Двісті тисяч з власної кишені. Військовий з Хмельницького розповів що купує на передову

-
Хмельничанин більше року провів на передовій.
-
Базове спорядження він отримав від ЗСУ, однак, чимало речей довелось купувати власним коштом.
-
Каже, що речі, які придбав, лише на декілька відсотків збільшують шанси залишитись живим чи неушкодженим.
-
Що ж купував, скільки витратив та чому ці речі необхідні “на нулі”?
Чи не щодня ми бачимо в соцмережах повідомлення від військових та їх рідних про чергові збори на абсолютно все — тепловізори, дрони, екіпірування, одяг, товари першої необхідності. Речі, які необхідні бійцям на передовій. Захисники, які відправляються в зону бойових дій, витрачають чимало власних коштів, аби “зібратися на війну”.
Один із військових — хмельничанин Вадим Сердуніч у фейсбук-дописі розказав, що його власні витрати склали більше 200 тисяч гривень. І це при тому, що він не купував дороговартісного обладнання чи зброї.
— Хочу підійняти трохи болючу тему для всіх — тему грошей, а саме витрат звичайного солдата на своєму прикладі. Війна - це не лише страшно, але й дуже ДОРОГО! Мої власні витрати на екіпірування перевищили 200 000 гривень (більше 5 000 доларів). Всі ці витрати не гарантують мені безпеку, а просто на декілька відсотків збільшують шанси залишитись живим і зменшують наслідки можливих ушкоджень. При цьому в мене немає витрат на супер ножі, на каліматорні приціли, немає власного тепловізора, квадрокоптера, навіть рації чи якихось супер штук, це звичайні витрати на спорядження «з нуля», — пише Вадим.
Що видали у Збройних Силах і чому воно не підходить
Вадим додає, що базове спорядження отримав від ЗСУ. Так, Вадиму видали:
-
американський бронежилет
-
шолом
-
реальну класну аптечку
-
2 пари берців
-
2 спальника
-
бушлат
-
три комплекти одягу
-
2 комплекти термобілизни
-
наколінники і налокітники
-
і, звичайно, автомат.
Та, за словами захисника, не все у цьому списку придатне для перебування на передовій. Він пише, що “видані берци, хоч перевірені, але натирають так, що не те, що бігти, а навіть просто йти боляче. Один спальний мішок важкий і незручний, а інший просто жахливо демаскуючого кольору. Виданий шолом, хороший, але навушники одягнути під нього нереально, а вірогідність контузії ой яка висока”. Щодо одягу, то кітель зовсім непрактичний. І лише на одні сертифіковані турнікети він витратив вже близько 10 000 гривень.
— Звичайний пояс, який в мене 5 років, в військовій амуніції та умовах натирає до крові чи ходиш в мокрому взутті три дні підряд, через росу і через те, що весною воно просто не встигає висохнути в лісі і розумієш, що армійський широкий пояс, то не для краси, а реально зручно і краще витратити пару сотень на засіб для взуття, щоб не промокало, чи на спеціальні носки, ніж три доби обмотувати ноги пакетами для сміття під шкарпетки, — додає хмельничанин.
ТОП-7 незвичайних речей для військового на передовій
Лише новий шолом і протигаз обійшлися Вадиму Сердунічу у 18 700 гривень і 10 800 гривень відповідно. Також захисник написав свої ТОП-7 незвичайних речей, якими він користується і яких, каже, немає в більшості бійців. Подаємо дослівно:
-
USB-грілка для рук, яка має функцію PowerBank - 1890 грн.
-
Водонепроникні носки - 1386 грн. (перевірено мною купу разів, коли взуття мокре, а ноги в них сухі).
-
Рушник з мікрофібри - 742 грн. (надзвичайно компактний і сохне в рази швидше махрового).
-
Самонадувна подушка - 415 грн.
-
Складне відро - 395 грн. (займає мало місця в авто і ми не возимо відра із собою).
-
Металеве мило, яке ліквідує неприємні запахи - 90 грн.
-
Лампочка, яка світить зеленим кольором - 24 грн. (всі, хто був в населених пунктах біля лінії зіткнення знає, що увімкнене ввечері світло в хаті - прекрасна мішень, тому ця лампочка дозволяє ввечері зайвий раз не світити ліхтариками і не демаскує розташування).
Найбільше донатять… самі ж захисники
Сердуніч пояснює, кошти, які за несення служби отримують військові, часто-густо вони ж витрачають на екіпірування, авто для підрозділу, ремонт техніки тощо.
— Практично в кожного з побратимів підрозділу я підозрюю, що витрати теж сягають 50 000-100 000 гривень в середньому. Хтось на відділення купив авто, хтось вдосконалив свій автомат, практично всі купили плитоноски через те, що не можуть носити бронежилет вагою 15 кг, а ще автомат, рюкзак, боєкомплект. Деякі просто купили авто, заправляють і ремонтують його за власний кошт і возять побратимів по справах, на поїзд у відпустку до найближчого міста чи в лікарні і якщо пощастить і в автівку не прилетить осколок і бездоріжжя не доб‘є, то навіть ще пару років, після закінчення війни поїздять на них вдома, — пише Вадим.
Нагадаємо, у березні цього року в ЗСУ оприлюднили розмір зарплат військових. До прикладу, стрілець у Сухопутних військах отримує у тилу трохи більш як 20 тисяч гривень, більше 50 тисяч, якщо він виконує бойові завдання. А якщо безпосередньо бере участь у боях, то має більше 120 тисяч гривень. Повний список зарплат військових читайте за посиланням.
Вадим Сердуніч каже, що свої ж зарплати бійці витрачають на необхідні речі. І саме вони донатять більше за пересічного українця, аби прожити ще хоч день “на нулі”.
— Коли ви донатите 20 гривень, ми скидаємось по 5 000. І Ваша допомога в 5, чи 15 гривень дуже важлива, адже нам просто необхідно відчувати, що це не лише нам потрібно і в нас є Ваша підтримка! Наприклад, мої особисті витрати на ремонт та облаштування авто, яке з’явилось в нас одним з найперших, становлять близько 40 000 гривень і це не спорядження, а окрема стаття витрат, — зізнається боєць.
А ви чи ваші знайомі збирали захисників “на війну”? Розповідайте що купували та в скільки це обійшлося?
Читайте також: У Дунаївцях відкрили меморіальну дошку загиблому прикордоннику у день його народження (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ванда ЮськивІгоре, ви праві. Не знаю добре це, чи погано. Але все ж таки саме завдяки щирим та небайдужим людям виходить закривати швидко такі нагальні питання із купівлею військової форми та амуніції. Мій чоловік от тільки вчора купив сумку в воєнторзі camotec.ua/sumki-c256/ для знайомого воїна, що на декілька днів повернувся з фронту відпочити....
-
Игорь МакарТак, і більшість з того купується коштом волонтерів, рідних, друзів і просто небайдужих людей
-
Читач81Речі на передову. Яке марнотратство. У той час коли мост в Гречани не побудований. Конфіскувати на будівництво.
-
Люба ГуменюкВсе правда,ми теж пройшли це все.