Депутати, терористи та зрадники: кого шукають хмельницькі правоохоронці
-
До бази розшуку за останні роки потрапили 11 тисяч людей.
-
Дізналися, кого з них додали за поданням правоохоронців Хмельниччини.
Злочини — звичне явище для Хмельницького та Хмельниччини. Часто правоохоронцям вдається затримати зловмисників швидко, як то кажуть, «на гарячому», тобто на місці, або «по гарячих слідах» — невдовзі після скоєння. В інших же випадках пошук порушника закону займає більше часу, а подеколи ймовірного злочинця доводиться оголошувати в розшук.
Інформація щодо людей, яких розшукують хмельницькі правоохоронці, є у відкритому доступі на сайті МВС. Журналіст vsim.ua провів аналіз цих даних за останні три роки. За цей період в Україні оголосили у розшук понад 11 тисяч осіб, серед яких 213 були додані до бази правоохоронцями Хмельниччини. Ініціаторами оголошення в розшук були не тільки поліцейські, а й працівники СБУ.
Зазвичай інформація про кожного розшукуваного містить фото, ім’я українською та російською мовами, категорію розшуку, дату народження, стать, дату зникнення, інформацію про запобіжний захід, назву та контакти органу, який оголосив у розшук. Якщо особа була оголошена у розшук за підозрою у скоєнні злочину, вказується також стаття Кримінального кодексу.
Без зазначення статті за проаналізований період були оголошені у розшук 44 особи. Це люди, які:
-
є відповідачами у цивільних справах — 19
-
засуджені до покарання, не пов’язаного з обмеженням волі, з невідомих причин відсутні за місцем проживання або роботи — 15
-
є відповідачами у справах щодо аліментів — 10
Щодо решти, а це 169 осіб, зазначена стаття Кримінального кодексу. Найчастіше трапляються такі:
-
110 — Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (65 осіб)
-
185 — Крадіжка (36 осіб)
-
125 — Умисне легке тілесне ушкодження (10 осіб)
-
191 — Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (7 осіб)
-
258-3 — Створення терористичної групи чи терористичної організації (8 осіб)
-
309 — Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (7 осіб)
-
111 — Державна зрада (6 осіб)
-
190 — Шахрайство (5 осіб)
Найбільш цікаві статті розглянемо окремо.
65 осіб, яких розшукують через посягання на територіальну цілісність України (стаття 110), — це депутати російського парламенту. Вони у лютому 2022 року підтримали постанову, яка стосується визнання «ДНР» та «ЛНР», а також приймали рішення щодо укладання угод з цими утвореннями. Їх оголосило у розшук хмельницьке управління СБУ.
Через створення терористичної організації (стаття 258-3) розшукуються учасники незаконних збройних формувань на Донбасі, а саме:
-
Юрій Беспечний, учасник «ЛНР» з Луганська
-
Денис Брянцев, учасник «ЛНР» з села Петровське Луганської області, на момент оголошення у розшук вже був загиблим (дата смерті вказана на сайті «Миротворець»)
-
Олексій Кашенко, учасник «ЛНР» з Антрацита Луганської області
-
Геннадій Бушуєв, місцем зникнення вказана Макіївка Донецької області, судова справа з Хмельницького була направлена до Лисичанського міського суду Луганської області
-
Артем Пощипаний, місцем зникнення вказане село Сміле Луганської області
-
Олександр Шапка, судячи з опублікованих в Інтернеті фото, учасник «ДНР»/«ЛНР», місцем зникнення вказане місто Кипуче Луганської області
-
Артем Саратов, місцем зникнення вказане місто Хрустальний Луганської області
-
Андрій Журов, учасник «ЛНР» з Довжанська Луганської області (у базі розшуку вказане скоєння терористичного акту (стаття 258), однак у повідомленні про підозру йдеться про створення терористичної організації (стаття 258-3)
Через державну зраду (стаття 111) оголосили у розшук шістьох людей, чотирьом з яких також інкримінують дезертирство (стаття 408):
-
Денис Чорноконь, хмельничанин, перейшов на сторону агресора під час анексії Криму 2014 року, також інкримінується дезертирство
-
Сергій Кудринецький, мешкав у селі Панівці Кам’янець-Подільського району, перейшов на сторону агресора під час анексії Криму 2014 року
-
Андрій Шинкарук, мешкав у селі Жуків Шепетівського району, перейшов на сторону агресора під час анексії Криму 2014 року, також інкримінується дезертирство
-
Артем Цибуля, працівник підрозділу ДСНС у селищі Нікольське поблизу Маріуполя, 12 березня 2022 року добровільно погодився співпрацювати з російськими окупантами, зайнявши посаду в цій же пожежно-рятувальній частині
-
Андрій Карабін, перейшов на сторону агресора під час анексії Криму 2014 року, також інкримінується дезертирство
-
Сергій Соломко, уродженець Городка на Хмельниччині, перейшов на сторону агресора під час анексії Криму 2014 року, також інкримінується дезертирство
Через умисне вбивство (стаття 115), вчинене з корисливих мотивів, у листопаді 2020 року оголосили у розшук Ігоря Кучеренка. Розшукуваному зараз 53 роки, місцем зникнення вказаний Хмельницький.
Довідково: Пошук може здійснюватися за одним або декількома реквізитами.
"Опис зовнішності" - зазначаються колір очей, форма обличчя тощо; "Особливі прикмети" - зазначаються рубці, шрами, татуювання тощо; "Регіон (орган внутрішніх справ)" - зазначається назва регіону (органу внутрішніх справ), що здійснює розшук.
Даний пошуковий ресурс є копією офіційної бази МВС України і періодично оновлюється.
Читайте також:
-
Убив дружину й намагався вбити знайомого: судили хмельничанина
-
Депутат зі «Свободи» приховав 1,5 мільйона. Його оштрафували
-
Вирок за 10 тисяч. Мешканця Волочиська судили за крадіжку з банкомата
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.