Хто купив старовинний особняк у центрі Хмельницького за 6,5 мільйона

-
Історичну пам’ятку на Європейській збудували у 1890-х роках.
-
У 1980-х у ній був музей.
-
Чиновники виставили її на продаж.
-
Хто вирішив купити?
У центрі Хмельницького, на вулиці Європейській, 5, розміщена старовинна будівля кінця XIX століття. Вона належала місту, але чиновники вирішили її продати. І вже знайшли покупця. Розповідаємо, яка історія будівлі та хто й за скільки вирішив її купити.
Що відомо про будівлю
Споруду збудували у 1890-х роках, коли Європейська ще була Старобульварною. Спершу вона належала повітовому скарбнику та колезькому раднику Михайлу Плісову. Відомо, що там гостювали друзі Плісова.
1980 року в будівлі відкрили художньо-меморіальний музей Георгія Верейського. Він діяв тут до 1988 року. Колекцію установи згодом перемістили до Хмельницького обласного художнього музею. Від середини 1990-х років у будівлі були розміщені «Хмельницькархпроект» та інші установи. Про це йдеться у «Зводі пам’яток історії та культури України».
Станом на вересень цього року будівля не експлуатувалася та потребувала ремонту. Електропостачання, водопостачання, каналізація та опалення не працювали. Були наявні санвузли. Споруда одноповерхова, її площа складає 175,5 квадратного метра.
Хто та за скільки захотів купити пам’ятку
Про намір хмельницьких чиновників продати будівлю стало відомо у липні цього року з проєкту рішення виконкому. Згодом її виставили на аукціон через систему електронних торгів «Prozorro. Продажі». Вказали й очікувану вартість — 1 547 228 гривень.
Аукціон відбувся 20 жовтня. У ньому взяли участь два ФОПи та фірма. Найбільшу суму запропонував підприємець Микола Скрипковський — 6 500 333 гривні. Втім, цю пропозицію відхилили, оскільки він не підписав протокол у визначені терміни.
Тому переможцем торгів визнали підприємця Валентина Мартинюка. Він запропонував за будівлю рівно 6,5 мільйона гривень. Повідомлення про намір укласти договір було опубліковане вчора, 10 листопада.
Валентин Мартинюк був зареєстрований як фізична особа — підприємець у лютому 2007 року. Його основним видом діяльності є виробництво іншого верхнього одягу. Підприємцю належать торгові марки «Територія якісних цін» та «World Stock». Такі дані є у сервісі «YouControl».
Крім того, Валентин Мартинюк має зв’язок зі ще трьома компаніями:
-
приватне підприємство «Валімарк-Біз», основний вид діяльності якого — виробництво іншого верхнього одягу
-
приватне підприємство «К’юзо», основний вид діяльності якого — виробництво іншого верхнього одягу
-
ТОВ «Валімарк-Агро», основний вид діяльності якого — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
Читайте також:
-
Ділянки у Хмельницькому здали в оренду на 2,2 мільйона. Кому саме та де
-
Бюджет Хмельницького 2022: де взяли гроші та скільки витратили (ІНФОГРАФІКА)
-
Хто купив держпідприємство в центрі Хмельницького за 8,6 мільйона
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Читач75
богдан хмельницкий
Антоніна Блажкова
Сергій Макогончук
Читач 007. reply Сергій Макогончук