З травня субсидії нараховуватимуть по-новому. Що зміниться для хмельничан

З травня субсидії нараховуватимуть по-новому. Що зміниться для хмельничан
 • Вже відзавтра, 1 травня, діятимуть нові правила нарахування субсидій. 
 • Власники автомобілів та великих помешкань залишаться без державної допомоги.
 • Безробітнім рахуватимуть доходи у розмірі трьох прожиткових мінімумів. 

З 1 травня в дію вступають нові правила нарахування субсидій. Соціальної допомоги позбавлять тих, хто має у власності автомобіль та простору квартиру. Крім того, по-новому рахуватимуть доходи для безробітних хмельничан. Які ще зміни чекають на отримувачів субсидії, дізнавалися журналісти vsim.ua. 

Що зміниться 

 • Предмети розкоші та доходи від оренди  

Якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

 • Великі будинки і квартири 

Субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. 

 • Тіньова зайнятість

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

 • Нові норми на комуналку

Соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

 • Субсидія для переселенців і жителів ОТГ

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

 • Монетизація залишків субсидії

Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня -  подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Коментарі (3)
 • Антоніна Іванова

  Якщо влада за всю свою каденцію не вирішила проблему тіньової економіки, вона має піти геть

  Анонім reply Антоніна Іванова

  Влада сама всі операції проводить в тіні, і світитися не дуже хоче. І зрозуміло чому, не знають ще скільки будуть при владі, ось і тягнуть звідусіль і з кожного. Готівка вона ніде не світиться, так само як офшори. Достатньо відкрити ошфорні суми і стане зрозуміло хто і з чого живе. А по субсидіям то є сміх - є авто, квартира, будинок, шмат землі, 2 рази на рік відпочинок в Єгипті, і на субсидії. До якої економії ви закликаєте??? Якщо є штамп в закордонному паспорті виїзд з країни, то субсидії тю тю.

  Oxana Bilobrova reply Анонім

  скоро і таке обмеження введуть - перетнув кордон для заробіток, значить заробив, щоб платити по повній, для відпочинку - тим більше заробив
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up