Гроші на утеплення багатоповерхівки. Хто та як може отримати
-
2024-2026 років з міського бюджету планують виділити 45 мільйонів гривень.
-
Це гроші, які мають витратити на компенсацію вартості матеріалів і обладнання для утеплення.
У Хмельницькому діє програма «Енергодім», в рамках якої можна отримати компенсацію за матеріали й обладнання, що використані для енергомодернізації багатоповерхівки. Фактично цю програму реалізують у співпраці міської ради та державного Фонду енергоефективності. Учасниками можуть бути тільки будинки, у яких є ОСББ.
Раніше можна було також подати заявку на компенсацію витрат на енергомодернізацію багатоповерхівки, а також на часткову компенсацію відсотків кредиту, залученого на це. Однак зараз такі заявки не приймають, а лише фінансують ті, що були подані раніше. Минулого року з бюджету громади на це передбачали витратити 10 мільйонів гривень, стільки ж передбачається цього року, а 2025-2026 — сім мільйонів.
За даними управління житлової політики і майна Хмельницької міськради, учасниками проєкту з компенсації витрат на термомодернізації багатоповерхівок стали такі ОСББ:
- «Парус» на Вайсера, 4/2 — вартість робіт 18 250 440 гривень (роботи ще не завершені)
- «Буг» на Зарічанській, 50 — вартість робіт 15 140 680 гривень (роботи завершені)
Інформацію про це управління надало у відповідь на наш запит.
Що ж до покриття витрат на матеріали й обладнання, то загалом на це тільки з міського бюджету передбачено витратити 55 мільйонів гривень, в тому числі за роками:
- 2023 — 10 мільйонів
- 2024 — 15 мільйонів
- 2025 — 15 мільйонів
- 2026 — 15 мільйонів
Нині в рамках програми «Енергодім» тривають роботи з утеплення двох хмельницьких багатоповерхівок — на Степана Бандери, 8, та Зарічанській, 36/3. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Місто». Фонд енергоефективності фінансує 70% вартості, бюджет міста — 20%, а ОСББ — 10%. Заступник міського голови Василь Новачок зазначив, що після утеплення багатоповерхівки споживання тепла зменшується, часом удвічі.
Загалом у проєкті з відшкодування вартості матеріалів і обладнання взяли участь три ОСББ. Роботи у них ще не завершені. Нижче назви ОСББ та загальна вартість робіт:
- «Бужок» на Степана Бандери, 8 — 18 904 480 гривень
- «Заріччя, 36/3» на Зарічанській 36/3 — 16 365 300 гривень
- «Наш дім» на Степана Бандери, 7/1 — 7 060 700 гривень
Щоб отримати компенсацію за матеріали та обладнання, придбані для енергомодернізації, потрібно мати проєктно-кошторисну документацію на такі роботи. При цьому вона повинна бути затверджена самим ОСББ згідно з його статутом.
Заявка на компенсацію подається до початку будівельних робіт. Сума складає 100% вартості матеріалів та обладнання, але не більше 20% загальної вартості проєкту. Самі матеріали й обладнання потрібно придбати до початку робіт. Перед подання заявки на компенсацію потрібно укласти договір з підрядником на виконання робіт. З питаннями щодо участі у програмі слід звертатися до управління житлової політики і майна Хмельницької міськради.
Читайте також:
- Як мати світло та не боятися обстрілів? Головне про розподілену генерацію
- Комунальники готуються до опалювального сезону 2024-2025
- Жителям багатоповерхівок у Хмельницькому відшкодовуватимуть вартість встановлення сонячних панелей
- «Хмельницькводоканал» купить дві електростанції за 60 мільйонів: деталі
- Чому вимикають світло й піднімають тариф? Пояснює експерт з енергетики
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ludmula
Ніна
Валентина В.
КОМУ ХОЛОДНО В НЕ УТЕПЛЕНОМУ БУДИНКУ - НЕХАЙ ІДУТЬ НОЧУВАТИ В ОКОПИ!!!
Читач02