Палац спорту, нова школа та сміттєзвалище: дізналися, що з великими будівництвами у Хмельницькому

Палац спорту, нова школа та сміттєзвалище: дізналися, що з великими будівництвами у Хмельницькому
Палац спорту, жовтень 2021 року. Фото з сайту Хмельницької міської ради
  • Повномасштабна війна вплинула на плани міськради.

  • Ми дізналися, у якому стані зараз проєкти, про які багато говорили.

З початком повномасштабного російського вторгнення 2022 року більшість масштабних проєктів у Хмельницькому заморозили. Згодом роботу над частиною з них відновили, інші ж лишаються без руху. Сміттєпереробний завод, Палац спорту, новий ліцей на Озерній — по ці та інші проєкти журналіст vsim.ua запитав у заступника міського голови Хмельницького Миколи Ваврищука.

Палац спорту

Будівництво Палацу спорту на Прибузькій розпочали на початку 2019 року. Роботи тривали активно, а фінансували об’єкт з державного бюджету та бюджету міста й області. На кінець 2021 року вартість оцінювалася у понад 448 мільйонів гривень. З початком повномасштабного вторгнення будівництво припинили.

Нині Палац спорту існує як зведена «коробка» з підведеними комунікаціями, акустичною системою, частковими внутрішнім облаштуванням та зовнішнім оздобленням. До слова, у червні 2021 року в будівлі проводили засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Участь брав і Володимир Зеленський. Станом на кінець 2023 року Палац спорту був готовий на 65%.

Відео дня

За словами Миколи Ваврищука, добудова Палацу спорту на момент замороження потребувала кількох десятків мільйонів гривень. Проте з того часу суттєво зросли ціни — на 20-30%, а то й майже удвічі залежно від конкретної позиції. Крім того, набули чинності нові будівельні норми щодо облаштування укриття. Нині думають над облаштуванням у Палаці спорту напівпідземної споруди подвійного призначення, яка буде водночас парковкою та захисною спорудою. Без укриття здати в експлуатацію Палац спорту буде неможливо.

З урахуванням двох описаних вище обставин проєктну документацію потрібно буде коригувати. У такому випадку вартість будівництва зросте. Як розповів Микола Ваврищук, Палац спорту є пріоритетним об’єктом, проте не в період повномасштабної війни. За умови фінансування з державного бюджету місто готове зробити свій фінансовий внесок та відновити роботи.

Нова школа на Озерній

Наявність закладів середньої освіти в мікрорайоні Озерна було тривалою проблемою. Забудова у цій частині Хмельницького тривала переважно за часів незалежності. Будівництво інфраструктурних об’єктів відставало від будівництва житла. Проблему ілюструє своєрідне досягнення теперішнього ліцею №13 (раніше НВО №28). 2020 року заклад визнали найбільшою школою в Україні за кількістю учнів.

У мікрорайоні збудували початкову школу, яка приймає учнів до четвертого класу включно. Наступним у планах влади був ліцей на вулиці Січових стрільців, який приймав би учнів 5-12 класів. Проєктування замовили у серпні 2022 року. Вже тоді чиновники розуміли, що профінансувати будівництво тільки з міського бюджету не вийде, оскільки сума буде надто великою.

Як розповів Микола Ваврищук, після укладання договору проєктанта не квапили з підготовкою документації, розуміючи, що грошей на будівництва немає. В процесі розробки врахували нові вимоги будівельних норм, зокрема, щодо укриттів. У лютому цього року управління капітального будівництва міськради замовило експертизу проєкту будівництва ліцею, за яку готові заплатити майже 1,2 мільйона гривень.

Нині чиновники мають намір підготувати повний пакет документів, в тому числі проєкт та його експертизу, аби мати можливість подаватися на державне фінансування або фінансування міжнародних організацій.

Житло для переселенців на Виставці

Хмельницька міськрада отримала грант від ЄС на будівництво житла для переселенців. Його сума складає 8,3 мільйона євро. Для будівництва обрали земельну ділянку, яка розташована на Виставці між вулицями Бандери, Озерною, Федунця і проспектом Миру.

Планується, що у мікрорайоні з’являться два багатоквартирні житлові будинки. За словами Миколи Ваврищука, роботи вже тривають. Планується, що здача в експлуатацію відбудеться наступного року.

Закриття теперішнього сміттєзвалища та облаштування нового

Комплексний план поводженні зі сміттям включає три основні етапи — будівництво сміттєпереробного заводу, облаштування території під нове сміттєзвалище та закриття й рекультивація теперішнього полігону. Микола Ваврищук розповів, що роботи планують розпочати наступного місяця. Загалом у консорціуму-підрядника лишається півтора року на облаштування нового полігону та закриття й рекультивацію теперішнього. Проблем з термінами, згідно з заявами учасників консорціуму, немає.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up