На хмельницькі лазні виділять мільйон гривень. Що зроблять?
-
КП «Чайка» має дві лазні у Центрі та Дубовому.
-
Воно безкоштовно надає послуги для військових, ветеранів та переселенців.
У Хмельницькому планують витрати майже мільйон гривень на комунальне підприємство «Чайка». Це заклад, який надає послуги лазні та пральні мешканцям та гостям міста. «Чайка» має два відділення — №1 на Франка, 28, та №2 на Петлюри, 23. Перше з них збудоване в кінці 1920-х років.
У матеріалах нашого сайту комунальне підприємство згадується не тільки як лазня, а і як один із найбільших боржників перед «Хмельницькводоканалом». Так, станом на серпень 2022 року воно посідало «почесне» третє місце з боргом у понад 300 тисяч гривень.
Якщо говорити про фінансові результати загалом, то у першому півріччі «Чайка» отримала чистий прибуток на суму 32 тисячі гривень. Зарплата на підприємстві за той же період складала трохи більш як дев'ять тисяч гривень, працівників було 24.
Також варто зазначити, що «Чайка» безкоштовно надає послуги військовим, ветеранам та переселенцям на період воєнного стану.
У Хмельницькій міській раді запланували фінансово «оздоровити» своє комунальне підприємство. Про це йдеться у програмі розвитку, проєкт рішення щодо якої опублікований на сайті міськради. Там ідеться про проблеми підприємства. Згадуються і витрати на «комуналку», і безкоштовне обслуговування для пільгових категорій населення, і зростання цін, і потреби у ремонтах.
— У структурі собівартості послуг найбільшу питому вагу займають витрати на енергоресурси, заробітну плату та матеріали. Істотними передбачуваними факторами ризику, що можуть впливати на операції та результати діяльності підприємства є збільшення ціни на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, господарські матеріали, збільшення мінімальної заробітної плати та відповідних податків, — йдеться у документі.
Програма розрахована на 2023-2024 роки. В рамках неї планується витратити 940 тисяч гривень. Джерелами фінансування є бюджет громади та власні гроші підприємства. Нижче перелік заходів. Вони стосуватимуться обох лазень, якщо не вказано інше.
Коштом міського бюджету (600 тисяч гривень)
-
встановлення нових парових калориферів — 300 тисяч гривень
-
заміна дерев’яних вікон на пластикові у лазні №2 — 200 тисяч гривень
-
ремонт паркувального майданчика лазні №1 щебеневою сумішшю — 100 тисяч гривень
Коштом комунального підприємства (340 тисяч гривень)
-
заміна шаф в роздягальнях лазні №2 — 120 тисяч гривень
-
дерев’яної вагонки в парних — 100 тисяч гривень
-
заміна дерев’яних сходів на бетонні в жіночій парній лазні №1 — 75 тисяч гривень
-
встановлення басейну в жіночому залі лазні №1 — 45 тисяч гривень
Більше про роботу комунального підприємства, зокрема графік та ціни, можна дізнатися з матеріалу «Громадські лазні у Хмельницькому: як працюють і скільки коштує попаритись».
Читайте також:
-
Зарплати, збитки і прибутки: рейтинги комунальних підприємств Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)
-
Хмельницький отримав 300 тисяч євро на розробку Плану сталої мобільності міста
-
2,5 мільярда «Хмельницьктеплокомуненерго». Що хочуть зробити
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ольга Сомко