Статутний капітал «Хмельницькводоканалу» збільшать на 8,5 мільйона. Дізналися деталі

-
«Хмельницькводоканал» матиме статутний капітал у понад 435 мільйонів.
-
Пояснюємо, чому збільшують його розмір та куди підуть гроші.
Статутний капітал комунального підприємства «Хмельницькводоканал» збільшать на понад 8,5 мільйона гривень. Це передбачено проєктом рішення виконавчого комітету. Останній має винести його розгляд сесії міської ради.
Пунктом «1.1» рішення передбачається зменшення розміру статутного капіталу на 52 936,14 гривні, а пунктом «1.2» — збільшення на суму 8 560 000 гривень. Внаслідок цього статутний капітал підприємства зросте до 435 635 340,82 гривні.
Заступник директора з економічних питань «Хмельницькводоканалу» Олексій Лункін у коментарі журналісту vsim.ua пояснив, що збільшення розміру статутного капіталу пов’язане з виділенням грошей з міського бюджету, а зменшення — з фактичним виконанням робіт з освоєння бюджетних коштів.
Бюджетом Хмельницької ОТГ на 2022 передбачене збільшення статутного капіталу «Хмельницькводоканалу» на майже таку ж суму, яка передбачена проєктом рішення виконкому — 8 460 000 гривень.
Як зазначено у пояснювальній записці, ці гроші мають витратити на такі об’єкти:
-
придбання насосних агрегатів — 3 460 000 гривень
-
будівництво зовнішніх мереж водопроводу в селі Шаровечка — 1 000 000 гривень
-
будівництво вуличних мереж водопостачання на вулиці Амосова — 1 000 000 гривень
-
будівництво ділянки водопроводу на вулиці Степанкова — 500 000 гривень
-
реконструкція водопроводу від Проскурівської до провулку Проскурівського та від Пилипчука до провулку Шевченка — 500 000 гривень
-
реконструкція ділянки водопроводу на Тернопільській — 500 000 гривень
-
реконструкція напірного каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції №22 на Кам'янецькій, 134/1-Д — 500 000 гривень
До слова, бюджетом передбачене збільшення розмірів статутних капіталів інших комунальних підприємств:
-
«Спецкомунтрансу» — на 1 910 000 гривень
-
«Парків і скверів міста Хмельницького» — на 695 000 гривень
-
«Хмельницьктеплокомуненерго» — на 150 000 гривень
-
комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг — на 90 000 гривень
Статутний капітал комунального підприємства — це вартість внесків від його засновників. У випадку з «Хмельницькводоканалом» засновником є Хмельницька міська рада. Внески до статутного капіталу комунального підприємства, як правило, мають такі причини:
-
підприємству передається певний об’єкт чи об’єкти у господарське відання (для комерційних комунальних підприємств) або оперативне управління (для некомерційних комунальних підприємств). Разом з цим орган місцевого самоврядування може прийняти рішення про збільшення статутного капіталу. Може бути й навпаки — певний об’єкт чи об’єкти забирають. Відповідно, міська рада може прийняти рішення про зменшення розміру статутного капіталу
-
підприємству виділяють фінансування для зміцнення матеріальної бази, наприклад, на закупівлю певного обладнання. На суму такого фінансування може бути прийняте рішення про збільшення статутного капіталу (саме такий варіант стосується описаного вище випадку з «Хмельницькводоканалом»)
-
створення підприємства. У такому випадку відбувається поєднання двох причин, перелічених вище, тобто орган місцевого самоврядування створює юридичну особу та передає їй гроші й майно
Статутний капітал перебуває у повному розпорядженні комунального підприємства та не має цільового призначення. Проте це скоріше формальність, оскільки міська рада як власник контролює комунальне підприємство, зокрема, й розпорядження грошима.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Педосюк ТетянаВсе для людей .......
-
Руслана Величкодиректо з медичною освітою, новий тариф і нові мільйони. шо ше в тому водоканалі нового намутять?