Пенсії прокурорів Хмельниччини: хто та скільки отримав (ІНФОГРАФІКА)

-
Від 7 до 26 тисяч на місяць.
-
Такою була пенсія у прокурорів минулого року.
-
Розповідаємо, хто саме та скільки отримав.
51 прокурор Хмельницької області, включаючи екс-керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника, має групу інвалідності. Про це раніше написав журналіст та редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов. За його словами, інформація була отримана з власних джерел.
Журналістка vsim.ua дізналася, у якому розмірі прокурори зі списку Юрія Бутусова отримали пенсії в 2023 році. Для цього проаналізувала їхні декларації.
В результаті – найвищу пенсію за минулий рік отримав Михайло Войтюк – начальник відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури області. В місяць він отримував 26 053 гривні. А на рік сума склала – 312 630 гривень.
Водночас більшість прокурорів, які мають групу інвалідності, у 2023 році отримали пенсію 251 160 гривень. Що на місяць склала 20 930 гривень. Таку ж суму мав екс-керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник та його дружина – Ірина Олійник. Він, нагадаємо, пішов з посади після початку службового розслідування щодо отримання ним і його колегами інвалідності незаконним шляхом.
Детальніше щодо розмірів пенсій прокурорів Хмельниччини дізнавайтеся в інфографіці.
Додамо, що після того, як інформація щодо наявності інвалідності у прокурорів з’явилася в медіа, було розпочате масштабне службове розслідування. Перевірка стосувалася не лише прокурорів Хмельниччини, а й всіх органів прокуратури.
Так, раніше генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про перші результати перевірки. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність. Попередньо звучали цифри від 49 до 51. Як додали в офісі, 50 (80%) з них отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.
- Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою. Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати цієї перевірки, – сказав генпрокурор Андрій Костін.
Він додав, що нині всі прокурори, щодо яких виникають сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження, поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.
Також Костін ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти, які допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому.
Читайте також:
- Інвалідність за гроші: які суми МСЕК називає хмельничанам
- Не тільки Крупа. Підбірка резонансних справ посадовців з Хмельниччини
- Що буде з «ухилянтами», зазначеними у списку голови Хмельницької МСЕК
- Обшуки в сімʼї Крупи: знайшли списки «ухилянтів» та мільйони доларів
- Корупція у МСЕК та премії «для своїх»: головне із виступу НАЗК у Хмельницькому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Микола Кушнір
Анатолій
Анатолій
Дмитрий Капустяк
Позабирати все до копійки і на виправні роботи!!!
Всі гроші на армію!