Хто має право на виплати, якщо військовий у полоні або зник безвісти

-
Розповідаємо хто має право на виплати, як їх видають, які документи потрібні та що робитимуть з грішми, якщо хтось відмовиться від виплат.
Члени сімей зниклих безвісти або полонених військових мають однакові соціальні гарантії. Також за військовослужбовцями зберігається в повному обсязі заробітна плата. А по поверненню з полону бійці мають право на виплату від Міністерства реінтеграції. Якщо ж захисник перебуває в полоні чи зник безвісти, то ці виплати отримують його рідні. Це регулює постанова Кабміну від 30 листопада 2016 р. № 884.
Хто має право на виплати
Право на виплати, зокрема й додаткові та інші види грошового забезпечення, мають такі члени сім'ї:
-
дружина (чоловік);
Відео дня/li> -
повнолітні діти, які проживають разом з військовим, якщо немає дружини чи чоловіка;
-
законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від віку);
-
утриманці військовослужбовців;
-
батьки рівними частками, якщо військові не одружені та не мають дітей.
Перелік наведено в порядку черговості. Якщо хтось відмовляється від виплати, тоді його частка рівномірно розподіляється між рештою тих, хто має право на грошове забезпечення.
Що ж робити тим, у кого хтось із родичів чи близьких військових потрапив у полон, був взятий у заручники, був інтернований до іншої держави чи зник безвісти, а рідні вже подали відповідні заяви на розшук?
З дня такої події грошове забезпечення виплачується членам сімей за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації). Відповідну заяву можна написати безпосередньо в частині або у найближчому ТЦК та СП.
Які для цього необхідні документи:
-
копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї;
-
довідка про реєстрацію місця проживання (якщо немає такої інформації в паспорті);
-
копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
-
копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);
-
копія РНОКПП (індивідуального податкового номера).
Як відбувається виплата
Виплати видають щомісяця на підставі наказів командирів (начальників, керівників) військових частин (установ, організацій) членам сімей захисників:
-
захоплених у полон або заручниками, інтернованих у нейтральних державах - до дня звільнення;
-
безвісно відсутніх - до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.
Їх виплачують не довше, ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (установи, організації). Йдеться як про грошове забезпечення таких військових, так і додаткову винагороду у розмірі 100 000 гривень на місяць.
Читайте також:
-
Уряд збільшив компенсацію роботодавцям, які працевлаштовують ВПО та людей з інвалідністю
-
Хмельницька мерія увійшла в топ-10 замовників дронів для військових на Prozorro
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.