Автономна електроенергія або безперебійне живлення: як кмітливі хмельничани вирішують це питання (новини компаній)

Автономна електроенергія або безперебійне живлення: як кмітливі хмельничани вирішують це питання (новини компаній)
  • Після чергової атаки відключення світла знову актуальні.
  • Відключення можуть тривати значно довше, особливо з настанням холодів.
  • Що можна зробити вже зараз та скільки це коштує?

В Україну повертаються погодинні відключення світла. Основна причина - нова атака росіян на нашу енергетику, яка відбулася 26 серпня.

Як же підготуватися до цього та мати електропостачання незалежно від відключень? Відповідь — встановити обладнання для накопичення енергії або її виробництва. Виробники пропонують різні варіанти — від звичайних пауербанків до сонячних електростанцій.

Спершу розглянемо основні компоненти обладнання, яке ви можете встановити вдома:

  • Акумулятори — забезпечують накопичення, зберігання та подальше використання електроенергії. Самі по собі енергією не забезпечують, а потребують також джерел безперебійного живлення або інверторів (про це далі). Вартість залежить перш за все від потужності й складає від 5613 до 109 725 гривень.
    Акумулятори можна поєднувати між собою, при цьому зростає їхня сумарна потужність. При виборі варто звертати увагу, чи сертифікований акумулятор та чи призначений для використання у житлових приміщеннях. Такими акумуляторами є AGM, GEL, Multi-GEL та LifePO4.

  • Джерела безперебійного живлення — забезпечують безперебійне живлення електроприладів, наприклад, за відсутності струму в мережі живлять прилад, перемикаючи на акумулятор, а коли струм з’являється, то навпаки. Крім того, більшість моделей забезпечують стабілізацію напруги. При цьому потребують додаткового підключення акумулятора. Джерела безперебійного живлення дуже прості у використанні, бо мають вилку та розетку, їх легко переміщувати по будинку чи квартирі. Вартість джерел безперебійного живлення складає від 4940 до 361 400 гривень.

  • Звичайні інвертори, в тому числі портативні — перетворюють струм напругою 12 вольтів на струм напругою 220 вольтів. Не заряджають акумулятор та не стабілізують напругу. Живляться інвертори від окремого акумулятора або від працюючого автомобіля — дають змогу взяти їх із собою у дорогу, подорож, риболовлю, кемпінг. Це, зокрема, дозволяє використовувати електроінструмент у віддалених місцях, де взагалі відсутнє електропостачання. Вартість складає від 3970 до 40 872 гривень.

  • Гібридні інвертори — перетворюють струм з напругою переважно від 24 вольтів на струм з напругою 220 вольтів. Залежно від конкретної моделі можуть заряджати акумулятор від сонячної батареї або робити це ж саме, водночас за потреби добираючи електроенергію з загальної мережі. Найкраще підходять для цілої квартири або приватного будинку. Монтуються тільки стаціонарно, монтаж може зробити фахівець-електрик. У сонячну пору можуть бути повністю автономними та не використовувати електроенергію з міської мережі. Вартість складає від 11 107 до 361 400 гривень.

  • Генератори — виробляють електроенергію з використанням бензину або дизельного пального. Не підходять для встановлення у квартирі, на балконі, у підвалі тощо, а тільки на відкритому просторі чи в окремому технічному приміщенні з вентиляцією та можливістю провітрювання. Таким чином генератор краще підходить для приватного домоволодіння. Вартість складає від 7000 до 242 278 гривень.

  • Сонячні панелі — виробляють електроенергію від сонячних променів, мають тим вищу ефективність, чим краща освітленість. Вартість однієї панелі складає 4410 гривень

Власник магазину «Аква-дім» Вадим Єрмолаєв розповідає — клієнтів не лишають сам-на-сам з вибором, а допомагають з урахуванням його потреб. Ось кілька прикладів комплектів обладнання з вартістю:

  • джерело безперебійного живлення «Logic Power» та гелієвий акумулятор «Haze» коштують 12 639 гривень. Цього обладнання вистачить на 5,5 години роботи газового котла або 12 годин роботи кімнатного вентилятора, а також і зарядки гаджетів, живлення роутера та освітлення;
  • джерело безперебійного живлення «Euro Power» та два гелієвих акумулятори «Haze» коштують 22 832 гривні. Цього обладнання вистачить на 11 годин роботи газового котла або 22 години роботи інверторного холодильника, а також і зарядки гаджетів, живлення роутера та освітлення;
  • гібридний інвертор «Tommatech» та два гелієвих акумулятори «Haze» коштують 80 223 гривні. Цього обладнання вистачить на 45 годин роботи газового котла або 90 годин роботи холодильника, а також і зарядки гаджетів, живлення роутера та освітлення.

Більшість обладнання для автономного живлення можна встановити й налаштувати самостійно. В окремих випадках може знадобитися електрик, до прикладу, якщо обладнання підключається до електрощитка квартири. Якщо ж ви маєте намір встановити сонячні панелі та продавати надлишок електроенергії у загальну мережу, доведеться контактувати також і з «Хмельницькобленерго».

Купувати обладнання можна не тільки за «живі» гроші, а й з допомогою кредитних програм. Так, магазин «Аква-дім» співпрацює з «ПриватБанком» та продає обладнання в «Оплату частинами» (без відсотків) та «Миттєву розстрочку» (з відсотками), а також через державну програму «єВідновлення». Крім того, клієнти можуть скористатися можливостями розстрочення від свого банку. У будь-якому випадку потрібен кредитний ліміт на суму покупки.

Читайте також:

keyboard_arrow_up