На Хмельниччині видають виплати від ООН. Хто може їх отримати
-
В Хмельницькій області реалізовують по 6 600 гривень допомоги від ООН.
-
Розповідаємо, що кому видають виплати, які документи потрібно для цього зібрати та як подати заявку на виплати.
-
Зауважимо, що подати заявку онлайн чи самостійно неможливо.
Жителі України, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення, можуть отримати від ООН багатоцільову грошову допомогу. Її розмір становить 6 600 гривень. Ці кошти розбиваються на 3 місяці на члена родини. А сама виплата здійснюється одним платежем. Хто має право на такі виплати, де дізнатися інформацію про фінансову допомогу від ООН повідомляє РБК-Україна TRAVEL.
Що це за виплати
Багатоцільова грошова допомога від ООН – це одноразова допомога людям, які залишили свої домівки через воєнні дії, постраждалих від них в певних регіонах або повернулися до постійного місця проживання. Розмір цієї становить 2 220 гривень щомісячно впродовж 3 місяців на члена родини. Виплати видають одним платежем.
Наразі програма реалізується у таких областях:
-
Сумська, Харківська, Чернігівська
-
Кіровоградська, Полтавська, Дніпропетровська,
-
Запорізька, Одеська, Миколаївська Львівська,
-
Хмельницька, Вінницька, Житомирська
-
Черкаська, Київська, Херсонська.
Але й зазначають, що перелік може доповнюватись.
Хто має право подати заявку на виплати
Благодійний фонд “Право на захист” є офіційним партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. Тому представники фонду допомагають подати заявки на оформлення фінансової допомоги.
Подати заявку на грошову допомогу від ООН можуть родини, які:
-
не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій
-
мають дохід, менший за 5 400 гривень на особу
Також вони мають належати до таких категорій:
-
є переселенцями, які перемістилися після 24 лютого 2022 року
-
є особами, що не переміщувалися після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська
-
є людьми, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.
До того ж, мають хоча б один із зазначених критеріїв вразливості:
-
родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше)
-
родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років
-
родини з однією або кількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб
-
прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Отож, мають бути виконані всі умови та документальні підтвердження до них.
Які документи та куди подавати
Подати заявку онлайн чи самостійно, аби отримати виплати, неможливо. Її допомагають оформити працівники благодійного фонду “Право на захист”. Вони працюють у пунктах, де здійснюється збір даних по кожній родині.
— Ці дані вносяться в систему, де буде у подальшому додатково опрацьовано та перевірено на факт відповідності умовам грошової допомоги. Через постійну ймовірність шахрайства ми реєструємо внутрішньо переміщених осіб тільки особисто, за виключенням сімей, членами яких є маломобільні люди та які не можуть прибути до пункту реєстрації, – говорить координаторка фонду Наталія Бриль.
Натомість маломобільних осіб можуть зареєструвати за допомогою відеозв'язку за оригіналами документів, які має принести хтось з родичів чи довірена особа. Ознайомитись із порядком збору інформації в пунктах реєстрації можна на сайті.
Документи, які необхідно буде надати:
-
ПІБ згідно з документом, що посвідчує особу
-
місце та дата народження, номер телефону (на який вам надійде СМС про надходження коштів)
-
податковий номер (необхідний для виплати допомоги)
-
свідоцтво про народження дітей (за наявності)
-
номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги). Картки “єПідтримка” не підходять
-
будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).
За детальною інформацією можна звернутися на гарячу лінію Управління Верховного комісара ООН у справах біженців: 0 800 307 711. Телефонувати можна з понеділка по п'ятницю, з 09:00 по 18:00. Або ж надіслати листа на електронну пошту: [email protected].
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Анна Данильченко
Володимир Вар