300 доларів за рішення ВЛК. Судили лікарку з Кам’янця-Подільського
-
Чоловіку з вадами слуху дали статус «обмежено придатний» на пів року.
-
Коли постало питання про продовження, його сестра звернулася до лікарки Світлани Яковенчук.
У Кам’янці-Подільському отримала вирок лікарка й за сумісництвом голова військово-лікарської комісії. Вона просила гроші за те, аби військовозобов’язаного з вадами слуху визнали обмежено придатним. Чоловік вже отримував такий статус раніше. Розповідаємо деталі цієї справи.
Ім’я лікарки, яку судили, — Світлана Яковенчук. Вона працює в КП «Лікувальний діагностично-консультативний центр» Кам’янець-Подільської міськради. Її спеціальність — терапевт та фтизіатр. Також вона була головою ВЛК. Раніше судимою лікарка не була. Про це йдеться у вироку суду від 9 вересня.
Як сказано в матеріалах справи, військовозобов’язаного чоловіка визнали обмежено придатним рішенням ВЛК від 3 серпня 2023 року. Термін дії цього рішення складав пів року. Тому його сестра у лютому цього року звернулася до Світлани Яковенчук, аби з’ясувати, де й коли її брату слід пройти комісію та які документи для цього потрібні.
Пізніше, 13 лютого цього року, Світлана Яковенчук сказала сестрі військовозобов’язаного, що за проходження ВЛК потрібно заплатити. При цьому лікарка мала забезпечити видачу висновку про непридатність чоловіка до служби в десантно-штурмових військах, морській піхоті, повітряних силах і силах спеціального призначення та придатність до служби в частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та навчальних закладах. Сестра військовозобов’язаного була змушена на це погодитися.
23 лютого лікарка назвала сестрі військовозобов’язаного «ціну питання» — 300 доларів. 15 березня лікарка отримала гроші. За курсом НБУ на той час це було 11 606 гривень. 9 квітня чоловік закінчив проходити ВЛК та отримав довідку про обмежену придатність. 18 квітня Світлані Яковенчук обрали запобіжний захід (який саме, у вироку не вказано). 19 квітня за неї внесли заставу — 121 120 гривень.
Свою провину лікарка визнала повністю. Її дії кваліфікували за частиною 1 статті 368 Кримінального кодексу. 29 серпня прокурор прокуратури у сфері оборони уклав з нею угоду про визнання винуватості. Ця угода передбачала, що лікарка отримує 51 000 гривень штрафу, а ще їй на рік забороняють обіймати посади у ВЛК і МСЕК. Кам’янець-Подільський міськрайонний суд затвердив угоду своїм вироком від 9 вересня. Суд також конфіскував 200 доларів, які належали Світлані Яковенчук. Також він ухвалив повернути 121 120 гривень застави людині, яка її внесла (ім’я цієї людини у вироку зашифроване). Оскаржити вирок в апеляції можна протягом 30 днів. Якщо цього не станеться, Світлана Яковенчук зможе працювати у ВЛК чи МСЕК наступного року.
На сайті Національного агенства з питань запобігання корупції є електронна декларація лікарки. Світлана Яковенчук разом з дочкою мають два житлових будинки та п’ять земельних ділянок. Ще лікарка має легковик «Mercedes-Benz Vito 110 CDI», а її чоловік — вантажівку «Daf» та напівпричіп.
2023 року Світлана Яковенчук отримала 333 171 гривню зарплати у КП «Лікувальний діагностично-консультативний центр» та ще 47 748 гривень зарплати за сумісництвом у КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Її чоловік тим часом отримав 30 240 гривень пенсії, а дочка не надала інформацію про свій дохід. Остання, до слова, працює в тому ж закладі, що й мати. Також Світлана Яковенчук задекларувала 500 000 гривень заощаджень готівкою.
Читайте також:
- Чиновника з Ярмолинців судили за хабар: відбувся штрафом і донатом на ЗСУ
- Корупція у МСЕК та премії «для своїх»: головне із виступу НАЗК у Хмельницькому
- Оскарження рішень ВЛК: підбірка справ з Хмельницького
- На Хмельниччині директора комунального підприємства підозрюють у вимаганні хабара
- Хабар 20 тисяч доларів: судитимуть хмельницького правоохоронця
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Наташа Панасюк
Наталка
Олена Авінова
Олена Рилькова