби “пілот” запрацював:

— Поряд з цим ми працюємо над комплексним підвищенням безпеки поїздок: усі нові та модернізовані вагони — а це вже близько 15% вагонів у активному використанні — оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника, — додають у перевізника. 

А як ви вважаєте чи потрібні окремі купе для жінок у потягах? Пишіть свої думки у коментарях.

Нагадаємо, у 2010 році Укрзалізниця вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом, адже була доступною виключно в касах. Жіночі купе запровадять в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводили в дорозі багато часу.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (50)
 • Аліна Бородій

  Чисто не там де прибирають,а там де не смітять.
 • Иванка Корольчук

  Можна ще зробити  так : коли куплено квиток, то на місці має бути познач4а хто там, жінка чи чоловік, можна ще вік і тоді ідеально. Хочеш купуй в це купе, не хочеш не купуй.
 • Natali Dremlyuga

  Нехай спочатку війна закінчиться
 • Evgenij Martyniuk

  А ціни ? Така нагода!

keyboard_arrow_up